Skocz do zawartości
ZOMEN

Jeśli posiadam Kaspersky antivirus to mogę odinstalować Windows Defender ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w pytaniu. Chcę zaoszczędzić miejsce na dysku a windows defender zajmuje 3,5 GB a nie jest wogóle przeze mnie używany. Mogę go odinstalować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli pytanie dotyczy WD w Windows 10, to nie da się odinstalować Windows Defendera. Jest zintegrowany z systemem i nie ma go na liście zainstalowanych programów. Można co najwyżej wyłączyć jego składniki (z użyciem rejestru, harmonogramu zadań i edytora lokalnych zasad grupy). Z tym że podczas instalacji zewnętrznego antywirusa system powinien automatycznie wyłączyć swojego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie dotyczy WD w Windows 10, to nie da się odinstalować Windows Defendera. Jest zintegrowany z systemem i nie ma go na liście zainstalowanych systemów. Można co najwyżej wyłączyć jego składniki (z użyciem rejestru, harmonogramu zadań i edytora lokalnych zasad grupy). Z tymże podczas instalacji zewnętrznego antywirusa system powinien automatycznie wyłączyć swojego.

A jak mam win 10 na dysku SSD to mogę przerzucić Windows Defendera na inny dysk HDD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raczej nie da się, a przynajmniej nie słyszałem o takiej możliwości. Poza tym nie wiem po co chcesz to robić skoro nawet włączony Windows Defender ( czyli bez antywirusa zewnętrznego) na dysku SSD raczej nie wpływa negatywnie (zauważalnie) na responsywność systemu a na pewno w mniejszym stopniu niż zewnętrzny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...