Skocz do zawartości
cRES

Prawdziwe wymagania gry Escape From Tarkov dla stabilnych 60fps

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

To pytanie skierowane jest do ludzi, którzy grają w Escape from Tarkov, bo to co napisał producent w wymaganiach to wiem, ale wydaje mi się, że jest to sztuczka marketingowa aby więcej ludzi ze słabszymi komputerami kupiło grę.

Sądzę tak ponieważ według tego co podał producent, spełniam wymagania zalecane jednak, gdy pograłem dla testów na JustEmuTarkov v 12 (tak pirat, ale jak mam to inaczej przetestować zanim wydam kasę w błoto? Nawet pisałem tutaj, że jestem zainteresowany kupnem konta EFT żeby właśnie przetestować grę, a nie wydawać 160-180zł w ciemno.), to nawet na średnich ustawieniach miałem częste i spore dropy fps.

60 klatek, to praktycznie miałem tylko wtedy gdy nic nie robiłem, a spadki do 31 fps przy wystrzale, celowaniu itp. były cholernie irytujące, grałem na mapie Shoreline.

Chcę kupić Tarkova, ale wolę wiedzieć, czy mam szansę spokojnie pograć online.

Proszę graczy EFT o własne spostrzeżenia co do wymagań gry. Może coś się poprawiło? Może to wina pirata? Nie wiem.

 

Do Admina. Nie jestem piratem, wszystko począwszy od systemu (w10), po gry (ponad 300) mam oryginalne, ale zanim coś kupię to muszę przetestować, bo producenci gier święci nie są, często okłamują w wymaganich, wydasz kasę a później nie da się grać. Dlatego zanim kupię grę, testuję ją na pirackiej wersji, jak jest ok, to kupuję oryginał. Kiedyś było takie coś jak wersja DEMO - można było sobie przetestować grę, czemu producenci z tego zrezygnowali? Chyba właśnie dlatego, żeby nie odstraszyć graczy ze słabszym sprzętem.

 

EDIT: Jeśli ktoś ma do sprzedania klucz do Escape from Tarkov, po atrakcyjnej cenie, to proszę do mnie pisać na PRV.

Edytowane przez cRES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p

Tekstury: High

Shadow: Medium

Object lod: 2

Overall visibility: 1000

AA: TAA

Resamp: 1x off

HBAO: OFF

SSR: OFF

Anisotropic: OFF

Sharpness: 1.0

 

Przy takich ustawieniach mam na każdej mapie (oprócz Reserve) 60-120FPS.

GTX1070+12GB RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś robia w kwestii optymalizacji.. jak grałem z pół roku temu to nawet na 2080 Ti mialem spadki do 40 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, optymalizacja została poprawiona dzięki migracji z DirectX 9 na DirectX 11 oraz ostatnio dzięki aktualizacji silnika Unity do nowej wersji. Jednak moim zdaniem to nadal jeszcze nie jest "to" i trzeba uzbroić się w cierpliwość ale porównując stan gry z wersji alpha do obecnej to jak niebo a ziemia jeśli chodzi o kwestie techniczne i dużo uległo poprawie na plus.

 

Mnie osobiście cały czas irytują najbardziej spadki fps i tzw. "kisiel" w niektórych miejscach np. na Shoreline, kiedy celujesz ADS lub przez lunetę.

 

Przycięcia związane z aktywnością botów na mapach uległy znacznej poprawie, pozostałe mapy poza Shoreline i Reserve działają normalnie i gra jest cały czas poprawiania i optymalizowana wbrew ogólnemu poglądowi, że to skok na kasę i drugie DayZ co kompletnie nie jest prawdą.

 

Warto też wspomnieć o bliskiej współpracy z developerami Unity, którzy chcą wykorzystać EFT do promocji swojego silnika bo jest to obecnie najbardziej zaawansowana gra jaka kiedykolwiek została stworzona z pomocą ich autorskiego silnika co ma swoje plusy bo można liczyć na dodatkowe optymalizacje i poprawki specjalnie dla EFT w przyszłości.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem EFT jeszcze w czasie alfy to gierka była ledwo grywalna. Ale poprawili sporo tymi ostatnimi patchami. Może nie jest to taki poziom optymalizacji jaki wszyscy oczekiwali ale można już przyjemnie pograć. Kwestia tego że silnik Unity jest wymagający zarówno od strony klienta dot. to wymagań sprzętowych, ale również od strony serwera. Czasami wchodzisz na serwer i jest gówno, ogólnie lagi, dropy etc, wchodzisz następny rajd i masz +20 fps.

 

Ostatnio też testujemy z kilkoma osobami wydajność na różnych konfiguracjach i wychodzi na to że silnik faworyzuje procesory niebieskich, okazuje że na starych wysoko taktowanych jednostkach Intela gra działa dożo lepiej niż na nowych Ryzenach.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to co napisał producent w wymaganiach to wiem, ale wydaje mi się, że jest to sztuczka marketingowa aby więcej ludzi ze słabszymi komputerami kupiło grę.

 

bo producenci gier święci nie są, często okłamują w wymaganich, wydasz kasę a później nie da się grać. Dlatego zanim kupię grę, testuję ją na pirackiej wersji, jak jest ok, to kupuję oryginał. Kiedyś było takie coś jak wersja DEMO - można było sobie przetestować grę, czemu producenci z tego zrezygnowali? Chyba właśnie dlatego, żeby nie odstraszyć graczy ze słabszym sprzętem.

To dziwne, bo z tego co ja zauważyłem to oficjalne wymagania są bardzo często zawyżone a nie zaniżone, by potem producent nie miał problemów ze zwrotami i hejtem ze coś miało chodzić a nie chodzi.

 

Dem nie ma, bo teraz pełne wersje to dema :E a grać się nie da zazwyczaj z powodu dużej ilości niedociągnięć i bugów a gra, jeśli chodzi o wymagania, zazwyczaj działa na tym co podają.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to prawda - osobiście po przejściu z I7-4790K na Ryzena 5 3600 odczułem wzrost wydajności na plus ale ciężko mi oszacować procentowo jak duży jest to wzrost. Jedno jest pewne - Unity lubi procesory z mocnym pierwszym rdzeniem, a Intel od zawsze pod tym względem przoduje więc to mnie nie dziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo z tego co ja zauważyłem to oficjalne wymagania są bardzo często zawyżone a nie zaniżone, by potem producent nie miał problemów ze zwrotami i hejtem ze coś miało chodzić a nie chodzi.

 

Dem nie ma, bo teraz pełne wersje to dema :E

Co do pierwszego, to się nie zgadzam - większość gier na start jest niezoptymalizowanych, dopiero kolejne patche to naprawiają - bądź nie. Tym bardziej jeśli chodzi o studio, które nie jest specjalnie znane. O ile można postawić w ciemno, że gra od znanego studia prędzej czy później będzie zoptymalizowana, o tyle mało znane studio może zostawić grę w stanie jakim została wydana (częste przypadki). A producenci EFT, to nie jest jakieś uznane studio (wiem pomagali przy STALKERZE, ale kiedy to było i jak mnie pamięć nie myli, STALKER też było mocno zbugowany i niezoptymalizowany dopiero wersje fanowskie to naprawiały).

A co do drugiego, to strzał w 10.

Edytowane przez cRES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel jest głównym partnerem Unity3d a BattlestateGames już jakiś czas temu dołączyło do programu Intel_GameDev. Na stronie BG również jest logo intela jako partnera więc coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego, to się nie zgadzam - większość gier na start jest niezoptymalizowanych, dopiero kolejne patche to naprawiają - bądź nie. Tym bardziej jeśli chodzi o studia, które nie są specjalnie znane.

A co do drugiego, to strzał w 10.

Jeszcze się nie spotkałem z grą. która nie działała na sprzęcie zgodnym z minimalnymi wymaganiami (może raz na ruskie 5 lat, trafił się jakiś totalny crap i niewypał). Jeśli były jakieś przycinki czy problemy, to zazwyczaj były spowodowane jakimiś bugami, występowały w konkretnych lokalizacjach, nie w całej grze itd. albo w wersji beta. Wszystkie te problemy zazwyczaj były usuwane wraz z patchami, które wcale nie pogarszały oprawy wizualnej. M.in dla tego zazwyczaj kupuję grę najwcześniej dwa-trzy miesiące po premierze a nie przed. Wiele razy natomiast miło się zaskakiwałem, bo gra chodziła na sprzęcie niespełniającym wymagań.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie spotkałem z grą. która nie działała na sprzęcie zgodnym z minimalnymi wymaganiami (może raz na ruskie 5 lat, trafił się jakiś totalny crap i niewypał). Jeśli były jakieś przycinki czy problemy, to zazwyczaj były spowodowane jakimiś bugami, występowały w konkretnych lokalizacjach, nie w całej grze itd. albo w wersji beta. Wszystkie te problemy zazwyczaj były usuwane wraz z patchami, które wcale nie pogarszały oprawy wizualnej. M.in dla tego zazwyczaj kupuję grę najwcześniej dwa-trzy miesiące po premierze a nie przed. Wiele razy natomiast miło się zaskakiwałem, bo gra chodziła na sprzęcie niespełniającym wymagań.

No błagam! GTA, Red Dead Redemption, PUBG, No Man's Sky...jakbym odpalił swojego Steama i popatrzył na gry, z którymi na początku był problem, to lista byłaby o wiele dłuższa. Ale mi się nie chce :)

 

EDIT: "Wszystkie te problemy zazwyczaj były usuwane wraz z patchami" - słowa klucz "zazwyczaj" i "patchami" - no a o czym ja piszę? O późniejszym paczowaniu gier, ale nie każde studio to robi, tym bardziej jak jest nie znane.

 

EDIT 2: "albo w wersji beta" - dzisiaj każda nowa gra to wersja BETA, tylko nie każda o tym wspomina.

 

EDIT 3: No dobra, ale zeszliśmy z tematu. Czy ktoś jeszcze może się pochwalić stabilnymi 60 fps'ami w EFT - na jakich ustawieniach i jakim sprzęcie?

Edytowane przez cRES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do usunięcia (pomyłka w edycji)

Edytowane przez cRES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, tylko w GTA w ogóle nie grałem (poza pierwszymi częściami, jeszcze w widoku z góry), a RDR ...może zagram kiedyś, ale wcale mi się do niej nie spieszy i z tego co czytałem to największy problem w tej grze to luncher RS i zbyt duża ilość przesadzonych ustawień graficznych, które ustawione zbyt wysoko, nie dają nic, a ubijają wydajność. Może właśnie dla tego ominęły mnie takie problemy. Jedyną jaką grę pamiętam z problemami to batman, ale w niej tez było coś po prostu skopane, przez to ze to zwykły konsolowy port BTW. RDR tez jest portem jak i GTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, tylko w GTA w ogóle nie grałem (poza pierwszymi częściami, jeszcze w widoku z góry), a RDR ...może zagram kiedyś, ale wcale mi się do niej nie spieszy i z tego co czytałem to największy problem w tej grze to luncher RS i zbyt duża ilość przesadzonych ustawień graficznych, które ustawione zbyt wysoko, nie dają nic, a ubijają wydajność. Może właśnie dla tego ominęły mnie takie problemy. Jedyną jaką grę pamiętam z problemami to batman, ale w niej tez było coś po prostu skopane, przez to ze to zwykły konsolowy port BTW. RDR tez jest portem jak i GTA.

 

Być może ja mam odwrotnie i trafiam na niedopracowane na początku gry. Stąd ta moja ostrożność przed wydaniem często paru set złotych na niepewną grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT 3: No dobra, ale zeszliśmy z tematu. Czy ktoś jeszcze może się pochwalić stabilnymi 60 fps'ami w EFT - na jakich ustawieniach i jakim sprzęcie?

Nie ma takiej osoby, nawet na i9-9900K i RTX 2080Ti będą co jakiś czas spadki fps bo gra jest w fazie Beta i będzie jeszcze łatana. Nie oczekuj pełnej grywalności od tytułu w wersji 0.12 bez całego contentu i optymalizacji, teraz co najwyżej możesz ją sobie testować bo pisanie o "graniu" mija się z celem.

 

Jeśli jesteś aż tak niepewny zakupu to radzę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej osoby, nawet na i9-9900K i RTX 2080Ti będą co jakiś czas spadki fps bo gra jest w fazie Beta i będzie jeszcze łatana. Nie oczekuj pełnej grywalności od tytułu w wersji 0.12 bez całego contentu i optymalizacji, teraz co najwyżej możesz ją sobie testować bo pisanie o "graniu" mija się z celem.

 

Jeśli jesteś aż tak niepewny zakupu to radzę poczekać.

Ok, dzięki - wstrzymam się do świąt (może będzie przecena).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to rok temu na święta rozdawali klucze do edycji standardowej gry osobom, które posiadają najdroższą edycję. Jeśli tak będzie to spokojnie możesz liczyć na zakup w cenie 100-120zł od kogoś z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to rok temu na święta rozdawali klucze do edycji standardowej gry osobom, które posiadają najdroższą edycję. Jeśli tak będzie to spokojnie możesz liczyć na zakup w cenie 100-120zł od kogoś z forum.

Ok, z tego co pamiętam, to właśnie Ty mi o tym pisałeś w wątku gry EFT, gdzie napisałem że chcę odkupić konto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakby im dać 250 mln USD i jeszcze parę lat to coś by z tego było :E może by to kiedyś ukończyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeszcze (żeby nie tworzyć nowego tematu), że jeśli ktoś będzie miał do sprzedania klucz do Escape from Tarkov, po atrakcyjnej cenie, to proszę do mnie pisać na PRV, albo lepiej na maila cres@o2.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to guano (czytaj: eft) nie ma własnego tematu?

btw. podziwiam chłopa ktoremu tarkov lata na powyższym sprzęcie ;);-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...