Skocz do zawartości
Oskardes

Laptop programowanie, notatki, czasem gry (4000-4200)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem studentem I roku informatyki. Potrzebuję laptopa, głównie do programowania, notatek. Możecie mi pomóc w wyborze? Wiem że minimum 4 rdzenie, 8gb Ramu i dysk ssd. Tylko zacząłem się zastanawiać czy kupować z dedykowana karta czy nie potrzeba mi (znalazłem w promocji z i 7 9750h i gtx 1660 Ti za 3899). Wiadomo czasem bym w coś pograł w drodze lub na nudnym wykładzie :), ale główne zadanie to programowanie i notatki. Jeszcze tak myślałem że karta graficzna przyda się kiedyś jak będą zajęcia związane z grafiką komputerowa. Maksymalny budżet 4000-4200. Co o tym sądzicie?Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zakup laptopa gamingowego do noszenia codziennie na uczelnię to średnio trafiony pomysł. Bateria w takim laptopie trzyma bardzo krótko, laptop jest ciężki i gruby.

Jak zaczniesz grać na nudnym wykładzie to i tak wykładowca się domyśli bo laptop będzie odpalał się jak suszarka więc będziesz się rzucał w oczy :E

Karta graficzna dedykowana nie będzie Ci potrzebna bo od tego będziesz miał stanowisko na uczelni (studiowałem informatykę na 2 uczelniach w Warszawie i nigdy nie było potrzeby mieć ze sobą laptopa).

 

Dlatego też sugeruję lekki, 14 calowy laptop właśnie do najważniejszego przeznaczenia czyli notatki, internet itd. Nie ma sensu wydawać też całej kwoty - będziesz mógł sobie za to kupić konsolę ;)

 

HP Pavilion 14 i5-8250U/8GB/480PCIe/W10/IPS Silver - 2799 zł

Matowa matryca IPS, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa. Laptop o wadze raptem 1,4 kg czyli o prawie kilogram mniej niż większość laptopów gamingowych.

 

Druga propozycja z wyglądu identyczna, ale z dodatkową kartą MX150 jeśli jednak chciałbyś pograć (ale będzie głośno! ;) i 16 GB RAM:

HP Pavilion 14 i5-8265U/16GB/256/Win10 MX150 - 3399 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy Autorowi bardziej zależy na mobilności, czy wydajności w nowszych bardziej wymagających grach, gdzie lepiej sprawdzają się modele gamingowe. Proponuję laptop gamingowy z kartą 1050Ti. Cena jak za tak dobrą konfigurację laptopa 15,6" nie jest wygórowana

 

HP Pavilion Gaming i5-8300H/16GB/256 1050Ti - 2499zł

Pavilion Gaming jest smukły i elegancki. Matryca w tym modelu ma ładne kolory i wąskie ramki. Cena jak za laptop z kartą graficzną GTX 1050Ti 4GB nie jest wygórowana.

 

HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512/W10 1660Ti 144Hz - 3999zł

Alternatywnie Pavilion z procesorem AMD Ryzen 7 i kartą 1660Ti 6GB, która jest od 1050Ti wydajniejsza. Dużym plusem tego modelu jest matryca 144Hz, która zwiększa płynność rozgrywki.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...