Skocz do zawartości
rafal1001

Problem z BIOSem (kupiona płyta)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem płytę ASRock P67 Pro3. Mam problem. Podłączyłem wszystko włączam i na ekranie nic i kod błędu 55 na płycie. Teraz dowiedziałem się od sprzedawcy, że na płycie jest BIOS 2.0 pre IvyBridge. Czyli tylko do procesorów SandyBridge jak mnie poinformował. A ja mam i7 3770 IvyBridge. Czy to co mówi o tym BIOSie jest zgodne z prawdą? I czy mogę ten bios jakoś teraz zmienić na najnowszy? Bo wynikało by z tego że płyta nie obsługuje procesora. I też pytanie czy jak procesor i ewentualnie RAM nie jest obsługiwany przez to, że jest ten starszy BIOS to brak sygnału na monitorze jest tego prawidłowym objawem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to poprawny objaw przy wersji bios nieobsługującej daną rodzinę procesorów.

Masz na stronie producenta płyty listing od której wersji bios wspierane są ivy.

 

Potrzebujesz albo zamontować sandy i zaktualizować bios, albo bezpośrednio programatorem wgrać na kość bios nowszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z aktualizacjami Windows 7. Też muszą być do nowej płyty - nowego chipsetu. Bo ja po zrobieniu około rok temu formatu wyłączyłem automatyczne aktualizację i instaluję ręcznie biblioteki jeżeli są wymagane do jakiejś tam gry. Już włożyłem sandybridge zaktualizowałem BIOS do 3.30 i na tym Sandybridge po aktualizacji mam normalny pulpit full hd i wszystko działa a jak włożę IvyBridge i7 3770 to też już bez kodu 55 odpala się komputer ale mam pulpit 800x600. Myszka ani klawiatura podłączona na tylnym panelu nie działa tylko na porcie z przodu obudowy działa. Po kliknięciu PPM na pulpicie nie mam Panelu sterowania NVIDIA. Nie wiem może to jest związane że przy pierwszym włączeniu z i7 3770 wybrało mi automatycznie tryb "uruchom system z narzędziem naprawczym" czy jakoś tak (bo nie reagowała klawiatura i nie mogłem zmienić na "uruchom system normalnie") i przywracanie systemu.

Zamieniłem na starą płytę z powrotem bo potrzebuję komputera na bieżąco codziennie i muszę się co nieco dowiedzieć zanim znowu wszystko zdemontuje poprzepinam jak to ugryźć żeby to doprowadzić do porządku w mniej niż kilka godzin.

Edytowane przez rafal1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zassij najnowsze( :E ) stery do tego mobo ze stronki asrocka.

i pójdzie.

o integrze mówię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zassij najnowsze( :E ) stery do tego mobo ze stronki asrocka.

i pójdzie.

o integrze mówię

 

Ale co poinstalować z tej listy sterowników na stronie ASrock (ASRock P67 Pro3 do Windows 7 64) bo w sumie tylko Sterownik INF ver:9.2.0.1015 wiem że jest od chipsetu. Ale i tak jak próbowałem go zainstalować to wyskoczył mi komunikat że mam nowszą wersję tego oprogramowania. Reszta co wiadomo to realtek, usb, sata i intel menagment a pozostałe pozycje zupełnie nic nie mówią mi.

 

Zamontowałem tę płytę. I tak. Peryferia podpięte z tyłu komputera nie działają. Tylko na jednym wejściu USB z przodu działa myszka czy klawiatura. Mam zupełnie inną godzinę (o kilka godzin) i datę mimo ustawionej dobrej strefy czasowej. No i w panelu sterowania/menadżer urządzeń nie ma Karty graficznej tylko jest VGA. Teraz z powrotem przepiąłem wszystko na starą płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...