Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zasilacze w xklockach sa awaryjne. Tak poza tym raczej solidne niby pasta szybko schnie bo nie daja ciekłego metalu ale mam używana 3 lata i jest cicha.  Ja kupiłem od kumpla za 1200 ale brał bym za 1500-1600 używke od obcego, to wolał bym refurba z amazona albo bawił sie w gigtkardy i kupił nowe z uk. Kabel uk  można zmienić jest jak ze starego radia ;-)

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MS brnie coraz bardziej w cyfrową dystrybucję i jeszcze to:

Kolejny powód, żeby nie kupować Xboxa :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, kanon7 napisał:

- gwarancja na UK

- brak rękojmi 

- wtyczka UK -> trzeba przejściówkę 

- trzeba się bawić w gifkarty które często nie działają (kupisz i nie są aktywne) 

- VPN, zmiany kont itd. 

- Gwarancja jest ogólnoświatowa. Do jakiego konta przypniesz konsolę, jaki tam adres wpiszesz - tam przyjedzie po nią kurier w razie awarii.
- Kupująć w Polskim MS Store jak się powołasz na rękojmie, kupująć od producenta?
- Koszt NOWEGO kabla w sklepie elektrycznym/castoramie/elektromarkecie to całe 5-10zł Ale... jak cebulka ma być soczysta - to napewno niejeden każdy taki w domu znajdzie. Albo odszuka w piwnicy starego jamnika/wieżę z komunii sprzed 30 lat i z tamtąd wyciągnie - nawet jakościowo będzie lepszy niż te ze sklepu :E
- Czy te 5-10 minut zabawy nie jest warte zaoszczędzenia 600zł? Bo dla mnie jest, zwłaszcza ,że to 1/3 ceny konsoli. A jak kod nie zadziała - to w 10-15 minut masz zwrot.
- nie trzeba VPN, nie trzeba zmieniać konta

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Tomz

To że jest refurbed - to nie wspomniałeś, bo jest nie wygodne w całej tej sprawie, ale dobra.

ad. 1 - nieprawda - gwarancja tam, gdzie kupisz. Masz komentarze użytkowników na peperze, którzy kupili wcześniej gifcard UK i już realizowali gwarancje - byli zmuszeni przez M$ wysyłać na UK - list przewozowy itd.
ad. 2 - Microsoft Ireland Operations Limited, One Microsoft Place, South County Business Park, Leopardstown, Dublin 18, Irlandia („Microsoft”) realizowana jest przez sprzedającego Microsoft Sp. z o.o. w Warszawie, Al. Jerozolimskie 195A, 02-222 Warszawa (odpowiedni dział).
ad. 3 - OK, kabel zasilający to kilkanaście złotych.
ad. 4 - 5-10 minut? Ciekawe - użytkownicy piszą; cytat "Wczoraj się pobawiłem, godzinka i kupione. ". - tak tylko pisząc o samym czasie., lecz to nie jest ważne.
ale dalej ... patrząc po komentarzach pepper:
- "20%" kupiło giftcard i nie mogą je zrealizować - błąd - pisz do M$ aby pomogli
- "kolejne 20%" osób ma cenę o 200-300 zł większą aktualnie; niż oferta pepper
- "kolejne 20%" ma błąd: osiągnięto limit kodu promocyjnego dla jednego użytkownika - musisz użyć VPN aby przeszło.

I tak, piszę to po raz kolejny - opłaca się XSX kupić w tej cenie 1400 zł!
Ale Ty znowu tego nie przeczytasz i będziesz negował co napisałem; że NIE KAŻDEMU chce się robić / nie mieć:
- gwarancja UK
- brak rękojmi
- refurbed !!!
- kupować gitfcardy któe często nie wchodzą, zmiany IP, VPN'y kombinować z adresemi itd.

PS. Na peprze są "cebule" co chcą kupić XSX z normalnej; polskiej dystrybucji za 1800-1900 zł, ale też "super cebule" co chcą kupić XSX niezaleznie; nowy/refurbed, gwarancja pl/UK, brak rekojmi, giftcardy its. ważne żeby jak najtaniej.

Edytowane przez kanon7
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale Ty szukasz na siłę dziury w całym ;)

Chcesz kombinować - to się bawisz. Tym bardziej jak komuś zależy. I druga rzecz - kometarze z peppera nie są 'wiarygodnym źródłem'.
Ja kupiłem 'do sypialni' drugiego X'a - tylko 'S' za 740zł (DE) i pady po 140zł (giftami na UK).

I konsola kupiona przez niemiecki rynek - widnieje z polskim adresem na moim polskim głównym koncie.
To samo masz jak kupisz używkę czy refurba - po zalogowaniu się na tej konsoli Twoim kontem, pojawia się ona w ustawieniach Twojego konta. Tam Ci pokazuje czas gwarancji oraz opcję zgłoszenia na serwis. Sprawdź sobie a nie sugeruj się komentarzami.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie każdy ma z Was swoje racje - ja jednak nie jestem sobą, która jednak chyba nie chciałaby kupić wersji odświeżonej. Nie byłbym w stanie chyba tak kombinować z tymi giftcard, bo się nie znam na tym.

Jeszcze tak: Czy kupując konsolę używaną, przykładowo od Pana Kowalskiego który tom temu kupił ją w polskim MM nie będę miał z nią żadnego problemu? - piszecie, że konsola przypisana jest do danego konta MS. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakładasz konto ms i logujesz na nim konsole i tyle. Mi kumpel przywiózł nawet nie wyczyszczoną z jego kontem i tyle starczyło.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pięknie dziękuję jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starfield na PS5? Współczuję. :E 

Bez sensu, nakupowali studiów za tony $$, aby robić gry dla konkurencji także. 

Szkoda marki Xboxa. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekaw jestem jak taka Forza wpłynęłaby na sprzedaż GT :E.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli te ploty o wydawaniu gier ms na ps okażą się prawdą to Xbox wywiesza białą flagę i w zasadzie nie ma zupełnie sensu inwestować w ich konsole. Tylko czy akurat monopol sony na rynku konsol jest taki dobry? Po ich polityce wydawniczej z obecnej generacji to tak średnio.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli się okaże prawdą i MS faktycznie zacznie wydawać gry na PS to na co był ten cały roczny spór z AB. :E 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja obstawiam, że przez ten rok po prostu doszli do wniosku, że Xbox przynosi zbyt małe zyski.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Jaycob napisał:

to na co był ten cały roczny spór z AB. :E 

Dla klików :D 

MS od czasów XOX mami graczy wizją nadchodzących exów, a gdy te zaczynają się pojawiać na horyzoncie to nagle zmiana strategii xD. Ciekawe w jakiej formie będzie oświadczenie i jak zostanie przyjęte przez graczy. Już teraz wylewa się na nich masa hejtu na twitterze i reddicie. Dosłownie jest rzeź fanbojów Xboxa.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat to zyski mają chyba rekordowe ale wiadomo, że piniendzy nigdy nie ma za dużo. Widocznie wyliczyli sobie, że długofalowo więcej zarobią na wydawaniu na wszystko niż na haraczu ze swojej platformy, plus trzeba się odkuć za te 70 miliardów.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mają rekordowe, bo wliczyli wyniki Acti Blizza. Ich prawo, bo to należy do nich, ale czy bez tego mieliby w ogóle skok przychodów dywizji Xbox, to wątpię mocno.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tutaj jeszcze deal z ab nie był wliczany i był rekordowy, tak tylko dla wyjaśnienia bo dla nas to i tak nie ma znaczenia tj. czy korporacji zarobi 1 czy 2 miliardy.

https://www.tvsbook.com/threads/microsofts-xbox-gaming-division-achieves-record-revenue-in-fy24q1.8536/

Edytowane przez lpcl
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim wypadku, mając PS5, chętnie xboxa sprzedam.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Jaycob napisał:

Jeśli się okaże prawdą i MS faktycznie zacznie wydawać gry na PS to na co był ten cały roczny spór z AB. :E 

Godzinę temu, Camil666 napisał:

Ja obstawiam, że przez ten rok po prostu doszli do wniosku, że Xbox przynosi zbyt małe zyski.

Przypuszczam, że Starfield był momentem przełomowym.
Podliczyli ilość sprzedanych kopii, ilość gamepassów jakie przybyły i nowych nabywców konsol i wyszło, że ni cholery się to nie spina.

Godzinę temu, BlindObserver napisał:

Mają rekordowe, bo wliczyli wyniki Acti Blizza. Ich prawo, bo to należy do nich, ale czy bez tego mieliby w ogóle skok przychodów dywizji Xbox, to wątpię mocno.

Ktoś to liczył i chyba 4-5% byłoby bez AB

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, sprawdziłem sobie po prostu raport finansowy MS. Dział Gaming zaliczył wzrost o 61 proc. z czego za 55 p.proc. odpowiada Acti Blizz. Czyli mieliby ten wzrost o 6 proc. bez Acti mimo wszystko. W sezonie świątecznym to w sumie niewiele, ale też pewnie przez spadek przychodów ze sprzedaży konsol.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
13 minut temu, BlindObserver napisał:

ale też pewnie przez spadek przychodów ze sprzedaży konsol

Czy przychody z konsol to nie będzie i tak tylko mały % całości? Chociaż z drugiej strony, im więcej konsol, tym więcej przychodów z gier tak czy inaczej.

Spekulacje i przecieki:

Edytowane przez Camil666
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No mały, bez spadku prawdopodobnie byłoby więcej niż te 6 proc. wzrostu, bez wliczania Actiblizza.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

edffcd6156571f0eeec6.jpg

Nie wiem co tam Microsoft kombinuje, ale to ich decyzje, czy dobre czy nie, nie mi to oceniać, i tak ich konsole się nie sprzedają mimo, że XSX jest mocniejszy niż PS5, jak widać coś jest nie tak.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mocna dominacja ps4 plus kiepski lineup i kolejne średniaki first party przez 3 lata oraz skutki decyzji o wydawaniu wszystkiego na PC z poprzedniej generacji.

Zresztą co by tam nie zrobili na rynku konsolowym nigdy nie będą liderem. Nawet w najbardziej udanej generacji x360, gdzie wystartowali rok przed ps3 i mieli kupę sztosów ostatecznie przegrali z sony. 

Edytowane przez lpcl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi