Skocz do zawartości
eddy1223

LG V30 ubytek szkła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przydarzyła mi się przykra sytuacja telefon upadł mi rogiem telefonu na panele. Uszczerbienie jest w kształcie pół-elipsy zamieszczam fotkę: Klik!. Telefon nie miał żadnej ochrony. Na szczęście nie zrobiła się jakaś wielka pajęczynka itd. Dotyk jak i wyświetlacz działają bez zmian do stanu sprzed upadku. Kontur pękniecia mogę zauważyć tylko na białym tle patrząc normalnie nie pod kątem trochę jest wyczuwalne pod paznokciem, nic sie na razie nie kruszy. Co robić, nie uśmiecha mi się wymiana bo to poniesie za sobą wymiane całego wyświetlacza z digitazerem, a tragedii chyba nie ma nie przeszkadza mi to w użytkowaniu. Co robić nałożyć jakieś szkła albo folie ochronną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście że nie upadł na beton tudzież inne twarde podłoże.

Gdybyś miał jakieś etui silikonowe to by się pewnie nic nie stało. Możesz spróbować z jakimś szkłem aczkolwiek przy pęknięciu ekranu raczej idealnie nie będzie przylegało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Fon spełnia standard MIL i uszkadza się o panele? :hmm:

 

Naklej szkło. Będzie ok. Mam tak ma cool, z czego tam jest pajęczyna na części ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super, dzięki za odpowiedzi.

 

A powiedzcie czy jest możliwe jest dalsze kruszenie jak nakleje szkło hartowane i rozumiem ze z wodoszczelnosci juz nici?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie na pełnym kleju i będzie w całości zakrywac uszkodzenie to raczej będzie szczelne. Pekac dalej nie powinno, przynajmniej u mnie mimo bardzo częstych upadków tylko szkło obrywa. Z telefonu korzysta córka ;)

Polecam coś na asahi Glass. Świetne szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myć bym go już nie mył, co do szkła to generalnie z V30 i wszystkim zagiętymi telefonami jest dramat. Gdybyś się chciał zdecydować na zabezpieczenie, to myślałbym o szkle z klejem UV Loca czyli takim co się zalewa wyświetlacz, zakłada szkło, utwardza lampą UV. Problem tylko taki, że klej jest rzadszy niż woda, więc istnieje ryzyko, że wlezie tam w tę szparkę skoro czujesz to pod palcem. A co wtedy będzie to ja nie wiem.

 

Upadł, trudno. Uszkodził się - trudno. Ja bym nic nie robił a jeśli Ci to bardzo przeszkadza, to wolałbym sprzedać jako ukruszony za 600, kupić używkę idealną za 800 i mieć problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zrobiłem wczoraj mały research i też dowiedziałem się o szkłach klejonych klejem UV. Mają niby najlepsze właściwości trzymania (klej na całej powierzchni) i podobno jest lepiej z kolorami (szczegolnie czernia) oraz komfortem dotyku no właśnie, jest te ALE że jednak jest ten uszczerbek i co będzie jeżeli dostanie się tam klej podczas montażu, a napewno sie dostanie. Kluczowym pytaniem jest na ile fabryczne szkło jest uszkodzone (jest tam ubytek nie do zmierzenia grubości co najwyżej włosa. Jeśli chodzi o opcję sprzedaży to raczej nie telefon poza wadą mam zadbany po prostu wiem co mam, jestem zadowolony z telefonu, a przy wymianie na inny poprostu oddam komuś z rodziny. Jakieś inne macie pomysły? Powiem szczerze, że jestem w kropce mysłałem o zwykłym szkle bez kleju UV, klejonym na brzegach, ale znowu gorsze parametry dotyku i może odłazić.

Co myślicie jest jakiś sposób montażu szkła z klejem UV z zabezpieczeniem tego miejsca przed klejem?

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez eddy1223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...