Skocz do zawartości
oscylot

Gigabyte B450 Aorus Elite problem z wyłączaniem komputera shutdown bug

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.

Mam problem z płytą jak w temacie, po kliknięciu w przycisk "Zamknij" nic się nie dzieje dopiero po ok 2~3 min włącza się ekran "Zamykanie" po kolejnej minucie wyłącza się ekran a po kolejnej minucie wyłącza się komputer.

Efekt ten występuje niezależnie jaką wersję systemu zainstaluję czy 1809, 1903 czy 1909.

Włożyłem dysk z innego komputera z Windows 10 1803 i zamykanie działa prawidłowo, obraz z win 10 1803 ściągam ale nawet jeśli zadziała to ta wersja przestała być wspierana więc nie rozwiązuje to problemu.

Pamięci można wykluczyć bo sprawdziłem dwa różne komplety i nie ma różnicy.

Próbowałem różne sterowniki te ze strony producenta płyty, ze strony AMD a nawet z płyty dostarczonej z płytą główną.

 

Szukając po necie informacji natknąłem się na takowe problemy ale przy płytach różnych producentów a tym chipsetem, niestety próby zmian konfiguracji różnych opcji zasilania w Windows nie przyniosły żadnych efektów.

 

Płyta przyjechała z biosem prawie najnowszym zrobiłem upgrade do F50 nic to nie dało potem downgrade do F5 potem kolejne wersje w górę i niestety nic.

 

Niedawno składałem identyczny zestaw znajomemu i wyłączanie komputera działa bez problemu a tutaj klops, zadałem pytanie w supporcie gigabyte ale jeszcze nikt nie odpowiedział.

 

Jutro będę próbował z inna grafiką żeby i to wykluczyć może pokuszę się o próbę z innym zasilaczem ale wszystkie znaki wskazują na problem jest softowy bo skoro 1803 działa to...

 

Może ktoś napotkał taki problem to bardzo proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, problem rozwiązany.

Okazało się że przyczyną jest uszkodzony czytnik kart wpinany do płyty pod złącze USB, teraz wszystko śmiga elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...