Skocz do zawartości

  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. MARKA

  2. 2. LED/OLED



Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić TV 65", to w miarę dobry wybór?

https://www.x-kom.pl...-65pus6704.html

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2 (6x4)

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?

6. Jak słońce świeci w pokoju ? czasami intensywnie, okno południowe

7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, Dolby Vision, dobre oprogramowanie (bez lagów itp.), ambilight (ale przeżyje bez tego), niezły(dość niski) input lag

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Netflix (4k), HBO, youtube, być może konsola(na razie brak), gry z PC przez taką kartę XFX Radeon RX 590 Fatboy OC+ 8GB GDDR5 https://www.xfxforce...90-fatboy-8gb-2

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? nie oglądam TV ,(brak)

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? zdecydowanie

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile 3 godz. dziennie? tak

16. Więcej oglądasz wieczorami czy czasem w dzień(latem) ?

17. Preferencje co do wielkości? 65-75

18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? mulące oprogramowanie, zawieszanie się, brak podstawowych opcji, słabe wsparcie, nierównomierne podświetlenie, słaba czerń, wyblakłe i przejaskrawione kolory

19. Preferencje co do marki ? Philips, Samsung, LG

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5tyś.(dobrze by było do 4 tyś.)

Wiem, że w tym budżecie OLED to tylko 55" i to z biedą ale jeśli tego wart to budżet w górę (1-2k). Chociaż obawiam się wypalenia.

lista zaczerpnięta z hdtvpolska

Edytowane przez zgreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na Sony xf9005, bywał w promocji poniżej 5 tys, ale jeśli ma być taniej i nie Sony to już prawie wszystko jedno co kupisz, a główną różnicą będzie IPS lub VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zraziłem się do Sony (seria KDL) bo był bardzo wybredny co do odtwarzania plików z USB, nawet rozdzielczość mu nie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie obserwuj oferty popularnych sklepów i szukaj Sony XF9005. Obecne TV Sony nie są już tak wybredne jak te sprzed kilku lat i multimedia działają dobrze. Ten TV często pojawia się w promocjach po ok. 4500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na Philipsa, głównie z uwagi na system Android TV. Widać, że dużo z tego korzystasz, więc dobra platforma zdecydowanie okaże się rzeczą przydatną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem na Philipsa

 

A to zaskoczenie. Od kilu lat polecasz zawsze i wszędzie TV Philipsa, gdzie przeważnie są znacznie lepsze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaglosowalem na oleda, obojetnie ktorego ale patrzac na multimedialnosc zdecydowalbym sie na takiego z androidem a czemu oled?

nie interesowal mnie temat oled vs lcd ale ten filmik zniszczyl moj swiatopoglad szczegolnie te same sceny ktore wygladaja jak 2 rozne, nie za dlugi wiec polecam obejrzec

 

wiadomo ze oled bedzie drozszy ale nie kupujemy tv co roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Philipsa, zwłaszcza że autor postu wskazał na to, że chciałby ambilight.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o którym patrick roczniku piszesz? Bo najnowsze mają całkiem ogarnięty temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Telewizor LG 75UK6200

 

Powiedzmy, że byłby to w/w tv (Samsung odpada bo nie odtwarza xvid, divx)

Zastanawia mnie przede wszystkim kwestia zakupu, jak przez internet to można zwrócić i to jest plus.Jednak jak to się ma do sprawdzenia przesyłki przy kurierze, przecież nie będzie czekał aż podłącze do sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podłączyć jeszcze taki zupełnie zimny, zawilgocony. Dobrze mu to zrobi 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej jak wezmę bez otwarcia przy nim paczki i sprawdzeniu stanu matrycy. Kiedyś kupowałem maskę samochodową i były pogiete rogi to reklamacje odrzucili(pobieżnie sprawdziłem zawartość).Chyba kupię w stacjonarnym ale jak się obraz nie spodoba np. powidoki, nierownomierne podświetlenie itd. to pewnie trzeba będzie się z nimi pogodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Moje zdanie.

 

- Sony nie ma PWM u siebie, oczy nie beda zmeczone, ale jest kiepski Android i problem z obsluga formatow (przerabiane u siebie)

- Samsung, PWM i nawet cholerne napisy przygaszaja, menu nieco responsywniejsze, funkcja Motion dla gier

- Philips, slaby Android, slabe matryce, czesto wysoki input lag niz u reszty producentow, na plus Ambilight, ktory nawet u mnie robil zawsze wrazenie (mialem kiedys 32" Philipsa 6401)

 

Jesli masz juz brac cos na IPS (co zasadniczo odradzam) to wez Philipsa, bo Ambilight wieczorem bedzie polepszac sztucznie czern, inaczej bedzie masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 75UK6200 vs  

LG 70UM7100 vs

LG 75UM7110

Miałem na oku 75UK6200 (ale to straszy model, webos 3.5)

 

?

Edytowane przez zgreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz pilota smart w zestawie to może 70um7450?

 

https://www.skapiec..../comp/867825990

Orientujesz się czy ten tv ma prawdziwe 4k RGB? Seria 7100 to niepelne 4k, ponieważ jest to RGBW , dlatego odpada.

Na opcję z magic bym się nie napalal bo często osobno wychodzi taniej.

http://www.tvtest.pl/uwazaj-na-serie-um-od-lg/

 

Edytowane przez zgreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 znajomych i ich Philipsy wyleczyły mnie z tego brandowanego znaczkiem Philips chińskiego chłamu. Oba na gwarancji z powodu matryc, serwis tragedia na poziomie Manty itp. Co do Lg to trzeba sie wczytać jakie są matryce w poszczególnych przekątnych ale 70ki to chyba mają Va Sharpa z pełnym Rgb

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 cali poniżej 10k zł to jedna wielka pomyłka jakościowa. Już lepiej kup OLEDa albo zejdź niżej z calami ale kup coś lepszej jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony Telewizor LG 70UM7100PLA LED 70" 4K (Ultra HD) webOS 4.5na VAKwestia umiejscowienia TV

 

https://postimg.cc/xkmZRFDr

Może czasem bym pograł na TV w FPS czy samochodówkę.

Wydaje się, że najlepiej dać TV na ścianę od drzwi (TV 1) a biurko ustawić w drugim położeniu (na zielono) a na okno założyć rolety. Podobno to TV z matrycą matową.Budżetowy więc jasność matrycy pewnie na średnim poziomie.

 

 

Orientujecie się czy ma znaczenie ostatnia litera w oznaczeniu modelu PLA, PLB ?

Oznacza to design ale co to znaczy w praktyce?

Edytowane przez zgreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Moze podstawki sie roznia wygladem. Tak w Samsungach jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens otwieranie opakowania (TV 70" ) przy kurierze o ile opakowanie jest nieuszkodzone?

Jest zamówione samo wniesienie.

Edytowane przez zgreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...