Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Gonzo3211 czekać dwa lata? Bez sensu. Kupuj XSX.
Ja czekam na PS5 Pro (nieoficjalnie listopad 2024) a że to prawie rok, to kupiłem sobie XSS na przeczekanie, ogranie tytułów Xbox - do premiery PS5 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 15.02.2024 o 22:24, kanon7 napisał:

Daję rękę uciąć że po reakcji graczy, internetu, mediów itd. Microsoft (Xbox studio) trochę zmieniło / złagodniało wersję i taką ją przedstawiło.
Mieli tydzień czasu na sprawdzenie reakcji internetu na plotki.
Ostatnio taki łomot Xbox dostał od graczy - przy premierze Xbox One - "gry na płytkach, będą przypisane do konsoli". Szybciutko się z tego wypisali - tak jak dzisiaj ponownie.

Ale gdzie Ty ten łomot od graczy w kontekście tych plotek widziałeś? Bo grupa krzykaczy w internecie pokazywała wszystkim, że przez to zrezygnowała z subskrypcji Game Pass czy sprzedała konsolę Microsoftu? Napinacze zawsze się znajdą, ale ten kwiat intelektualny społeczeństwa to jest promil graczy. Ze strony mediów żadnej nagoniki nie widziałem.

Po prostu nie wszystkie plotki się sprawdzają. Przecież jak to wyglądało ze Strafieldem na PS5. Była plota, że ma się to pojawić na konsolach Sony. Potem pojawiła się plota dementująca plotę, że jednak się to nie pojawi. Zwykłe robienie szumu, ale ludzie lubią się tak niepotrzebnie podniecać.

Za to potwierdziły się informacje krążące od dawna odnośnie mniejszych produkcji od MS, które mają wylądować na innych platformach. I to jest dla wszystkich BARDZO dobra wiadomość. Bo te "skromniejsze" tytuły takie jak np. Hi-Fi Rush to są często najlepsze kawałki kodu, jakie Xboxy widziały. Więc spoko, że zagra w to większa ilość osób. Wszyscy szukają metody na łatwy zarobek i jak największą monetyzację. MS na innych konsolach, Sony na PC.

To wszystko oczywiście nie oznacza, że te większe gierki od "zielonych" nigdy się na sprzętach konkurencji nie pojawią. Raczej zostawili sobie wszystkie furtki otwarte i są przygotowani na różne scenariusze. Ten rok będzie ciekawy również w kontekście słabego kalendarza wydawniczego Sony. MS ma zapowiedzianych na 2024 kilka naprawdę dużych tytułów, gdzie u Sony cienko i posiłkują się grami od zewnętrznych devów. To może być moment, gdzie Xbox trochę się od dna odbije. Tym bardziej, jak do Passa zaczną skapywać powoli produkcje od Acti/Blizz.

Monopol nie jest niczym fajnym i nie wiem kto miałby czemuś takiem kibicować, bo tak to by wyglądało, gdyby MS wycofał się z konkurowania na rynku gier z Sony i produkcji samego sprzętu do grania. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci (czyli gracze) korzysta. Dobrze to było widać w generacji PS3/X360. Bo od czasu, kiedy MS zam się zaorał z XO to jest gra do jednej bramki ciągle.

Edytowane przez Kszyrztow
  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Kszyrztow napisał:

Ale gdzie Ty ten łomot od graczy w kontekście tych plotek widziałeś?

Komentarze gracze Xbox Facebook / twitter; polska, niemcy, uk, usa itd. - pierwsze z brzegu.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwykły atak sfrustrowanych piwniczaków, bo to normalne zachowanie nie jest. To nie ma nawet porównania do sytuacji z E3 2013.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2024.jpg

Oferta "exclusiv'ów" PS5 i Xbox Series X|S na 2024r.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby MS był w stanie co roku oferować podobne tytuły to pewnie GP cieszyłby się większą popularnością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Phil Spencer oficjalnie:

I. "wszystkie gry Bethesdy, Activision Blizzard oraz Xbox Game Studios będą debiutować w ramach Xbox Game Pass"
II. "Naszym zamiarem jest, by pełne portfolio gier od ZeniMax, Activision Blizzard i XGS – Xbox Game Studios – znalazło się w Game Pass już w dniu premiery."
III. "trwają prace prowadzące do dodania do Xbox Game Pass i PC Game Pass wszystkich wcześniej wydanych gry Activision Blizzard."
IV. "Call of Duty, marka Activision wciąż zmierza do Xbox Game Pass. Na razie bez daty pojawienia się."
V.  "Xbox nie zrezygnuje ze sprzedaży pudełkowej ,.."

Edytowane przez kanon7
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@azgan  takie indyki i małe gry to niech sobie wydają. Gorzej gdyby następnie poszły gry: Gears of War, Forza, Halo, MFS, Starfield itd. - co oprócz XGP miało by mnie trzymać przy Xbox? a nie kupić PS5/6 z największą bazą gier? PS. Pytanie bardziej do Spencera :E
Dla mnie dzisiaj ważniejsze to info:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te 4 tytuły wydają w ekspresowym tempie. Niecałe 2 miesiące i co dalej? Więcej małych gier nie mają ;) 

P.S. Dead Island 2 trafił do GP.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie można naprawić pady do Xboxa Series X?

W obu padach zepsuł mi się przycisk RB a i RT niedomaga, RB praktycznie się nie wciska, ok. listopada zepsuł mi się w pierwszym padzie a teraz w drugim ( jeden pad miałem do PC a drugi do Xboxa ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwoń do supportu xboxa albo przez tego ich chata ale on to chyba działa po angielsku, przynajmniej kiedyś tak było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam jeszcze jeden problem:

Xboxa kupiłem z dwoma padami, jeden do konsoli, drugi do PC, gdy ten do PC się zepsuł ( RB ) to podmieniłem go na tego z konsoli ( w którym RB popsuł się teraz ) ale od tamtej pory żaden pad nie działa już z Xboxem bezprzewodowo, tylko na kablu USB, jak znowu sparować pada z konsolą, żeby działał bezprzewodowo? Nigdy wcześniej tego nie robiłem, na razie aktualizuję pada i może tam coś znajdę? Na razie ładuję akumulatory bo sparowanie nic nie daje.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, lis22 napisał:

jak znowu sparować pada z konsolą, żeby działał bezprzewodowo? Nigdy wcześniej tego nie robiłem

Masz przyciski do parowania na padzie (z tyłu) i na konsoli i trzeba je wcisnąć (na konsoli 1 wysuwa płytę więc to nie ten).

Zaś naprawy to w jakichś serwisach. Generalnie korzysta się 2 lata z gwarancji lub rękojmi, a potem na śmietnik. Serwisy są głównie w dużych miastach, mało znane, a teraz jeszcze mniej gdy fora ledwo zipią, ewentualnie Allegro. Skoro tak mocno niszczysz pady to musisz zrezygnować z siłowni, ja wykończyłem jedno RT w grze wyścigowej (gdzie RT wciskane niemal cały czas, częste poślizgi, mocne wciskanie), od tego czasu używam padów od XO do ryzykownych gier (w tym klepanie X w Yakuza).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przycisk z tyłu znalazłem ale nie pokazuje, że trzeba coś na konsoli wcisnąć.

Na konsoli gram głównie w Forzę i RT się nie zepsuł, ale RB zepsuły się oba ;) RB odpowiada często za walkę, np. Assassin's Creed Mirage czy Banishers.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, lis22 napisał:

Przycisk z tyłu znalazłem ale nie pokazuje, że trzeba coś na konsoli wcisnąć.

Na konsoli gram głównie w Forzę i RT się nie zepsuł, ale RB zepsuły się oba ;) RB odpowiada często za walkę, np. Assassin's Creed Mirage czy Banishers.

włączasz pada i najpierw przycisk na konsoli potem na padzie https://support.xbox.com/pl-PL/help/hardware-network/controller/connect-a-wireless-controller

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okazało się, że akumulatory były rozładowane i dlatego pad nie działał bez kabla ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie działają RB czy LB to prawdopodobnie oznacza wyłamanie takiego 2-3mm wystającego "dynksa".

Da się to naprawić we własnym zakresie. Sam tak robiłem.

Potrzeba Torx T8H T6 rozbierak + wkręty do pada (nie pamiętam który do XBOXa który do PSa) - koszt obu 8 PLN

https://allegro.pl/oferta/zestaw-torx-t8-security-t6-rozbierak-10622433209?snapshot=MjAyMy0wMS0wN1QxNToxMzo1OC45NDdaO2J1eWVyOzQ0OWJiNDUxNzdjMjhjNjJmM2YwNjkyY2FjNTk4YjY5MmVhNjhiYzUzYjQ4NjhlNWQ4NTBmYjFlZjNmZmVlNzA%3D

oraz

Poprzeczka przycisk rb lb Xbox Series Model 1914 - koszt 12 PLN

https://allegro.pl/oferta/przyciski-poprzeczka-bumper-lb-rb-xbox-series-x-s-14182584896

Wiadomo jeszcze przesyłka do tego dochodzi.

Na youtube są filmiki co dokładnie trzeba zrobić aby rozebrać pada.

Pewnie naprawa RT/ LT będzie podobna jednak sam nie robiłem więc trzeba by poszukać na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

i tu czlowiek mysli co wybrac,playstation czy xbox- dla gamepass 

Edytowane przez tomkill
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi