Skocz do zawartości
vToos

[3500] Mobilny laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam laptopa w okolicach 3500 do codziennego użytku. Zalezy mi na duzej mobilnosci, w zwiazku z tym preferowane:

- niska waga (mniej niz 1.5kg)

- dlugi czas pracy na baterii

 

Ewentualna mozliwosc odpalenia mniej wymagajacych gier mile widziana. 8GB powinno byc wystarczajace, ale zdarza mi sie odpalic wiecej tabow w Chromie czy

odpalic bardziej wymagajacy software.

 

Laptopy jakie rozwazalem to

https://www.x-kom.pl/p/513318-notebook-laptop-141-acer-swift-3-r5-3500u-8gb-512-win10.html?partnerid=100497834&sm12=MzU=&ts=1575575464&token=c62ef5b840002cc7a23a7e3b28d9a520&90

 

https://uk-store.acer.com/acer-swift-3-ultra-thin-sf314-57g-grey -> kupilem ten model ale w zwiazku z problemami z glosnikiem oddalem przed 14 dniowym okresem zwrotu

 

Nie zalezy mi szczegolnie na designie ale wygladem celowalbym bardziej w Zenbooka czy XPSa a nizeli Thinkpada.

 

edit: warto rozważyć laptopy z Thunderboltem w celu ewentualnego podłączenia karty graficznej?

Edytowane przez vToos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie jeszcze na:

ASUS ZenBook 14 UM431DA R5-3500U/8GB/512/Win10 za 2999zł

Dobrze wykonany model z serii Zenbook, ma 512GB dysk SSD i 4-ro rdzeniowy procesor AMD, do tego dochodzą całkiem ciekawie umieszczone głośniki które dzięki temu powinny nieźle grać. Co prawda 8GB jest wlutowane, ale do Twoich zastosowań ta ilość powinna wystarczyć.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenbook jest jedną z opcji jaką głównie rozważam,

myślałem też nad nowszymi Asusami:

https://www.x-kom.pl/p/522915-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-ux433fac-i5-10210u-8gb-512-win10.html

https://www.x-kom.pl/p/522918-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-ux434fac-i5-10210u-8gb-512-win10.html

 

nie jestem pewien jak sprawdza się dodatkowy ekran w trackpadzie, ale na pewno jest to ciekawe rozwiązanie.

 

W przypadku HPk'a obawiam się, że 3750maH baterii może nie być wystarczające żeby wyciągnąć cały dzień pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem też nad nowszymi Asusami:
OK, ale one nie są do 3,5k złotych.

W tej cenie można też mieć np. nowy model MSI:

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 za 3999zł

Podzespoły są b.podobne jak u konkurencji (choć nie ma tu dedykowanej karty), na plus za to możliwość rozbudowy pamięci ram do 16GB i niewielka waga (1,18kg).

Można też wybrać wersję z procesorem poprzedniej generacji i dedykowaną kartą MX250:

MSI PS42 i5-8265U/8GB/256/Win10X MX250 za 3849zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć niską wagę i długi czas pracy na baterii to zapomnij o graniu na laptopie. I tak wydajność będzie za słaba, procesory są niskonapięciowe a laptopy lekkie i cienkie grzeją się na potęgę. O podłączaniu zewnętrznej karty zapomnij, to jakiś absurd pozbawiony zupełnie sensu.

 

Porównując baterię nie patrz tylko na mAh ale na wynik pomnożenia pojemności przez ilość komór! Dlatego też w teorii i w praktyce najdłuższym czasem na baterii pochwalić się może proponowany przez Przemekana MSI PS42. Tyle, że ja sugerowałbym wersję bez karty bo jak już wspomniałem - zwiększa to wagę i pobór prądu a i tak nie uzyskasz z tego laptopa do gier.

 

Jeśli podoba Ci się Acer, to jego najnowsza wersja waży tylko 1,15 kg i ma naprawdę solidną baterię :

Acer Swift 3 i5-1035G1/8GB/512/W10 IPS Żelazny - 2999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o długość pracy baterii, to w zasadzie liczy się Wh. Mnożysz napięcie baterii (V) i pojemność (mAh).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...