Skocz do zawartości
Gość

Czy Ccleaner jest bezpieczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Mam pytanie. Czy aplikacja Ccleaner jest bezpieczna zarówno na windows jak i na androida? Bo nie tak dawno była afera ze szpiegowaniem przez tą aplikacje. Ale może już to poprawili i nie szpiegują?? No bo wtedy mój eset pokazywał wirusa. Obecne wersje ccleaner według eseta na windows są czyste. Podobnie jest na androida gdzie bitdefender nic nie wykrywa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc CCleaner'a używam od bardzo dawna (ponad 10 lat?) i nigdy nie miałem komunikatu o wirusie, a przez te lata używałem różnych anty-wirusów. Tylko ja zawsze wyłączam w ustwaieniach autostart i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ccleaner miał wpadkę z włamaniem, w czasie którego ktoś podmienił im pliki i ludzie pobierali z oficjalnego serwera wersję z niespodzianką. Dotyczyło to jednak tylko dość marginalnych wersji 32-bit.

Obecnie jest ok. Uważaj tylko z tym programem i korzystaj z niego świadomie, bo wirusów nie ma, ale system można sobie popsuć, jeśli się klika we wszystko na chybił-trafił. MS ostatnio dodał go na listę aplikacji niezalecanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ccleaner miał wpadkę z włamaniem, w czasie którego ktoś podmienił im pliki i ludzie pobierali z oficjalnego serwera wersję z niespodzianką. Dotyczyło to jednak tylko dość marginalnych wersji 32-bit.

Obecnie jest ok. Uważaj tylko z tym programem i korzystaj z niego świadomie, bo wirusów nie ma, ale system można sobie popsuć, jeśli się klika we wszystko na chybił-trafił. MS ostatnio dodał go na listę aplikacji niezalecanych.

Możliwe, że akurat mnie ominęła ta wersja z wirusem, bo rzadko aktualizowałem CC ;) I ja go używam tylko do czyszczenia rejestru i usuwania plików temp.

Edytowane przez cRES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za porade. Ja ccleaner używam tylko do czyszczenia po przeglądarkach internetowych. Nie używam modułu do czyszczenia rejestru bo akurat do tej częśći nie mam zaufania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porade. Ja ccleaner używam tylko do czyszczenia po przeglądarkach internetowych. Nie używam modułu do czyszczenia rejestru bo akurat do tej częśći nie mam zaufania.

No to ja mam odwrotnie, tzn. CC używam głównie do czyszczenia rejestru, bo resztę rzeczy można zrobić ręcznie, przeglądarki mają swoje czyszczenie, a temp można opróżnić z poziomu sytemu. Więc jak nie masz zaufania do CCleaner, to go odinstaluj, a dane przeglądarki czyść w przeglądarce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic nie zamierzam odinstalowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zamierzam odinstalowywać.

O widzę kolega się oburzył :D

To po co ten wątek? Pytasz o coś, tylko po to żeby ci ktoś napisał to, co chcesz usłyszeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nic się nie oburzyłem, o co ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie oburzyłem, o co ci chodzi?

Piszę ci tylko, że taki kombajn (ccleaner), nie jest ci potrzebny do skoszenia trawnika (wyczyszczenia przeglądarki) i skoro masz wątpliwości co do tego programu, to go odinstaluj i czyść przeglądarkę w przeglądarce.

A ty oburzony "Nie mam zamiaru niczego odinstalowywać".

To radź sobie sam i nie zawracaj ludziom głowy na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie zamierzam ccleanera odinstalowywać i nie czuje się oburzony. Człowieku o co ci chodzi? Skąd możesz wiedzieć co ja myśle? Powtarzam. Nie jestem oburzony.

 

Dodam tylko jedno. cRES nie czepiaj się ludzi o byle co jak nie ma ku temu powodu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez cRES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam ccleanera zainstalowanego i chciałem się dowiedzieć czy jest bezpieczny. Dostałem informacje od was że jest bezpieczny więc go nie odinstalowuje. Tak ciężko to zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ccleanera zainstalowanego i chciałem się dowiedzieć czy jest bezpieczny. Dostałem informacje od was że jest bezpieczny więc go nie odinstalowuje. Tak ciężko to zrozumieć?

Cięzko, bo piszesz "Nie używam modułu do czyszczenia rejestru bo akurat do tej częśći nie mam zaufania"

 

W takim razie uważasz, że "część" programu jest niezaufana (ma wirusy), a reszta jest bezpieczna?

Dlatego napisałem ci, że skoro nie masz zaufania do całego programu, to go odinstaluj, tym bardziej że używasz go tylko do takiej pierdółki jak czyszczenie przeglądarki, co można zrobić w samej przeglądarce.

Czy to tak ciężko zrozumieć?

 

Albo masz zaufanie do całego programu, albo nie masz go w ogóle - jak jest wirus, to jest on w całym programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widze że jesteś typem czepialskiego o byle co aby tylko pokazać swoją wyższość. Ja nie zamierzam dyskutować z takimi ludzmi. Staram się podchodzić życzliwie do ciebie ale widze że to nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że jesteś typem czepialskiego o byle co aby tylko pokazać swoją wyższość. Ja nie zamierzam dyskutować z takimi ludzmi. Staram się podchodzić życzliwie do ciebie ale widze że to nie ma sensu...

Życzliwości z twojej strony nie zauważyłem w żadnym twoim poście, za to widzę zarozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie widzisz u mnie zarozumialstwo? Jak staram się tłumaczyć ci że nie jestem oburzony? Albo że nie zamierzam odinstalowywać? Czy to jest zarozumialstwo? Grzecznie ci odpowiadam a bez urazy to ty się czepiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę uspokoję nastroje, jeśli wyklaruję jeszcze 2 sprawy :)

Ccleaner to bardzo delikatne narzędzie, które samo w sobie nie powinno sprawiać problemów. Ma trochę zaawansowanych funkcji, takich jak bezpieczne czyszczenie wolnej przestrzeni dyskowej, które mogą doprowadzić do problemów, kiedy zabraknie prądu w połowie procesu. Są też osoby, które wprowadzają własne zmiany w rejestrze, bo im tak podpowiedział jakiś mędrzec na youtube. Kiedy ccleaner przejedzie się po takim rejestrze, może to spowodować nietypowe efekty i nieprzewidziane konsekwencje.

 

Jeśli nie wprowadza się żadnych dziwnych zmian do systemu, jak najbardziej można korzystać z czyszczenia rejestru. Nawet polecam takie działania, bo ccleaner czyści tylko drobiazgi, a do tego pozwala na zrobienie kopi zapasowej danych. Nie warto czyścić wolnej przestrzeni dyskowej, bo jest to opcja dla paranoików prywatności, która niepotrzebnie katuje dyski SSD.

 

Raz na ruski rok warto skorzystać z czegoś mocniejszego, na przykład privazer. Program usuwa stare logi i wszelkie możliwe pliki cache, co u mnie raz na miesiąc oznacza kilkaset dodatkowo usuniętych lub zmniejszonych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę mieć wyłączoną opcję kasacji plików windows search. Ludzie z Outlookami i innymi wkurzeni przez nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...