Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Eneloopy już 8 lat i wciąż dobrze się sprawują. Także tak, polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również Eneloopy ponad 10lat lekko, były w padzie do X360, Xone, XsX, z uwagi że gram po kilka godzin w sobote i niedzielę i max kilka w tygodniu to wymieniam po 2 miesiącach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy TV LG 55C11LB do Xbox series X i niby ten TV ma w pełni obsłużyć konsolę. Wchodzę w "TV 4K - szczegóły" i zonk jak na zdjęciu: https://zapodaj.net/431aa335453c0.jpg.html
TV obsługuje Dolby Vision, na konsoli też mam włączone. TV ustawiłem według poradników na YT. Może ktoś ma ten TV i podpowie mi co trzeba przestawić w TV bądź w konsoli. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzesiu_6 napisał:

Kupiłem nowy TV LG 55C11LB do Xbox series X i niby ten TV ma w pełni obsłużyć konsolę. Wchodzę w "TV 4K - szczegóły" i zonk jak na zdjęciu: https://zapodaj.net/431aa335453c0.jpg.html
TV obsługuje Dolby Vision, na konsoli też mam włączone. TV ustawiłem według poradników na YT. Może ktoś ma ten TV i podpowie mi co trzeba przestawić w TV bądź w konsoli. 

A jak zaznaczysz dolby w menu xboxa to nadal masz ten komunikat? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grzesiu_6 napisał:

Kupiłem nowy TV LG 55C11LB do Xbox series X i niby ten TV ma w pełni obsłużyć konsolę. Wchodzę w "TV 4K - szczegóły" i zonk jak na zdjęciu: https://zapodaj.net/431aa335453c0.jpg.html
TV obsługuje Dolby Vision, na konsoli też mam włączone. TV ustawiłem według poradników na YT. Może ktoś ma ten TV i podpowie mi co trzeba przestawić w TV bądź w konsoli. 

Tez tak mam na C1. To normalne

"Just a warning for users because a lot of TVs have increased input latency in DV. The C1 doesn't, just ignore it, it's a generic warning. It doesn't really check your TV model, latency, or anything."

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lpcl napisał:

A jak zaznaczysz dolby w menu xboxa to nadal masz ten komunikat? 

Tak, mam zaznaczone Dolby Vision for gaming. Cały czas jest ten trójkąt.

 

4 godziny temu, jacek2707 napisał:

Tez tak mam na C1. To normalne

"Just a warning for users because a lot of TVs have increased input latency in DV. The C1 doesn't, just ignore it, it's a generic warning. It doesn't really check your TV model, latency, or anything."

Pobrałem grę która wspiera DV i w górnym prawym roku pokazuje się na chwilę napis Dolby Vision, czyli pewnie się załącza.

I masz jakieś opóźnienie jak pisze w tym komunikacie ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2022 o 12:59, henryk nowak napisał:

Jeśli to prawda, to straszny badziew teraz produkują. Sam mam do xsx białe eneloopy i sobie chwalę, ale awaryjnie korzystam z GP kupionych z xbox360 w czerwcu 2008. Nie wiem jaki % oryginalnej pojemności zachowały, ale mam je w padzie od około dwóch tygodni a stan naładowania wg konsoli jest wysoki. Łącznie mam 4 sztuki, wszystkie mają 14 lat i działają bardzo dobrze. Jeśli jakieś akumulatorki działają rok-dwa to moim zdaniem szmelc. Eneloopy mam "nowe", kupione w listopadzie 2020, jak nie gram dużo, to zmieniam raz na 1,5-2 miesiące.

Miałem czarne Eneloopy PRO. Padły po dwóch latach. Teraz używam IKEA Ladda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie kupiłeś normalnych jak człowiek? Teraz używasz zamiennika oryginalnych, któreś Fuijtsu to też Eneloopy białe.

PS. co do 10 lat to tylko uproszczenie, tak mają w reklamie, że 70% pojemności po 10 latach, realnie jest chyba więcej, oczywiście casuale zmieniające raz na 1,5-2 miesiące wytrzymają dłużej (choć skrajne casuale mogą mieć 4 lata, pogra godzinę i odłoży pada na 4 lata), co wiele aku wykończy (w tym nieużywane pady do Playstation). Mam takie aku Philips o pojemności 50 mAh, od początku szmelc kupiony z braku czegoś lepszego więc odłożone do szafki na lata, mimo to w pilocie jakoś działa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 250ksprzedanych XSX/S w Japonii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2022 o 14:07, sino napisał:

A czemu nie kupiłeś normalnych jak człowiek? ...

U mnie kilka lat temu autko łebków Nikko wysrało ori akumulatory. Zrobiłem pakiet białych Eneloopów i czasem autko leży na balkonie całą zimę. A pakiet wciąż działa. Gdzie w domu nie zajrzę do zabawek to Eneloopy. Tak jest po prostu najtaniej i najsolidniej. Ma ze dwie porządne ładowarki do nich, ładujące spokojnie i rzecz jasna nie przeładowujące. Ja pierniczę. Nie wiem ile lat mają pierwsze kupione przeze mnie ale wywlekłem je ostatnio z zabawki kupionej dla starszego syna jak miał niecały roczek -szybko na strych trafiła i zapomniałem o nich.  9 lat temu z hakiem ;) Działają skubane. Naładowałem i są już w lampce samochodowej :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim wywiadzie dziennikarza BBC z Kate Bush odnośnie sukcesu jaki odniosła Jej piosenka Running up that Hill dzięki Stranger Things, wspomniała, że prawdopodobnie usłyszymy jej cudowne Wuthering Heights w nadchodzącej baśniowej grze, znanego, brytyjskiego dewelopera. Zapewne chodzi o nowe Fable gdzie ta piosenka idealnie by pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2022 o 10:35, Jaycob napisał:

Ponad 250ksprzedanych XSX/S w Japonii.

 

 

1 godzinę temu, hennepin napisał:

W ostatnim wywiadzie dziennikarza BBC z Kate Bush odnośnie sukcesu jaki odniosła Jej piosenka Running up that Hill dzięki Stranger Things, wspomniała, że prawdopodobnie usłyszymy jej cudowne Wuthering Heights w nadchodzącej baśniowej grze, znanego, brytyjskiego dewelopera. Zapewne chodzi o nowe Fable gdzie ta piosenka idealnie by pasowała.

Szkoda tylko że XSX to aktualnie konsola bez "duszy". Microsoft zrobił świetny sprzęt ale jeśli chodzi o gry to taka sama bieda jak na PC. Od premiery dostaliśmy od giganta z Redmond garstkę tytułów i masę obietnic na lepszą przyszłość. Phil ciągle coś kupuje i przejmuje a w tym roku nawet nie będzie jednego tytułu który mógłby powalczyć z ofertą od Sony (God of War: Ragnarök, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7). Można czekać i nie doczekać (wiesz o czym mówię hennepin) dlatego inaczej na to wszystko teraz patrzę i interesuje mnie to co teraz lub w "chwilę" ma do zaproponowania zarówno Sony jak i Microsoft. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, w ogóle, mam dziwny, dźwiękowy problem z XSX. Na dwóch różnych telewizorach Samsunga, w ustawieniu DD5.1, mam minimalne przesunięcie dźwięku. Nie jest to może aż tak bardzo uciążliwe, ale jednak, zależnie od rodzaju gry, jest to widoczne. Myślałem, że to wina telewizora, bo może za stary (6 lat), mimo, że już 120Hz, HDR itd. (mimo, że w opcjach jest suwak, którym można dostosować opóźnienie, tyle, że tylko w jedną stronę i to nie w tę, w którą potrzeba).

Nie tak dawno, podłączyłem Xsa do nowego TV, także Samsung, ale już z 2021 roku. Ten sam błąd, to samo, minimalne przesunięcie dźwięku. 

Zastanawiam się, co tu jest niedopracowane, albo o czym nie wiem, że są takie problemy. W pierwszym przypadku, dźwięk idzie z Xsa do TV przez HDMI, telewizor przesyła do głośników (Z-906 Logitecha) po optyku. W drugim przypadku, jest podobnie, bo do TV, przez optyka, podłączone jest kino domowe. Czy telewizory mają aż tak wielki problem, żeby puścić dźwięk przez optyka bez opóźnień? To do czego nadaje się ten cały kabel HDMI Ultra mega, super, high Speed. , skoro całość i tak nie radzi sobie z podstawową synchronizacją całości?

Za każdym razem to samo. Przyznam, że wkur... mnie podejście producentów, żeby zrezygnować z wyjścia optycznego. Wtedy nie byłoby najmniejszych problemów a konsola, bezproblemowo, dekodowałaby przynajmniej podstawowego DTS'a, którego Samsungi w ogóle nie obsługują.

Edytowane przez PawDet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu w XSX nie można pobierać gier i aktualizacji tak jak w PS4 ? Po prostu używam: "Przejdź do trybu spoczynku" i wyłączona konsola pobiera sobie. W XSX mam ustawione "Oszczędzanie energii" i żeby pobierać na wyłączonej konsoli to najpierw musze przełączyć ją w "Wstrzymanie" a następnie "wyłącz konsolę" ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz włączone oszczędzanie energii... to chyba logiczne.

Wyłącz je. Wtedy wyłączona konsola będzie wszystko sama aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez eska10
znalezione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wyzwania MS Rewards w grach? Wiem, że na polskiej stronie ich nie wyświetla, ale spotkałem się z informacją, że i tak przyznaje za ich wykonanie punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft zaczyna wprowadzać plan rodzinny jeśli chodzi o XGP, o którym wcześniej się plotkowało. Więcej szczegółów odnośnie Xbox Game Pass Family Plan:

https://lowcygier.pl/aktualnosci/microsoft-wprowadza-w-xbox-game-pass-plan-rodzinny/

https://news.xbox.com/en-us/2022/08/04/xbox-insiders-in-colombia-and-ireland-can-preview-a-new-game-pass-offer-starting-today/

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 euro, czyli ok 100 zł, a max dopuszczalna ilość osób to 5, czyli ~20 zł na osobę. Dobra opcja. :)  Szkoda tylko, że tylko z tego samego regionu można korzystać.  Tak to bym dzielił się z bratem, ale on mieszka w Nor.

Z drugiej strony jest tyle ostatnio promocji, że i tak wychodzi śmiesznie tanio bez dzielenia konta. :D

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2022 o 18:36, Elvis79 napisał:

Będzie czad ! :) Xbox Seriesy uruchamiają się w 9sekund a po nowej aktualizacji będą w 4 sekundy ;-)

https://www.purexbox.com/news/2022/07/your-xbox-series-xs-will-soon-boot-up-even-faster

 

W dniu 5.08.2022 o 10:15, Phoenixsuple napisał:

Fajnie że konsole Microsoftu przyspieszają żeby tak jeszcze XBOX GAME STUDIOS miało jakieś ciekawe gry do zaproponowania na te urządzenia. PS5 wolniejsze od XSX z słabszym GPU, mniejszym NVME a i tak broni się tytułami od Sony (tak wiem że u niebieskich też szału z tym nie ma) ?

 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft postawił mi wyzwanie jak ukończyć 5 gier w 2 tygodnie: https://www.trueachievements.com/n50760/xbox-game-pass-leaving-soon-august-2022-hades oraz https://news.xbox.com/en-us/2022/08/16/game-pass-mid-august-2022-update/

Wylatują:
Hades
Elite: Dangerous
NBA 2K22
Myst
Spiritfarer: Farewell Edition
Two Point Hospital
What Remains of Edith Finch
World War Z
Twelve Minutes
Signs of the Sojourner
Tylko ostatnia to padaka, a 4 wysoko ocenione (w tym Hades bardzo). Ogólnie 8 warto sprawdzić, ale nie zdążę, wolę kończyć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...