Skocz do zawartości
VeriGutPlejer

Czy części są kompatybilne?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy oba zestawy będą pasowały do siebie? Wszystko będzie dobrze działało?

 

Pierwszy zestaw:

GPU RX 570 4gb

CPU i5 2400S 2,5 GHz

Płyta główna Intel dh61cr

Dysk hdd 500gb

Zasilacz Fortron 350W

Ram 2x4gb ddr3 1333MHz

Obudowa iBox Passion v4

 

 

Drugi zestaw:

GPU RX 570 4gb

CPU i7-3770k

Płyta główna Intel dh61cr

Dysk hdd 500gb

Zasilacz SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

Ram 2x4gb ddr3 1333MHz

Obudowa iBox passion v4

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty właściwie robisz? Modernizujesz starego kompa, kupujesz używanego gotowca czy składasz coś z użwanych części?

Jaki budżet? Jakie zastosowanie (domyślam się że gry, pytanie jakie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się poprostu czy części są kompatybilne z części używanych. To jest jedyna moja prośba odpowiedzieć czy wszystko ze sobą działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak stawiasz sprawę to tak, powinno wszystko działać. Dodam tylko że zestaw numer dwa jest znacznie lepszy, i do tego procesora płyta musi mieć zaktualizowany BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dobrze działało - będzie mulić. Komputer bez SSD to dzisiaj nieporozumienie.

 

H61 może potrzebować aktualizacji bios by obsłużyć cpu serii 3000.

Ile ten fortron ma na 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron na lini +12V ma 300W

 

Mam pytanie. Kiedyś przywracałem Windowsa do stanu początkowego z zachowaniem plików. Usunęło tylko programy. Jeżeli przed tym miałem zaaktualizowanego biosa to po tej operacji mam starego nie aktualnego?

 

Jeśli chodzi o płytę to ma ona możliwość rozbudowania do 16gb ddr3 1600MHz prawda? Na stronie producenta jest że do 16gb ramu a na niektórych stronach że do 8gb.

 

Jeśli chodzi o ssd to wystarczy kupić 120gb ssd i przeżucić na niego pliki systemowe z partycji C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS jest niezależny od Windowsa, nic się nie zmieni.

Płyta według specyfikacji na stronie Intela obsługuje 16GB RAM, i tego bym się trzymał.

SSD wystarczy 120GB, ale po pierwsze takich dysków już nie produkują, więc byłbyś ograniczony do starych modeli, a po drugie dyski o małej pojemności są wolniejsze od większych braci. No i w dzisiejszych czasach bardzo szybko można to zapchać ;) Więc zalecam jednak 250GB, ale to tylko moje zdanie.

Ten Fortron w zestawie 1. będzie obciążony gdzieś w górnej granicy tych 300W, więc nie jest to najlepsze połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o ten drugi zestaw to co w pierwszej kolejności byś zmienił? Myślę że jako pierwsze dysk ssd a później procesor razem z zasilaczem od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim zestawie masz już najmocniejszy procesor jaki można wsadzić na tą płytę a zasilacz nie wymaga zmiany bo to nowa i dobra jednostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 750Ti wystarczy, bo ta karta nie pobiera aż tyle prądu, ale Ty wcześniej o żadnej 750Ti nie wspominałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam gtx 750ti i nie wiem czy przy zmianie procesora będę musiał zmieniać też kartę. Karta nie będzie ograniczać procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, natomiast jeśli dopiero zamierzasz kupić ten zasilacz to sugeruję jednak wziąć Vero. Nowsza, bardziej przyszłościowa jednostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...