Skocz do zawartości
HenioElektryk

RTX 2070 do i7 4790k

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

 

Ostatnio coraz częściej zaczynam myśleć o jakimś upgradzie mojego sprzętu. Aktualnie posiadam:

 

CPU: i7 4790k 4.4GHz

MOBO: Gigabyte z97x Gaming 5

RAM:16 GB DDR3 1800 MHz Kingston Hyper

Zasilacz: BeQuiet PurePower BQ L8-600W

GPU: Asus GTX970 Strix

Monitor: LG 22MP58VQ

 

I teraz zastanawiam się czy sensownym byłoby zmienić grafikę na RTXa 2070, z tego co udało mi się dowiedzieć to nie powinno być jakichś większych problemów z bootleneckiem w większości gier przy moim procku, jednak chciałbym usłyszeć też waszą opinię. W późniejszym czasie mam zamiar też podkręcić trochę procesor aby "nie zostawał w tyle" ale to nastąpi dopiero gdy ogarnę temat skalpowania(ten i7 parę ładnych lat już ma i obawiam się że glut pod IHSem nie przypomina już za bardzo gluta). Jak myślicie, taki upgrade jest sensowny? Jeśli tak to które modele RTXa 2070 polecacie? Dodam że chciałbym zmieścić się w około 2500 złotych a jest tyle różnych modeli na rynku że naprawdę nie mam pojęcia na które zwrócić uwagę. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi no i miłego dzionka wszystkim :)

 

EDIT: Tak jeszcze przyszło mi do głowy jedno pytanko, jak wyglądałoby możliwość wyświetlania treści 4k na tym sprzęcie? Mam telewizor który mógłbym podłączyć do komputera, jednak zastanawiam się czy 2070 podoła temu wyzwaniu chociaż w tych 50-60 klatkach, jak myślicie?

Telewizor to: Philips 49PUS8303

Edytowane przez HenioElektryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da radę na spokojnie, nawet bez oc, a tym bardziej w wysokiej rozdziałce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i7 4770k @ 4.7 ghz i szybki ram 2400 hz z gtx 1080 dawał sobie spokojnie rade, rtx 2070 to podobna półka więc też nie widzę problemu, delid + wieksze oc wskazane, możesz też podkrecic ram.

do 2500 zł masz odświeżone wersje 2070 super a tym bliżej już wydajnością do 2080.

2070 super w 4k da rade oczywiście nie we wszyskich grach na ultra, ale nie kiedy wystarczy zjecach z 2-3 suwakami w lewo i już jest stabilne 50-60 klatek.

Monitor wypadało by zmienić na jakiegoś 1440p bo w 1080p 2070 super będzie się nudzić.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź Panowie. Deliding będzie również robiony w najbliższym czasie bo jak wspomniałem w swoim poście procesor ma swoje lata i aktualne temperatury za bardzo nie pozwalają na żadne sensowne OC. Co do monitora to również zdaję sobie sprawę że na aktualnym karta będzie się czasami nudzić, dlatego możliwość podpięcia komputera do TV i swobodnej gry tak mnie interesuje dopóki nie ogarnę porządnego monitora :) . A co do samej karty to poszperałem trochę i aktualnie skłaniam się ku tej karcie:

 

https://www.x-kom.pl/p/504415-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6.html

 

Cena wykracza trochę ponad budżet który początkowo zakładałem ale poczytałem trochę o tym modelu i wydaję mi się że będzie on spełniał swoje zadanie + z tego co przeczytałem to posiada on sensowne zabezpieczenia, a w razie awarii ma 36 miesięcy gwarancji co wydaje mi się ilością wystarczającą. A wy co myślicie o tym modelu? Warto trochę do niego dopłacić? Czy lepiej wybrać tańszy model?

Edytowane przez HenioElektryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i7 4770k @ 4.7 ghz i szybki ram 2400 hz z gtx 1080 dawał sobie spokojnie rade, rtx 2070 to podobna półka więc też nie widzę problemu, delid + wieksze oc wskazane, możesz też podkrecic ram.

do 2500 zł masz odświeżone wersje 2070 super a tym bliżej już wydajnością do 2080.

2070 super w 4k da rade oczywiście nie we wszyskich grach na ultra, ale nie kiedy wystarczy zjecach z 2-3 suwakami w lewo i już jest stabilne 50-60 klatek.

Monitor wypadało by zmienić na jakiegoś 1440p bo w 1080p 2070 super będzie się nudzić.

 

Nie będzie się nudzić, będzie utrzymywać 60fps albo więcej na ultra z zapasem mocy na kolejne lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi mieć obciążana kartę na 50 % to pewnie.

Do 60 FPS w 1080p to są karty pokroju 1660 super. Na lata to lepiej kupić dzisiaj 1660 super za 1200 i kiedy te ,,lata" się dokonają kolejną kartę za 1200 ;)

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta na max obrotach nie wykorzysta pełnego potencjału. Natomiast do 60fps w 1080p poleci spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 2070 od MSI już siedzi w obudowie i hula. Miałem problem żeby zamocować ją w swoim Zalmanie Z3 Plus z tym elementem który ją dodatkowo podtrzymuje ale po małych przeróbkach blacharskich udało mi się to wszystko pomieścić :lol2: Po pierwszych testach w 3d marku wydajność wzrosła o około 250% w stosunku do tej jaką miałem przy gtxie 970. Jak narazie jestem mega zadowolony i mam nadzieję że karta trochę czasu mi posłuży. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc :)

Edytowane przez HenioElektryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Tak jeszcze przyszło mi do głowy jedno pytanko, jak wyglądałoby możliwość wyświetlania treści 4k na tym sprzęcie? Mam telewizor który mógłbym podłączyć do komputera, jednak zastanawiam się czy 2070 podoła temu wyzwaniu chociaż w tych 50-60 klatkach, jak myślicie?

Telewizor to: Philips 49PUS8303

 

Do 4k trzeba było brać 2070 Super, mam ją i podpięty komp do TV 43" 4k, w zadziwiająco dużo gier da się grać bez PROBLEMU w 4k 60fps - ustawienia przeważnie wysokie, czasami średnio wysokie w bardziej wymagających grach, ale ja zagrasz na TV 4k to nie wrócisz do monitora.

Na 2070 też pograsz w 4k ale to już średnio-niskie, warto zrobić OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] ale ja zagrasz na TV 4k to nie wrócisz do monitora.

 

No niestety, TV maja tak okropny input lag + brak hrr+vrr, ze nadaja sie jedynie do gry na padzie.

W God of War na TV 4k gra sie super, ale w PUBG'a to by trzeba byc samobojca zeby tak grac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dopisać że kartę kupiłem oczywiście w wersji Super ? a co do telewizora to w jakiekolwiek multiplayerowe strzelanki i tak gram na monitorze, na tv głównie ogrywam tytuły singlowe gdzie praktycznie nie odczuwam opóźnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, TV maja tak okropny input lag + brak hrr+vrr, ze nadaja sie jedynie do gry na padzie.

W God of War na TV 4k gra sie super, ale w PUBG'a to by trzeba byc samobojca zeby tak grac :D

 

No właśnie się mylisz, to nie telewizor z 2010 roku tylko 2018 - nie widzę wielkiej różnicy 60fps TV a 60fps monitor - upłynniacz robi taką robotę że to trzeba samemu pograć a nie patrzeć na cyferki.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, TV maja tak okropny input lag + brak hrr+vrr, ze nadaja sie jedynie do gry na padzie.

W God of War na TV 4k gra sie super, ale w PUBG'a to by trzeba byc samobojca zeby tak grac :D

Akurat Samsungi już od 2018 roku mają 120 hz matryce i VRR.

Dodatkowo właśnie mają bardzo mały input lag i nawet z upłynniaczem włączonym nie mają dużego laga.

Chyba twoja wiedza w tym temacie jest nieco nieaktualna już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie "Gra" w moim Philipsie też nie mam z tym problemu, pograłem nawet trochę w nowe Call of Duty i nie zauważyłem żadnych opóźnień, a nawet jeśli jakieś są to w żaden sposób ich nie odczuwam.

Edytowane przez HenioElektryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...