Skocz do zawartości
KonQbenT

CMOS usterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem się dowiedzieć, czy poniższy problem dotyczy płyty głównej, czy innego komponentu.

 

Jakiś tydzień temu komputer w nocy sam się włączył. Na dniach potrafił sam się włączyć kilkukrotnie i wyłączyć po chwili

o różnych godzinach dnia. Zauważyłem, że w trakcie jak komputer był włączony to z tyłu święcił się guziczek od CRL CMOS.

Zbagatelizowałem temat po wyłączeniu listwy zasilającej. Po paru dniach chciałem go uruchomić - nie sktutecznie, żadnej reakcji,

jakby nie było prądu. Zacząłem szukać przyczyny. Pierwsze co mi naszło do głowy to zasilacz. Podłączyłem inny od drugiego kompa, brak reakcji.

Odpinałem kości ram, karte graf., dyski, resetowałem BIOSa wyciągając baterię na kilka minut, wszystko bezskutecznie.

Po czasie nacisnąłem guzik od CRL CMOS, który się już nie świecił, komputer się włączył na kilka sekund, potem gasł, potrafił tak kilkukrotnie w różnych odstępach czasowych, bądź po razie nie włączał się juz w ogóle, aż do mojego ponownego kliknięcia guzika CMOS. Klikanie guzika Power nie zdawało egzaminu.

Dodam też, że bezpośrednio z płyty starałem się włączyć komputer pomijając guzik Powera, aby wykluczyć usterka mechaniczną guzika.

 

Brak pomysłów więcej i brak innej płyty głównej.

Dane tego Komputera:

 

płyta: As Rock z68 extreme3 gen3

CPU: i5 2500k

GPU: ASUS gtx 670

RAM: x2 4GB DDR3, nie pamiętam marki

HDD: Seagate Barracuda 1TB

 

Nic, nigdy nie było podkręcane, PC złożony w 2011r., w miedzyczasie wymieniona grafa i zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta się starzeje. Wymieniłbym baterię na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz?

 

Bateria raczej nie będzie miała nic do tego, jak komp potrafił się włączyć, ale wymienić nie zaszkodzi, a może nawet rozwiąże problem jak @upik pisze.

 

Ps

 

Taki offtop, do czego Ci ten komp?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz?

Bateria raczej nie będzie miała nic do tego, jak komp potrafił się włączyć, ale wymienić nie zaszkodzi, a może nawet rozwiąże problem jak @upik pisze.

 

Ps

Taki offtop, do czego Ci ten komp?

 

 

Modecom, 550W lub 600. Nie pamiętam dokładnie. Żadna czarna lista.

Wymieniałem bateryjką, choć wiedziałem, że to nic nie zmieni. Ot czysta ciekawość- nie pomogło ; D.

W zasadzie, korzysta z niego moja dziewczyna, jakieś Simsy 4, lub mniej wymagające pierdoły.

Edytowane przez KonQbenT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...