Skocz do zawartości
Foxyi

Czy warto kupić te podzespoły do złozenia komputera?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam złożyć komputer gdzies w okolicach kwoty 3500zł lub mniej

 

Za bardzo sie nie znam na komputerach wiec chciałbym prosić o pomoc i zapytać czy warto,

 

kupić dane podzespoły czy może lepiej wybrać inne?

 

 

 

 

 

PROCESOR: AMD Ryzen 7 2700X

 

PŁYTA GŁOWNA: Gigabye B450 AORUS ELITE

 

KARTA GRAFICZNA: GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192bit

ZASILANIE: Thermaltake Smart RGB 700W 80+

 

PAMIĘĆ RAM: HyperX 16GB 2400MHz (2x8GB)

OBUDOWA: SilentiumPC Rengum RG4 Pure Black

CHŁODZENIE: Na chłodzeniu sie kompletnie nieznam wiec niemam żadnego pojęcia jakie wybrać

 

DYSK SSD: Tu następuje moje jeszcze jedno pytanie czy jak mam dysk HDD to potrzebny jest SSD czy sam HDD Wystarczy do działania?

 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer do? Zasilacz, pamieci całkowita klapa.

Za 3500 zł masz Ryzena 5 2600 i RX 5700 razem z NVME pod system.

Jak chcesz jechać na samym HDD, to masz 200 zł oszczędności i możesz dać https://proline.pl/koszyk/b9a745cf przy czym upomnij się o aktualizację biosu na płycie głównej. Chcąc tego uniknąć dajesz wtedy https://proline.pl/msi-b450-gaming-plus-max-am4-p1374632

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer głownie do gier

Ale chciałem jeszcze zapytać

chłodzenie jest potrzebne? Czy da sie obejsc bez bo widze z zestawu ktory mi dałes

iż tego chłodzenia niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz robił OC Ryzena to chłodzenie dodatkowe jest konieczne, bo już przy podniesieniu do 3,8Ghz na wszystkich rdzeniach, boxowe chłodzenie przestaje wyrabiać nawet w grach. Nie kupuj Ryzen 2600 z rx5700 jeżeli grach w FHD bo ten CPU nawet podkręcony powyżej 4Ghz nie wykorzysta tej karty. Radeony rx5700/xt mocno "duszą: procesory AMD, tu musi być Intel do pary z tą kartą, jeżeli gra się w FHD. Ryzen 2600 dużo lepiej łączyć z RTX2060 Super w ceni ok. 1600zł.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam moją propozycję za 3350zł https://www.x-kom.pl/lista/0epyhv56w do tego chłodzenie Fera3 za 99zł

Dysk SSD jest w tej chwili priorytetem, ponieważ bardzo mocno wzrasta komfort korzystania z komputera. Tego nie da się porównać z komfortem działania na dysku HDD. W zestawie umieściłem 480GB dysk SSD na system oraz na kilka gier, szczególnie jeżeli grasz w multiplayery to warto je instalować właśnie na SSD. Twój HDD zostaw sobie na magazyn danych i gry singlowe. Można ewentualnie dołożyć do trochę lepszej płyty głównej MSi b450 Gaming Plus Max.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz robił OC Ryzena to chłodzenie dodatkowe jest konieczne, bo już przy podniesieniu do 3,8Ghz na wszystkich rdzeniach, boxowe chłodzenie przestaje wyrabiać nawet w grach. Nie kupuj Ryzen 2600 z rx5700 jeżeli grach w FHD bo ten CPU nawet podkręcony powyżej 4Ghz nie wykorzysta tej karty. Radeony rx5700/xt mocno "duszą: procesory AMD, tu musi być Intel do pary z tą kartą, jeżeli gra się w FHD. Ryzen 2600 dużo lepiej łączyć z RTX2060 Super w ceni ok. 1600zł.

 

A jest sens tworzyć zestaw R5 3600 + RX5700 XT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens tworzyć zestaw R5 3600 + RX5700 XT ?

Uważam, że nie, jeżeli się gra w FHD. Do 1440p i 4K jak najbardziej dobry duet. Do FHD połączyłbym Ryzen 3600 z RTX2060Super w cenie 1600-1700zł.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...