Skocz do zawartości
Isharoth

Gothic Remake

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem trochę w demo i podoba mi się oprawa graficzna ( nie wiem, dlaczego wszyscy chcą tej szaro burej kolorystyki? ), choć momentami jest trochę plastikowa, jak to na UE ale te wszystkie postprocesy, efekty świetlne, itp. przypadły mi do gustu. Bardzo fajne są dialogi, nie są tak napuszone i pompatyczne jak te Pirani, np. w "Elexie", nowy Bezimienny też mi się podoba.

Walka jest rzeczywiście dziwna i na razie nie mogę jej wyczuć, nie wiem, jak parować, blokować ciosy i od razu mnie zabijają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jednak to nie to samo co stary gothic.. no nic chyba lepiej zajme sie powoli ogarnianiem modów i sam sobie ulepsze gothica poprzez ulepszenie grafiki oryginalnych części.. ale zrobie to chyba w przyszłym roku..

 

Dialogi są bardzo słabe.. w starych gothicach postacie były dużo lepiej napisane.. Diego to jakaś porażka..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę optymalizacja leży. Niezależnie czy Ultra czy Low i skala rozdzielczości na max ciągle mam 50-55 FPS. CPU tylko 2 rdzenie wykorzystane w 50% i GPU działa tylko jakby na 70% swoich możliwości. Grafika RTX 2070 Super i procek Ryzen 7 3700X.

 

Fakt Dialogi i postacie to porażka, zabijają cały klimat. Grafika... hmmm nie jest źle choć ciężko mi powiedzieć jaki styl graficzny byłby najlepszy. Oby tylko fabuły nie zmieniali, to już będzie grzech cieżki :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam brakuje takiej drewnopodobnej gry jak stare Gothiki. Skoro to dopiero demo to mam nadzieję że sporo się zmieni w pełnej wersji. O ile w ogóle wyjdzie ten remake. Najbardziej bym chciał kolejną pełnoprawną część ale Piranie chyba grzebią przy Elex 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Prawdziwy fan gothica będzie i tak wolał oryginał.. nowa odsłona spodoba się jedynie nowym graczom którzy nie znają oryginału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech oni wynajmą jakiegoś grafika, który potrafi modelować postacie, a nie znowu pożyczają tych z Bethesdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam oryginał i nowa wersja mi się podoba, nie jestem też niewolnikiem starej wersji, zwłaszcza dialogów, w których postacie ciągle powtarzały te same kwestie, a "Alex" doprowadził dialogi do absurdu i nie da się tego słuchać ... Każdy dialog w 'Elexie' to ekspozycja.

Ogólnie, to mnie się najbardziej podobał "Gothic 3", który był najbardziej zróżnicowanym tytułem ale nie dało się w to grać na premierę.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też mogłaby się spodobać nowa wersja, ale zdecydowanie wymagany jest inny system walki, z powodów o których pisałem wyżej. Do tego jeszcze włożenie pracy w stylistykę gry, aby chociaż klimatem była podobna do pierwowzoru. Dobrze też jakby Bezimienny zachował swój charakter i teksty (które wyszłyby znów genialnie w polskiej wersji językowej szczerbaty.gif).

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te polskie dialogi były bardzo sztampowe, bo Bezimienny cały czas używał tych samych zwrotów, słów, itp.

Stylistyka też jest ok, bo ja nie chcę znowu oglądać szaroburej kolorystyki ala g w trawie, jak w jedynce. Pamiętajmy, że taki a nie inny wygląd świata przedstawionego nie zawsze wynika z wizji artystycznej, tylko z ograniczeń sprzętowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem i niemal w ogóle nie czuję klimatu gothica. Ot, kolejna gra pełna wyreżyserowanych cut scenek, survivalu, horroru i czego tam jeszcze. Do tego zrobiona tak, aby wygodnie obsługiwać to padem. A, no i te nieszczęsne korytarze.

 

Wolę pamiętać stary Gothic tak jak dotychczas, pełny tajemnicy, swobody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te polskie dialogi były bardzo sztampowe, bo Bezimienny cały czas używał tych samych zwrotów, słów, itp.

Stylistyka też jest ok, bo ja nie chcę znowu oglądać szaroburej kolorystyki ala g w trawie, jak w jedynce. Pamiętajmy, że taki a nie inny wygląd świata przedstawionego nie zawsze wynika z wizji artystycznej, tylko z ograniczeń sprzętowych.

A ja nie chcę przekonstrastowanej grafiki. I kto teraz ma rację? :)

 

Jeśli to ma być remake próbujący chociaż w małym stopniu oddać klimat pierwowzoru, to kolorystyka powinna być postawiona na pierwszym miejscu. Nie wiem w jaki sposób według ciebie barwy w Gothicu 1 wynikają z ograniczeń sprzętowych, bo w tamtych czasach istniały też bardzie kolorowe gry. Można zmienić to nawet przez nakładki typu ReShade.

 

Grywam zarówno w gry kolorowe, wręcz cukierkowe jak i w te szarobure. Od remake Gothica oczekuję, że będzie remake, a nie zupełnie nową grą nie mającą nic wspólnego z tytułem. Tu naprawdę nie ma dużo do zmiany. Właściwie to za dnia to demo wygląda o wiele lepiej. Jeszcze tylko dać możliwość wyłączenia poszczególnych postprocessów...

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Zagrałem i niemal w ogóle nie czuję klimatu gothica. Ot, kolejna gra pełna wyreżyserowanych cut scenek, survivalu, horroru i czego tam jeszcze. Do tego zrobiona tak, aby wygodnie obsługiwać to padem. A, no i te nieszczęsne korytarze.

 

Wolę pamiętać stary Gothic tak jak dotychczas, pełny tajemnicy, swobody.

 

 

Dokładnie.. ja też wolę jednak starą wersję. Nie dość, że bardziej był klimatyczny świat, lepiej napisane postacie oraz dialogi. To jeszcze walka.. była drewniana ale mi się ona podobała. Niech sobie dadzą spokój. Dlaczego nie wezmą się za zremasterowanie G1 i G2? Tak jak Uncharted. Ulepszenie grafiki + dodanie wsparcia nowszych DX itp .. Poprawienie bajerów i wyszła by mega gierka..

 

Jak widzę nowego Diego to mam wrażenie, że to jakiś pirat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu remasterować G1 i G2. Te gry działają już poprawnie na nowych systemach i w dużych rozdzielczościach, bo mają do tego stosowne fanowskie patche. W dodatku jest jeszcze DX11 i wiele innych modów. Taki remaster nie ma racji bytu.

 

Jestem za remake, o ile THQ będzie miało szansę wyciągnąć dobre wnioski po opiniach graczy. A sądząc po nastawieniu zatwardziałych fanów Gothica, z tym może być ciężko. szczerbaty.gif

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie, pierwszy i drugi "Gothic" a nawet trzeci i to na modach, wygląda po prostu ohydnie, jak na dzisiejsze czasy i ja, w takie coś nie chcę grać. Ograniczenia techniczne w tamtych czasach były, świat z "Gothica" jest kanciasty i mało szczegółowy ale wtedy mało było podobnych gier. Sporo ładniejszy "Morrowind" już sprawiał, że świat gry na moim pierwszym PC doczytywał się co prę kroków, miałem napis "loading", parę kroków i znowu to samo.

Ja lubię te wszystkie efekty, lubię bloom, te odblaski, refleksy, itp. Bardzo żałuję, że te efekty znikły z finalnej wersji "Wiedźmina 3' bo na początku były obecne na screenach. W sumie, to nikt Was nie zmusza do grania w nową wersję ale ja chętnie zagram, bo lubię odnawianie klasyków robione od podstaw, a nie tylko podbicie rozdzielczości i podmiana tekstur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remake się przyda, żeby i młodsze pokolenie zagrało, ale te kolory... Prawda jest taka, że kolorystyka dwóch pierwszych części, zwłaszcza pierwszej, miała ogromny wpływ na klimat gry. Także Trójka po zastosowaniu moda wypierającego kolory bardzo zyskała (chociaż najbardziej zyskała na podmianie ścieżki dźwiękowej z Jedynki). W każdym razie ja, który ogólnie nie lubi fantasy ani w grach, ani w książkach, ani w kinie (nawet nie próbowałem oglądać „Gry o tron”), przez tę surowość wsiąkłem na amen.

Edytowane przez wojtzuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Fantasy, już osiem razy czytałem "trylogię' Tolkiena, Sagę i opowiadania Sapkowskiego, itp. Lubię filmy i gry EPG umiejscowione w świecie Fantasy, więc chętnie zagram w nowego "Gothica". Nie wiem też, jakie można mieć wonty do muzyki z trójki, która jest rewelacyjna? Jeden z najlepszych soundtracków z gier.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QgrgPqGoKk4

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ten tytuł jest skazany na porażkę. A jak twórcy poczytają ankiety to pewnie w ogóle zrezygnują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też, jakie można mieć wonty do muzyki z trójki, która jest rewelacyjna? Jeden z najlepszych soundtracków z gier.

 

Nie twierdzę, że jest zła; twierdzę, że nie ma zbyt wiele z tego, co miała muzyka z Jedynki. Choćby pierwsza scena po wstępnej potyczce — już bardziej epicko i baśniowo chyba by się nie dało, brakowało tam tylko królowej elfów unoszącej się nad ziemią w otoczeniu świecących motyli, do tego ta jej, nazwijmy to tak, ekspansywność szybko zaczęła mnie męczyć, no bo ile można słuchać tego samego. W Jedynce — od razu mrok i asceza, i tak już do końca, a przy tym ścieżka nie wychylała się za bardzo z tła, więc nie raziła powtarzalnością.

Edytowane przez wojtzuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak jest, że kiedyś było dużo fajnych innowacyjnych gier a od X lat albo remake albo niestety powielanie cały czas tego samego z dodatkiem numeru +1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdzie ten link do pobierania i ankiety? Jestem ślepy bo na tej stronie steamowej nie ma ani jednego przycisku do pobierania, zagrania, a ludzie komentarze piszą :hmm:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że jest zła; twierdzę, że nie ma zbyt wiele z tego, co miała muzyka z Jedynki. Choćby pierwsza scena po wstępnej potyczce — już bardziej epicko i baśniowo chyba by się nie dało, brakowało tam tylko królowej elfów unoszącej się nad ziemią w otoczeniu świecących motyli, do tego ta jej, nazwijmy to tak, ekspansywność szybko zaczęła mnie męczyć, no bo ile można słuchać tego samego. W Jedynce — od razu mrok i asceza, i tak już do końca, a przy tym ścieżka nie wychylała się za bardzo z tła, więc nie raziła powtarzalnością.

 

Ale rozumiesz, że to są dwie różne gry?

Jedynka to była gra na mała skalę i tam pasuje minimalistyczny klimat i taka muzyka, trójka to już jest otwarty świat, trzy różne krainy, inna skala wydarzeń, więc muzyka musi być inna, odpowiednio podniosła, pompatyczna, a nie taka minimalistyczna, jak kiedyś.

 

Ja w ankiecie zagłosowałem za dalszymi pracami nad projektem, w końcu gry kupują nie tylko fani "Gothica", którzy stanowią dość osobliwą grupę ( 90% to Polacy? ).

 

Gdzie ten link do pobierania i ankiety? Jestem ślepy bo na tej stronie steamowej nie ma ani jednego przycisku do pobierania, zagrania, a ludzie komentarze piszą :hmm:

 

Na Steam musisz mieć jakąś grę Pirani, wpisujesz tytuł gry w wyszukiwarkę sklepu i Masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Jestem za remake, o ile THQ będzie miało szansę wyciągnąć dobre wnioski po opiniach graczy. A sądząc po nastawieniu zatwardziałych fanów Gothica, z tym może być ciężko. szczerbaty.gif

 

Pierwszy przykład z brzegu.. Wystarczy spojrzeć na Diego. Nie dziękuje, postoje wolę starego gościa. Nowy nie jest taki zły ale po co ? Pytam sie po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiesz, że to są dwie różne gry?

Jedynka to była gra na mała skalę i tam pasuje minimalistyczny klimat i taka muzyka, trójka to już jest otwarty świat, trzy różne krainy, inna skala wydarzeń, więc muzyka musi być inna, odpowiednio podniosła, pompatyczna, a nie taka minimalistyczna, jak kiedyś.

 

 

To trzeba było skomponować kilkanaście godzin, a nie dwie. Gdy ten główny pompatyczny motyw po raz enty wdarł mi się w uszy, zanim jeszcze wszedłem do pierwszego lasu, po prostu wyłączyłem ścieżkę. Nie wystarczyło, żeby z tego lasu wyjść (chociaż, przyznaję, miały w tym swój udział tamte sławetne zacięcia niezwiązane z wydajnością sprzętu), więc skończyło się na dwóch krótkich próbach w odstępie kilku lat i dopiero po kilku następnych, gdy zainstalowałem nieoficjalne łatki, zmieniłem kolory, podmieniłem muzykę i tak dalej, gra mnie wciągnęła. W międzyczasie parę razy przełączałem ścieżkę, ale już wolałbym grać bez, bo przy takiej powtarzalności jest zbyt kontrastowa, i tyle. Gdyby jeszcze wszystko było w moll, to pół biedy, ale nie, musiały być co chwila elfy, nimfy i leśne skrzaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Na Steam musisz mieć jakąś grę Pirani, wpisujesz tytuł gry w wyszukiwarkę sklepu i Masz.

 

A to spoko, widzę Gothic 1 +2 + 3 za 11,99 Universe Edition to w sumie kupię bo tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego ten tytuł jest skazany na porażkę. A jak twórcy poczytają ankiety to pewnie w ogóle zrezygnują.

Pewnie tak, dzisiaj takie drewno jak zaprezentowali się na pewno nie przyjmie. W sumie to nie wiem po kiego oni pytali w ankiecie ludzi czy im się podoba grafika czy animacje, jak tam wszystko jest totalnie niedorobione :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...