Skocz do zawartości
MorningstarPL

RTX 2080 Super.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, zakupiłem komputer, który posiada AMD Ryzen 3600 i RTX 2080 Super i zastanawiam się nad wyborem monitora. Mam do dyspozycji 1400 zł. Zastanawiam się przede wszystkim nad rozdzielczością i tutaj moje pytanie, czy na Full HD będzie występowało zjawisko „Bottleneck” czy muszę kupić monitor 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko "wąskiego gardła" nie jest w żaden sposób zależne od posiadanego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny odzywa się debilne pisanie "ekspertów" o bottlenecku. Wypisują bzdury, że karta za mocna do procesora albo że gówniany procesor jest dobry do wyższej rozdzielczości i potem są tego efekty w takich pytaniach. Człowiek walczy z tą głupotą, a "oświeceni" go opluwają.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor fullhd 60hz jak najbardziej będzie ograniczał Twój sprzęt. Tu śmiało na lepszym szkiełku zobaczysz więcej :)

Pytanie może i głupio brzmi, ale jak się na spokojnie pomyśli, to po dobraniu słabego monitora jak najbardziej może wystąpić efekt ograniczenia pozostałych komponentów pc.

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zakupiłem komputer, który posiada AMD Ryzen 3600 i RTX 2080 Super i zastanawiam się nad wyborem monitora. Mam do dyspozycji 1400 zł. Zastanawiam się przede wszystkim nad rozdzielczością i tutaj moje pytanie, czy na Full HD będzie występowało zjawisko „Bottleneck” czy muszę kupić monitor 1440p?

 

musieć, nie musisz :)

 

ale to jest zestaw do bezkompromisowego 1440p i uczciwego 4k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupota byloby do tego zestawu kupic monitor 1080p i psuc sobie imersje bo 1440p to niebo a ziemia. Kupujac dzis nowy monitor nie wiem wgl jak mozna spojrzec na 1080p, w przyszlym roku konsole beda mialy 4k 60fps.

 

Patrzac na pyt jakie zadajesz jestem przekoany ze nie widziales na oczy 1080p vs 1440p wiec nie pchaj sie w 1080p dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1440p ale dla swoich oczu a nie jakiegoś bottlenecka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za odpowiedzi. Zatem wybiorę monitor 1440P. Tylko zależy mi na dobrych kolorach i nie znajdę monitora 144 hz 1440p z matrycą IPS więc będę musiał wybrać VA. Na oku mam taki monitor:

https://www.x-kom.pl/p/457277-monitor-led-27-samsung-c27jg50qqux-curved.html?76&partnerid=100987322&sm12=NTA&ts=1576268668&token=b06e890589979f3721a075432c703e4f&fbclid=IwAR0GJKzntsrEh0SIqDkLOM-1rRtVdlT6Y-fBtsnq1rRIPgyL6dbwhSfRvbk

Tylko on nie ma Freesyncu i ma słabą regulację. Mam go brać czy jakiś inny model polecacie?

Pozdrawiam.

Edytowane przez MorningstarPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ips freesync 144hz Mój link

1399zł.

Nie wiem czy to dobry sprzęt, ale spełnia parametry o których wspominałeś.

Edytowane przez tobislawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny odzywa się debilne pisanie "ekspertów" o bottlenecku. Wypisują bzdury, że karta za mocna do procesora albo że gówniany procesor jest dobry do wyższej rozdzielczości i potem są tego efekty w takich pytaniach. Człowiek walczy z tą głupotą, a "oświeceni" go opluwają.

Robisz się coraz to bardziej agresywny. Jak dasz 2080 ti do procesora wartego 200 zł to będzie bottleneck więc poniekąd ta karta jest za mocna w podanym przykładzie. W wyższej rozdzielczości bardzo często karta graficzna ma więcej do roboty i dobrze o tym wiesz. Nie podoba Ci się uproszczony sposób pisania o tym. A mi nie podoba się sposób w jaki traktujesz innych. Jest on wręcz arogancki.

 

Wracając do tematu rtx 2080 super to trochę overkill dla full hd. Spokojnie można kupić monitor 27 cali qhd 144 hz w rozsądnych pieniążkach. Mamy również odpowiedni dział Monitory i projektory, jeśli zamierzasz kupić nowy monitor.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu rtx 2080 super to trochę overkill dla full hd.

W metro exodus z RT też? W przyszłych tytułach też. Masz szklaną kulę?

 

A mi nie podoba się sposób w jaki traktujesz innych. Jest on wręcz arogancki.

Nie wiem jakich innych, ale w każdym razie jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno co Ci się nie podoba.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"32"" IPS 1440 75Hz grubo poniżej tysiaka :)

 

AOC Q3279VWFD8 31.5" IPS 1440p@75Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie dwa monitory.

Wizualnie mi się bardziej podoba ten Samsung który podałem ale on nie ma Freesync, dlatego pytam czy Freesync jest mi tak bardzo potrzebny i czy zakup tego monitora bez freesyncu to gra warta świeczki?

Jak coś to jest jeszcze ten Acer którego mogę kupić:

https://www.x-kom.pl/p/491178-monitor-led-27-acer-ed273urpbidpx-curved-czarny.html

Tego z IPS nie kupię bo bardziej awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest awaryjne :)?

ten AOC na ips?

 

negatywne opinie widziałem tylko na VA, który też miałem i pozbyłem się go bardzo szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W metro exodus z RT też? W przyszłych tytułach też. Masz szklaną kulę?

Nie widzę żeby autor coś pisał o RT. Do zabawy w RT na wysokim poziomie to tylko rtx 2080 ti.

 

Nie wiem jakich innych, ale w każdym razie jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno co Ci się nie podoba.

Dlatego Ciebie "opluwają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Acer z IPS za 1400 zł. Po opiniach wnoszę, że zakup takiego monitora wiąże się z dosyć ciekawymi problemami.

Monitor z 32 calami mi się nie zmieści. Mam do wyboru Samsung bez Freesync z lepszymi kolorami albo ten Acer z VA i Freesync lecz z gorszymi kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W metro exodus z RT też? W przyszłych tytułach też. Masz szklaną kulę?

 

 

Nie wiem jakich innych, ale w każdym razie jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno co Ci się nie podoba.

 

ROTFL - Zacznijcie polecać do FHD 2080TI

 

2070S mi pięknie 1440p obsługuje a tu gadamy o 2080S do FHD?

poryło to delikatne określenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrek1 zarzucił RT w temacie więc nie patrz na mnie. Bez RT 2070S do qhd jak najbardziej. Dla mnie RT to jak na razie nowinka, może w kolejnych generacjach kart graficznych będzie lepiej z tym RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko "wąskiego gardła" nie jest w żaden sposób zależne od posiadanego monitora.

 

 

Po raz kolejny odzywa się debilne pisanie "ekspertów" o bottlenecku. Wypisują bzdury, że karta za mocna do procesora albo że gówniany procesor jest dobry do wyższej rozdzielczości i potem są tego efekty w takich pytaniach. Człowiek walczy z tą głupotą, a "oświeceni" go opluwają.

 

Oba te posty są nieprawdziwe, ponieważ obciążenie CPU praktycznie nie jest zależne od rozdzielczości, natomiast obciążenie GPU jest zależne bardzo ściśle. Więc w takim przypadku jak w tym wątku, w 1080p pewnie GPU by się nudziło, w 1440p będzie mniej więcej w sam raz, a w 4k to nadal wyłącznie karta będzie ograniczać wydajność.

 

Co do tematu, popieram 1440p144.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba te posty są nieprawdziwe, ponieważ obciążenie CPU praktycznie nie jest zależne od rozdzielczości, natomiast obciążenie GPU jest zależne bardzo ściśle. Więc w takim przypadku jak w tym wątku, w 1080p pewnie GPU by się nudziło, w 1440p będzie mniej więcej w sam raz, a w 4k to nadal wyłącznie karta będzie ograniczać wydajność.

 

Co do tematu, popieram 1440p144.

 

Cytowałeś tu:

 

Zjawisko "wąskiego gardła" nie jest w żaden sposób zależne od posiadanego monitora.

 

i:

 

Po raz kolejny odzywa się debilne pisanie "ekspertów" o bottlenecku. Wypisują bzdury, że karta za mocna do procesora albo że gówniany procesor jest dobry do wyższej rozdzielczości i potem są tego efekty w takich pytaniach. Człowiek walczy z tą głupotą, a "oświeceni" go opluwają.

 

Mniej-więcej trafiłeś w sedno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...