Skocz do zawartości
Agiel

Problem z zewnętrznym dyskiem twardym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z jednym z moich zewnętrznych dysków twardych mianowicie Seagate Backup Plus 6tb. Komputer nie widzi tego dysku jeśli go podepnę do usb 3.0 z tyłu obudowy.

Płyta główna to antyk asrock 770 extreme3. Sterowniki do usb 3.0 aktualne.

Zarówno port jak i dysk są sprawne, port sprawdzałem innym dyskiem zewnętrznym seagate 3tb, natomiast dysk działa w portach 2.0 pc oraz 3.0 w tv. Podmieniłem również zasilacz oraz kabel od dysku działającego ale bez zmian. Po podpięciu raz wyświetliło mi się niepowodzenie instalacji sterowników, późniejsze próby podpięcia to tylko dźwięki podłączenia i po sekundzie rozłączenia.

Port dostarcza za małą ilość prądu na tą wielkość dysku? Da się to gdzieś zwiększyć w biosie?

Już prawie kupiłem kartę rozszerzenia pcie na 2 sloty usb 3.0 ale w sumie nie wiem czy nadal ten problem nie będzie występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Problem nadal występuje ale chyba jest innej natury. Otóż kupiłem dysk 12TB WD MyBook który o dziwo działa w porcie usb 3.0.

Tak trochę zgłupiałem czemu ten seagate nie chce działać, ktoś ma może jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...