Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy jest możliwe podłączenie dwóch źródeł do jednych głośników.

Do monitora mam podpięty PC (przez VGA) i Dekoder telewizyjny (przez HDMI). Dźwięk przez HDMI idzie z dekodera, tylko jest strasznie słaby i cichy. Chciałbym przez wyjście z monitora albo dekodera wyprowadzić dźwięk do głośników ale też mieć jednocześnie podłączone głośniki do PC. Z głośników wychodzi tylko jeden kabel jack 3,5. Oczywiście nie będzie sytuacji, w której miałby być odtwarzany dźwięk z obu urządzeń jednocześnie. Jakieś pomysły? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Miałem kiedyś podpięte z3e logitecha do kompa i do dekodera przez zwykły rozdzielacz. Działało, ale kiedy był podłączony komp i tuner (czasem coś ściągałem i oglądałem tv). Było wyraźnie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko z3e mają wejście na jacka, tak? a z tych moich wychodzi jeden męski jack. i pytanie, czy coś takiego będzie działać? ewentualnie gdzie coś takiego kupić po taniości? :D bo większość to rozdzielacze osobno na mikrofon i audio po prostu. a ja bym potrzebował coś takiego chyba:

 

6144xoIPONL._AC_SL1500_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Niekoniecznie. Ja mam rozdzielacz w drugą stronę. Podpięty był do kompa, a tuner i monitor do niego. Do tunera był kabel z dwoma jackami.

Na allegro dostaniesz dowolne przejściówki. Przy odrobinie chęci można samemu zrobić, ale się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozdzelacze działąją ale zazwyczaj fatalnie. Urządzenia wpływają na siebie nawzajem, pojawiają się zakłócenia lub dźwięk jest wyraźnie przyciszony i pozbawiony dynamiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...