Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Jaycob napisał:

Teraz gadasz jak on.

Przecież to exy sprzedają konsole, tak się dzieje od ponad 20 lat u Sony. Przecież to x360 był taki dobry, bo miał gry. XS zapowiadał się świetnie, mocna, zgrabna konsola, do tego GP,  ale co z tego jak nie ma co ładować do tej usługi. Bez względu na pozycję w jakiej się znajduję teraz Xbox to wciąż powinien dostarczać wysoko budżetowe i jakościowe gry (nie takie porażki jak RedFall), aby mieć czym zachęcić graczy, aby może wyjść z tego 3 miejsca? 

Taka gadka szefa Xboxa to imo wizerunkowa porażka.  Będą klepać jak Netflix syf do GP, aby tylko coś było.

No i mimo tych gier i tak ps3 sprzedażowo go pokonał. Marka ps jest zbyt duża i za bardzo wryta w umysły ludzi jako synonim konsoli. Co do gpu to zgoda. Potrzeba dobrych gier żeby zachęcić do usługi ale też przez gpu ms nie musi tak cisnąć w sprzedaż konsoli bo dostarczają abo na pc, tv, chmurę itd. Dla nich wystarczy miejsca na rynku, nawet na tej 3 pozycji. Trochę też przesadzasz, bo do gpu pakują sporo dobrych gierek 3rd party jak ostatnio wo long, czy atomic Heart (ha tfu), a w tym roku jeszcze forza, starfield czy lies of p plus pewnie jeszcze kilka dobrych. niezapowiedzianych gierek. Jak już pisałem ms dużo stracił na tym nieudanym dealu z acti, takie diablo czy cod lekko przyciągnąłby kilka mln do usługi i konsol a tak to trochę z ręką w nocniku zostali. Może z shadow dropów coś się trafi w tym roku jak Hellblade 2 czy ten avoved. Zobaczymy za miesiąc. 

4 godziny temu, kochan4 napisał:

Ja ogralem exy z (o ironio) x360 w gejmpasie i xsx stoi i obrasta kurzem, caly czas tluke w cos na ps5 od paru mechow

OK fajnie, tylko co z exów ma sony na ten rok? Spiderman 2? Bo jak patrzę na obóz sony to wygląda jakby tych nowych sztosów to dostarczali w ilościach hurtowych co miesiąc. A oni głównie jadą na wykupywaniu gierek od 3rd party, by na xbox ach się nie pojawiły jak final fantasy. Te mityczne exy to w obu przypadkach tylko jakiś promil gier, które ukazują się na rynku, nie przeczę, że ważny. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Jaycob napisał:

Przecież to exy sprzedają konsole, tak się dzieje od ponad 20 lat u Sony. Przecież to x360 był taki dobry, bo miał gry.

X360 miał takie exy jak: Burnout Revenge czy Tomb Raider Legend ?Czyli odgrzewane kotlety choć wyglądające lepiej niż na PS2 (na PS3 ich nie było, bo PS3 nie było). Exy są dla części casuali, mało kto kupuje tak konsole, exy powinny być zakazane jako praktyki monopolistyczne.

5 godzin temu, Camil666 napisał:

Ludzie, którzy mają spore biblioteki gier w wersjach cyfrowych, nie przejdą tak łatwo do innego ekosystemu.

Przypomina to walkę: Windows vs Linux.

Linux zmiażdżony, margines, nie jest tak zły, ale ogromna większość gier nie działa, Word czy Excell nie działają, co przerażające wygląda inaczej (wielu jak LeBomb nawet widok W11 przeraża, jakiś tam pasek). Dlatego jeśli fanboy Sony pomyśli, że nie zagra w Last of coś tam część 10, tylko coś o innej nazwie to ogarnia go przerażenie, musi grać tylko w odświeżane kotlety.

REALNY problem to, że  Microsoft podobnie jak Azgan nie wie ile czasu się tworzy gry i tak jak Azgan liczyli na cud. A te zakupy firm z 2019-2021 dadzą realnie gry na XSX 2, to trzeba było kupować w 2015-16 itp. A skoro przegrali walkę o Activision (zapewne łapówki Sony) to teraz jedynie mogą walczyć podobnie z Sony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć , jestem szczęśliwym posiadaczem Xbox X od 5 miesięcy. Nie zwracając uwagi na wojne konsol która trwa już od stuleci, jako zwykły grajek mogę śmiało polecić Xboxa, dlaczego ?

Xbox game pass za max 20 zł miesięcznie. Forza horizon , ufc 4 dla luźnego grania.

Hellblade , Strażnicy Galaktyki , Atomic Heart , A dusk falls i wiele innych świetnych gier.

Opcja która pokazuje które gry są w języku polskim jest spoko , mimo że wiele gier które chciałbym ograc jest po angielsku , MS trochę zaniedbuje polski rynek :) nie wiem jak to wygląda na PS5

Czy bym kupił PS5 dla exow? Myślę że nie.

Microsoft to wielka marka, fajne jest to że nie wiadomo czym jeszcze nas zaskoczy , może Diablo 4 w game pass ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie przy x juz nic nie trzyma, przez rok ogralem to co chcialem z xgpu, stoi i sie kurzy obecnie, czekam do starfielda, redfall to jakas pomylka , zawiodłem sie, pewnie po ograniu starfilda pojdzie xsx do żyda. 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj sprawa jest prosta jak drut, kto ma mocnego PC to łyka tylko PS5, kto słabego jak ja albo nie lubi sporo przy kompie siedzieć to PS5 + Xboxa, no chyba że ma w dupie Forze Gears`y Halo to PS5 całkowicie styka ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś ma mocnego pc to to wystarczy, gry sony wychodzą już regularnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Tymteusz17 napisał:

Tak to wygląda z każdej strony:
1. Mając XSX na PS5 i PC nie ma nic ciekawego.
2. Mając PS5 na XSX i PC nie ma nic ciekawego.
3. Mając PC na PS5 i XSX nie ma nic ciekawego.

Po prostu zawsze masz tysiące gier do ogrania, których nie dasz rady ograć nawet grając jak ja 4-5h dziennie. Tylko casuale z nadmiarem kasy jak kochan4 podniecają się takimi bzdurami jak exy. Niektórzy są tak głupi, że kupują konsolę za potworne pieniądze i potem grają w 1-3 gry (często ogólnie), wydają 3000 zł by pograć 10-50h. Dawniej w USA zakup impulsowy to było do 250$, kupowali Wii czy PSX grali w 1 grę i koniec. Nie pamiętam już badań, ale bodajże ze 2/3 graczy gra raz w miesiącu czy coś (tu zabawne brednie: https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/inne/ile-czasu-polacy-poswiecaja-na-gry-wideo/8vlsjnd - przypomina to sondaż w siedzibie partii).

• Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 5.05.2023 o 16:37, Tymteusz17 napisał:

Jakich exów? ;)
Serio, jakich? Ratcheta? Kupiłem xsx z pełną świadomością, bo sony nic nie dowiozło na start. Nie będę grać w remaster remastera i inne odgrzewane kotlety, bo ledwo ograłem je na poprzedniej generacji. Pewnie gadałbym inaczej, gdyby nie fakt że cała paczka hitów zdążyła wyjść równolegle na ps4 i po prostu tam je ograłem.
A z nadciągających:
Silent hill 2 - czasowy ex*
Kotor remake - czasowy ex*

Zostaje nam człowiek-pajonk 2 i rosomak. Oba tytuły pewnie wyjdą za jakiś czas na pieca. Co ma mnie zmtywować do zakupu?
Cała ta generacja u jednych i drugich jest kiepska, więc do łask wrócił pc i nawalanie w kilkuletnie tytuły z kupki wstydu.

*Pozostaje tylko liczyć, że nie będzie cyrku jak z blokowaniem FF VII i rzeczywiście po czasie te tytuły pojawią się na xboxie.

Edytowane przez dzki_czoug

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.05.2023 o 15:37, Tymteusz17 napisał:

Cześć , jestem szczęśliwym posiadaczem Xbox X od 5 miesięcy. Nie zwracając uwagi na wojne konsol która trwa już od stuleci, jako zwykły grajek mogę śmiało polecić Xboxa, dlaczego ?

Xbox game pass za max 20 zł miesięcznie. Forza horizon , ufc 4 dla luźnego grania.

Hellblade , Strażnicy Galaktyki , Atomic Heart , A dusk falls i wiele innych świetnych gier.

Opcja która pokazuje które gry są w języku polskim jest spoko , mimo że wiele gier które chciałbym ograc jest po angielsku , MS trochę zaniedbuje polski rynek :) nie wiem jak to wygląda na PS5

Microsoft to wielka marka, fajne jest to że nie wiadomo czym jeszcze nas zaskoczy , może Diablo 4 w game pass ? 

Zle zrobiles kolego. Ale jak juz masz to ograj gry w pasie i sprzedawaj. Kup PS5. XSX siedzi w szafie od ponad pol roku...

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
49 minut temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Zle zrobiles kolego. Ale jak juz masz to ograj gry w pasie i sprzedawaj. Kup PS5. XSX siedzi w szafie od ponad pol roku...

Na XSX jest masa gier, których nie ma i nie będzie na Playstation. Mam tu na myśli niszowe i indyki w tym strategie. Dowodem na to są różne strategie i symulatory - Imagine Earth czy inne symulatory. Mało znane gry ale na Steam są popularne. Więc na Xboxie też trafiły. 

Edytowane przez ToCav

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

No nic dziwnego skoro masz 4090 w kompie. 

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.05.2023 o 13:04, dzki_czoug napisał:

Jakich exów? ;)
Serio, jakich? Ratcheta? Kupiłem xsx z pełną świadomością, bo sony nic nie dowiozło na start. Nie będę grać w remaster remastera i inne odgrzewane kotlety, bo ledwo ograłem je na poprzedniej generacji. Pewnie gadałbym inaczej, gdyby nie fakt że cała paczka hitów zdążyła wyjść równolegle na ps4 i po prostu tam je ograłem.
A z nadciągających:
Silent hill 2 - czasowy ex*
Kotor remake - czasowy ex*

Zostaje nam człowiek-pajonk 2 i rosomak. Oba tytuły pewnie wyjdą za jakiś czas na pieca. Co ma mnie zmtywować do zakupu?
Cała ta generacja u jednych i drugich jest kiepska, więc do łask wrócił pc i nawalanie w kilkuletnie tytuły z kupki wstydu.

*Pozostaje tylko liczyć, że nie będzie cyrku jak z blokowaniem FF VII i rzeczywiście po czasie te tytuły pojawią się na xboxie.

Prawda jest taka, że na dobrą sprawę z exami jest cienko u jednych jak i drugich. PS5 to w sumie sprzęt do ogrywania gier z PS4 w lepszej jakości i tyle, tytułów na wyłączność tworzonych stricte pod PS5 jest garstka. Na nowych Xboxach jest jeszcze gorzej. Dlatego mnie śmieszy pisanie, że PS5 pod tym względem zamiata konkurencję. Nowa generacja konsol debiutowała prawie trzy lat temu, a w gierkach dalej bieda.

To jest pokłosie wielu rzeczy. Duże, dopracowane produkcje AAA tworzy się latami, budżety gier rosną w tempie lawinowym. Często przy takich projektach ludzi przy nich pracujących liczy się już w tysiącach. Ryzyko wtopy spore, a duże zaplecze finansowe sukcesu nie gwarantuje. Przepalanie kasy to już w największych molochach norma (choćby takie 343 Industries ze swoim Halo Infinite, tuż pod nosem samego Microsoftu). Branża urosła przez ostatnią dekadę straszliwie i w sumie sama na siebie trochę bata ukręciła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem szczerze że mam  w co grać na moich konsolach  i się nie nudzę. Z exy ta faktycznie jest trochę lipa. :szczerbaty:  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie pokaz Xbox`a skończony a tu taka cisza ? :E , w porównaniu do niedawnego Sony to trochę ich pozamiatali, to co wyżej jutro na pokazie UBI będzie gameplay, premiera 2024.

DLC Cyber2077 można już zamawiać za 99zł a wskoczy 26 września, nowa Forza 10 październik, właśnie leci pokaz Starfielda co mnie średnio interesi (Forza w sumie też, wolę Horizony niż Motorsporty)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po za pewniakami, to się przejechałem po raz kolejny..

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętam, że ktoś kiedyś na forum ze mną dyskutował i podawał, że Xbox jest taki fajny, bo można bezproblemowo odpalić emulator :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.07.2023 o 13:27, Kszyrztow napisał:

Na klockach (XSX/S, XO) wylądował właśnie nowy UI:

Macie już nowe UI na XSX ? Czy Polska dostanie jako ostatnia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest od wczoraj u mnie, zresetuj konsole ( uruchom ponownie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, grzesiu_6 napisał:

Macie już nowe UI na XSX ? Czy Polska dostanie jako ostatnia ?

Tak, jest już. Tak jak kolega wyżej napisał, spróbuj uruchomić konsolę ponownie.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie najtaniej i legalnie kupię game passa ultimate na 3 miesiące? Eneba, cdkeys, bezproblemowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tanigamepass, skorzystaj z ktoregos poradnika, wszystko legalnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NIewiem kiedy ale gold ma przestać istnieć, więc później już chyba tanio nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

NIewiem kiedy ale gold ma przestać istnieć, więc później już chyba tanio nie będzie. 

Od 14 września. Core to to samo co Gold: https://www.xbox.com/pl-pl/xbox-game-pass/core - jedynie zamiast 2 śmieci często o ocenach poniżej średniej, dostaniesz 25 znanych. To nie dawne czasy X360 gdy dostawałeś stare hity. Cena się nie zmieni, a współczynnik konwersji pewnie ten sam, zapewne też "stare" kody gold (np. z 10 września) będą aktywować Core.

20 godzin temu, kochan4 napisał:

tanigamepass, skorzystaj z ktoregos poradnika, wszystko legalnie 

Skąd ta pewność, że za ok. 45% ceny masz legalnie od Janusza z Allegro? Już były bany za golda kupowanego za kradzione karty kredytowe, co prawda g2a, ale to to samo co eneba, kinguin. Allegro nieco się różni, bo to taki Amazon z legalnymi firmami oraz podejrzanymi, na g2a eneba kinguin są same podejrzane Janusze.

To nie oznacza, że to nielegalne. Np. sam kupowałem w Euro RTV, Komputroniku i gdzieś indziej 2 kody 3-mies za 79 zł (drugi gratis), bodajże Morele tej promocji nie miało, tylko duże sieci sklepów (miały umowę z Microsoft). Jednak te Janusze to nie są duże sieci, w dodatku to nie VPN Turcja, Argentyna gdzie MS czy Sony mają problem z zauważeniem inflacji i cena w Turcji to 79,99 lir za miesiąc Golda czyli 12 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi