Skocz do zawartości
Isharoth

Gothic Remake

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się pobierać ale walka na tym gifie ze steama nadal wygląda drętwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zupełnie nie podchodzi styl graficzny. Wygląda bardzo niegothicowo. Gothic cechuje się zbalansowaną, czasem wręcz wyblakłą kolorystyką znaną z innych gier dark fantasy. Tutaj mamy jakieś bijące po oczach kolory z przesterowanym kontrastem. No ale kolorystykę można łatwo zmienić...

 

Zaraz odpalę to demo i napiszę jak wrażenia.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ojej gdyby zrobili remake to kupowałbym w ciemno. Oj to kultowa juz gra.. Raczej w to nie wierzę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś żart czy tak na serio :hmm: ? Pytam bo szczerze zagrałbym w Remake. Pomijam już nawet jak niedzisiejsza jest ta grafika :E. Jestem na tak o ile solidnie się do tego zabiorą :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że chcą w ten sposób zbadać reakcję i dowiedzieć się czy w ogóle jest sens taki remake robić, ewentualnie jak miałby on wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na silniku Unreal. Ładne, ale jakieś takie bez polotu. Brak optymalizacji. Na plus polska wersja językowa (napisy). Interfejs słaby, a walka to porażka. Nie ma nic wspólnego z oryginałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic wspólnego z oryginałem.

No i właśnie tego się obawiam. Z tego co widziałem na materiałach to nawet Bezimienny zachowuje się zupełnie inaczej. A jego charakter jest przecież ważnym elementem wszystkich Gothiców. Niestety bez Piranii nie widzę szansy, żeby ten remake odniósł sukces, o ile kiedykolwiek wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A może to są mody? Wiem że istnieja mody typu high textures czy directx11 mod..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THQ Nordic prawdopodobnie wykupiło prawa do marki.

Już dawno.

 

Niestety bez Piranii nie widzę szansy, żeby ten remake odniósł sukces, o ile kiedykolwiek wyjdzie.

Piranię też kupili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lypton

O, to nie byłem na bieżąco z informacjami. Ale to dlatego, że już od jakiegoś czasu w ogóle nie śledzę losów Piranii. W takim razie możliwe, że część ludzi ze starego zespołu nad tym pracuje? Czy raczej nie? Z tego co widzę to grę ma robić THQ Nordic Barcelona, więc coś mi tu nie pasuje. ;)

 

To jest bardziej demo koncepcji gry, niż samej gry.

 

Zdecydowanie nie podoba mi się system walki. Podobny do tego z For Honor. Zbyt przekombinowany jak na RPG.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą służyć wsparciem duchowym i mentorskim, szykując w międzyczasie pełnoprawną kontynuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec tego demka jest ankieta, od której będą zależeć dalsze losy projektu :E Ciekawe

 

Ściągam niecałe 5GB, zobaczę. Po youtube faktycznie strasznie kolorowo.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już skończyli ogrywać demo, teraz będzie ankieta. Ja pewnie dopiero w poniedziałek przejdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Ankietę wypełnią fanatycy dając :thumbup: :thumbup: :thumbup:, a później sprzeda się słabo i znowu będzie szok.

Ta seria i ci devi są obłożeni klątwą fanów tej serii. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez Piranii nie widzę szansy, żeby ten remake odniósł sukces, o ile kiedykolwiek wyjdzie.

 

Jestem tego samego zdania a nikt tak jak oni nie potrafi rzeźbić w drewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę i działa to słabo, gra siedzi głównie na jednym rdzeniu i na najniższych widziałem może z 50 fps max, ultra w 2k na gtx1070 to 20-35fps, zbyt dużo nawalone filtrów przez co wszystko wygląda na rozmyte i wyostrzone jednocześnie(jak większość gier tego roku). Ale spróbuję to demo ukończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się demo bardzo podoba i dobrze, że walka jest inna, bo to, co nadal robi Pirania, to szczyt drewna i niczego się nie nauczyli przez te lata. Oprawa graficzna jest bardzo ładna ale chodzi to w 30 kl/s i grafika mocno się grzeje do ok. 70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był prawdziwy remake to bym czekał a tutaj pozmieniali za dużo. Bezimienny jest inny, nie jest wrzucony do wody i brak witamy w kolonii, kolory nie pasują do gothiców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę i działa to słabo, gra siedzi głównie na jednym rdzeniu i na najniższych widziałem może z 50 fps max, ultra w 2k na gtx1070 to 20-35fps, zbyt dużo nawalone filtrów przez co wszystko wygląda na rozmyte i wyostrzone jednocześnie(jak większość gier tego roku). Ale spróbuję to demo ukończyć.

Też mi się nie podobają filtry i ustawienia rodem tych z Metra, gdzie są gotowe presety i nie można nic wyłączyć. Na początku rzuciły mi się w oczy te wkurzające flary z pochodni, które zasłaniały mi środek ekranu. No i jest jeszcze chromatic abberation, które rozmazuje boki ekranu...

 

Nie podoba mi się, że developerzy wymuszają na graczach takie przesterowane efekty, jakby się używało presetów ReShade robionych przez dzieci udające profesjonalnych modderów (wysoki kontrast + przejaskrawione kolory = super grafa szczerbaty.gif).

 

Mi się demo bardzo podoba i dobrze, że walka jest inna, bo to, co nadal robi Pirania, to szczyt drewna i niczego się nie nauczyli przez te lata. Oprawa graficzna jest bardzo ładna ale chodzi to w 30 kl/s i grafika mocno się grzeje do ok. 70 stopni.

Walka może być inna, nie mówię że nie. Ale dlaczego akurat ta z For Honor? :(

 

Chodzi o to, że taka walka jest fajna póki walczymy z jednym przeciwnikiem na raz. Kiedy jest ich dwóch albo, o zgrozo, jeszcze więcej, to robi się irytująca. A przez to twórcy będą robili dziwne obejścia np. przeciwnicy grzecznie czekający w kolejce aż zabijemy każdego, co widać właśnie w tym demie. A ja wolałbym na odwrót, prostszą i przyjemniejszą walkę, za to bardziej agresywnych przeciwników, którzy wykorzystaliby swoją przewagę liczebną.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest teaser. Mam nadzieję, że od tego do docelowej gry jeszcze bardzo daleka droga. Postprocesy można obniżyć i już tak nie wali po oczach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to powinni przerobić całkowicie walkę i ewentualnie resztę systemów - skille, ekwipunek etc. Fabułę lekko zretuszować, bez większych zmian i zatrudnić aktorów zamiast ludzi czytających z kartki jak we wszystkich ich grach. Dosypać do tego 5 ton bugtesterów i w erze Wiedźmina mogliby się nawet gdzieś tam w segment wstrzelić.

 

Tylko teraz będzie stawanie w rozkroku bo fanatycy będą na każdą zmianę jęczeć, gdzie neutralna klientela od ewentualnego drewna się jak zwykle odbije.

 

A do tego już widać w którym kierunku będą cisnąć skoro blokują dostęp.

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie drewno na bank :E, aby tylko chociaż dobrze ociosane. Postaram się przejść to demko i wypełnić ankietę :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...