Skocz do zawartości
Minciu

EVGA Reklamacja GTX1080TI ( Lub inne Pascale ) -

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z jednym wentylem od swojej karty, chodzi głośno ciągle szurając.

 

Planuje wysłać swojego GTXa 1080TI Black na reklamację do EVGA. Mam chłodzenie wodne i zastanawiam się, co w takiej sytuacji aktualnie robi zazwyczaj EVGA? Naprawia chłodzenie wymieniając wentyl. Wysyła inne GPU w zastępstwo, np RTXa? Martwi mnie, że po zakończonej procedurze reklamacyjnej zostanę z niekompatybilnym blokiem LC.

 

Tak wiem mam wentyla nie słyszę na co dzień, bo mam chłodzenie wodne, ale kartę będzie trzeba wkrótce sprzedać. Gwarancja powoli dobiega ku końcowi ( jeszcze 8 miesięcy zostało ) i szorujący wentyl dla nowego nabywcy nie będzie niczym atrakcyjnym.

 

Ktoś może coś ostatnio reklamował u EVGA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku EVGA nie ma jednoznacznej zasady która zawsze będzie obowiązywać, naprawy/wymiany są dokonywane w zależności od stanu magazynowego serwisu.

Mogą wymienić wentylator/całe chłodzenie, ale może też dojść do sytuacji że dostaniesz inną sztukę 1080Ti bądź RTX 2070S/2080.

 

Chyba szczytem szczęścia było by dostać RTX'a 2080Ti i właściwie jest to nawet realne, kiedyś ktoś za 780Ti dostał GTX'a 1080.

 

Skoro kartę chcesz sprzedać to czemu tak bardzo boisz się wymiany? Blok tak czy tak będzie musiał iść do sprzedaży po pozbyciu się 1080Ti.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana,na refurba w którym albo plamy laminatu,albo cewki wyją albo śruby krzywo powkręcane czy rychy na backplate dostaniesz w prezencie

gdyż temat wiele osób przerabiało a ostano DyndaS piąty czy szósty egz odebrał i od razu odesłał do serwisu.

 

Co raz to inny gruz przysyłają...o RTX zapomnieć możesz bo zapasów Pascali na długo im starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana,na refurba w którym albo plamy laminatu,albo cewki wyją albo śruby krzywo powkręcane czy rychy na backplate dostaniesz w prezencie

gdyż temat wiele osób przerabiało a ostano DyndaS piąty czy szósty egz odebrał i od razu odesłał do serwisu.

 

Co raz to inny gruz przysyłają...o RTX zapomnieć możesz bo zapasów Pascali na długo im starczy.

 

Naprawiane paździerze to zmora akcji serwisowych GPU, nie pojmuję tego procederu, niby z jednej strony pozwala to przyśpieszyć realizację, z drugiej strony jeżeli miałbym dostać naprawioną kartę to zdecydowanie wolał bym swoją kartę, z którą wiem co się działo, a nie pierwszą lepszą od innej osoby która równie dobrze mogła upalać kapcia pod krypto.

 

Jaka DyndaS kartę wysyłał? 1070 i 1080 teoretycznie mogą mieć sporo, ale 1080Ti raczej mają znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy da rade z nimi się tak dogadać, żeby m wysłał im wentylatorek a oni żeby odesłali mi nowy? :D Nie chce wymienić siekierki na kijek :D

 

 

Skoro kartę chcesz sprzedać to czemu tak bardzo boisz się wymiany? Blok tak czy tak będzie musiał iść do sprzedaży po pozbyciu się 1080Ti.

 

Bo nie chcę sprzedawać karty już teraz :D Jeszcze chce się do niej trochę poprzytulać. I chcę mieć ją gotową do sprzedania, bez tego szurania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy da rade z nimi się tak dogadać, żeby m wysłał im wentylatorek a oni żeby odesłali mi nowy? :D Nie chce wymienić siekierki na kijek :D

 

Napisz do nich przez stronę, niektórzy producenci nie mają problemów żeby wysłać jakiś brakujący podzespół za drobną opłatą bądź nawet za darmo.

Z serwisem EVGA jest różnie, większość osób zachwala ale są też tacy którzy przechodzą drogę przez mękę.

 

Jestem ciekawy jak skończyło się moje RMA na 980Ti EVGA która wrzuciłem na rękojmie, w teorii stroną dla mnie był sklep, w praktyce karta poszła do serwisu producenta, co odesłali im do sklepu? Tego nie wiem, postawa prawna w moim roszczeniu była na tyle dobrze rozpisana że sklep miał niewielkie pole manewru i skończyło się zwrotem gotówki.

 

Bo nie chcę sprzedawać karty już teraz :D Jeszcze chce się do niej trochę poprzytulać. I chcę mieć ją gotową do sprzedania, bez tego szurania.

Nie przytulaj za mocno bo znowu wentylatory padną :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DyndaS 1080Ti reklamował kilka razy,efekt opisałem.

 

RTX 2080Ti dostać za GTX 1080Ti z RMA...

a jest tu na forum chociaż jeden taki co dostał?

 

Jeszcze jedno...był jakiś miesiąc temu topic jak trzy EVGA 2080Ti FTW3 w rok czasu naszemu forumowego kolegi zdechły

a czwartą nie rozpakował jak z RMA przyszła i na sell dał.

Pisałem do niego,podał co się wyprawiało,potem sprawdziłem na forum EVGA wnikliwie w czym rzecz i szydło wyszło z worka.

Sprawdź na forum EVGA topic o zdychających 2080Ti z info o Fab14 contamination TSMC,

zaraza.

 

Chciałem swoją 1080Ti FTW3 zmienić na 2080Ti FTW3...ale po wnikliwym sprawdzeniu co się wyprawia ostygłem.

Potem nvidia wersje SUPER wydała,zapewne nie bez powodu ale oszczałem to bo niesmak po Fab14 pozostał.

Co do ciekawostek to proszę...2080Ti SUPER sklecona na kolanie z dwu rozprutych 2080 SUPER...

już widać jaki kotlet od nvidii niedługo dostaniemy.

 

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-rtx-2080-ti-super-homemade-graphics-card

 

 

Jak masz przez wentylator dobrą GPU stracić i gruz odebrać to wal z tematem wymiany samego wentylatora.

 

 

EVGA było solidne...kiedyś.

Lecz czasy się zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie potrzebuje sam wentylator, nawet w sklepie bym chętnie kupił bo wyszedłby niewiele drożej niż przesyłki. Do tego zero stresu :)A jakby nie było to moja 1080TI bez ruszania napięcia robi mi stabilne 2000MHz. Po podbiciu napięcia można coś tam więcej wywalczyć, ale szybciej waty rosną niż MHz :D Czyli taki standardzik bym powiedział. Nie ma szału ale lipy też nie.. Nie chciałbym dostać takiej, co nawet 100MHz mniej nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DyndaS 1080Ti reklamował kilka razy,efekt opisałem.

 

RTX 2080Ti dostać za GTX 1080Ti z RMA...

a jest tu na forum chociaż jeden taki co dostał?

 

Jeszcze jedno...był jakiś miesiąc temu topic jak trzy EVGA 2080Ti FTW3 w rok czasu naszemu forumowego kolegi zdechły

a czwartą nie rozpakował jak z RMA przyszła i na sell dał.

Pisałem do niego,podał co się wyprawiało,potem sprawdziłem na forum EVGA wnikliwie w czym rzecz i szydło wyszło z worka.

Sprawdź na forum EVGA topic o zdychających 2080Ti z info o Fab14 contamination TSMC,

zaraza.

 

Chciałem swoją 1080Ti FTW3 zmienić na 2080Ti FTW3...ale po wnikliwym sprawdzeniu co się wyprawia ostygłem.

Potem nvidia wersje SUPER wydała,zapewne nie bez powodu ale oszczałem to bo niesmak po Fab14 pozostał.

Co do ciekawostek to proszę...2080Ti SUPER sklecona na kolanie z dwu rozprutych 2080 SUPER...

już widać jaki kotlet od nvidii niedługo dostaniemy.

 

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-rtx-2080-ti-super-homemade-graphics-card

 

 

Jak masz przez wentylator dobrą GPU stracić i gruz odebrać to wal z tematem wymiany samego wentylatora.

 

 

EVGA było solidne...kiedyś.

Lecz czasy się zmieniły.

 

Nidzie nie napisałem że za 1080Ti ma dostać 2080Ti. Napisałem że szczytem marzeń było by uzyskać taki efekt i w teorii było by to możliwe.

Ale skoro mają jeszcze pokaźny zapas kart to nie ma wątpliwości jak to się może skończyć. Póki stan magazynowy im nie zniknie nie ma co liczyć na takie wymiany.

 

Wcześniej nie robili takich problemów i za serię 700/900 często dawali sporo lepsze karty, nie oznacza że tak się dzieje po dzień dzisiejszy.

 

Znam przypadłość RTX'a 2080Ti, ten temat nie jest mi obcy, stąd też w ogóle nie rozważam wymiany 1080Ti, raz że cena z kosmosu względem poprzedniej generacji to jeszcze problemy.

Zanim wszystko się unormuje to na forach już będą szły zacięte dywagacje na temat serii 3000, co całkowicie zabije sens nabywania 2080Ti, nawet w wersji super.

 

Widziałem tą 2080S Ti, ale to nie jest oficjalny projekt NV, to jedynie ktoś wziął 2080Ti i wsadził do niej wyprute z 2080S pamięci...

Rzeczywista karta raczej będzie miała nieco bardziej dopakowany rdzeń, TU102 w 2080Ti to jeszcze nie jest pełny układ.

 

 

EVGA na wielu polach potrafi dawać "dupy" ich autorskie płytki PCB od jakiegoś czasu są problematyczną zmorą...

Wiele z nich są wypalone przez padnięte dr.mos'y, po czymś takim realnie nadają się co najwyżej na dawcę części, o ile GPU i pamięci przetrwały usterkę układu zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080TI Super jak wejdzie, to pewnie z 12GB ramu i pełnym rdzeniem. Jak dadzą pełny rdzeń i zostawią 11GB ramu to pewnie wyjdzie kasztan jak z gtxa970 3,5GB :D

 

Jak dadzą 11GB ramu i dalej nie pełny rdzeń a zmienią jedynie pamięci, to karta będzie mało zachęcająca dla aktualnych posiadaczy 2080ti :D Trzeba ich zachęcić do kolejnych zakupów :lol2:

 

Każdy się zarzeka, że nie zmieni 2080TI na 2080TIsuper, ale prawda jest taka, że to właśnie aktualni posiadacze 2080TI będą szturmować sklepy. Cena za tą kartę jest tak wysoka, że tylko specyficzna grupa klientów kupiła do dzisiaj te karty. I ta grupa klientów kupi kolejne.. tak samo jak Titany Pascala zmieniali na TX pascala :D

 

 

Ale ja i tak nie dostane 2080TI. Może dadzą 2080/2070super i fakena wywalą. A ja zostanę z blokiem na Pascala i z RTXem, który nie wiadomo czy dożyje do końca gwarancji pascala. To była by dla mnie tragedia i najlepiej byłoby go wówczas od razu spieniężyć.

 

Będę pisał o ten wentylator, zobaczymy co odpiszą. Może pójdą na taki deal i jakoś wysępię od nich jednego wentyla.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serwisem EVGA jest różnie, większość osób zachwala ale są też tacy którzy przechodzą drogę przez mękę.

Kiedyś zachwalali praktycznie wszyscy, ja też. Od pewnego czasu mają jednak problemy finansowe, zmienili też politykę gwarancyjną (kiedyś można było sprawdzić online długość gwarancji po numerze seryjnym i nie wymagali dowodu zakupu). No i zaczęło się sypać...

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wymienili 970 vs 970 - ząb w ząb.

Jak chcesz wysyłać kartę - opisz im w RMA, że masz LC i w przypadku wymiany chcesz identyczną kartę - z tego co wiem nigdy nie robili z tym problemów.

 

Można z nimi pisać i co najważniejsze - odpisują. Proponuję zatem założyć RMA i zapytać o opcję wymiany samego wiatraka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wymienili 970 vs 970 - ząb w ząb.

Jak chcesz wysyłać kartę - opisz im w RMA, że masz LC i w przypadku wymiany chcesz identyczną kartę - z tego co wiem nigdy nie robili z tym problemów.

 

Jasne, tyle ze aktualnie nie mmaja zadnych 1080Ti na stanie wiec raczej wysla cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zachwalali praktycznie wszyscy, jak też. Od pewnego czasu mają jednak problemy finansowe, zmienili też politykę gwarancyjną (kiedyś można było sprawdzić online długość gwarancji po numerze seryjnym i nie wymagali dowodu zakupu). No i zaczęło się sypać...

Bo kiedyś serwis był "git malina" zawsze jakieś rozsądne rozwiązanie zaproponowali, nie rzadko kończyło się to zauważalnie lepszą kartą, ale jak sam mówisz od momentu jak dopadły ich kłopoty finansowe idą po najniższej linii oporu.

To się na nich niestety zemści i to mocno, zwłaszcza że cenowo przestali być jakkolwiek opłacalni, jak jeszcze brałem 1080Ti to już widziałem że jest coś nie tak, ceny za 1080Ti FTW3 wywoływała co najwyżej politowanie.

 

Mi wymienili 970 vs 970 - ząb w ząb. Jak chcesz wysyłać kartę - opisz im w RMA, że masz LC i w przypadku wymiany chcesz identyczną kartę - z tego co wiem nigdy nie robili z tym problemów. Można z nimi pisać i co najważniejsze - odpisują. Proponuję zatem założyć RMA i zapytać o opcję wymiany samego wiatraka :)

 

To jest jedyna rozsądna opcja, bo wymieniać własną sprawną kartę na sztukę inną, niewiadomego pochodzenia do tego jeszcze naprawianą, przez terkoczący wentylatorek to głupota, gdyby nie chcieli pójść na rękę to osobiście bym olał temat i wolał nawet kartę sprzedać odrobinę taniej, niż później męczyć się z refurbowaną padaką.

 

Jak by nie chcieli pójść na rękę to zawsze można w ta stronę kombinować, koszt niewielki a problem rozwiązany :thumbup:

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na forum EVGA topic o zdychających 2080Ti z info o Fab14 contamination TSMC,

zaraza.

 

Jednak Walt z breaking bad słusznie ostrzegał przed kontaminacją :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał na dwa miesiace przed koncem gwarancji - wieksze prawdopodobieństwo ze możesz dostać rtx'a :E :E :E

 

 

Gadałem jakiś czas temu z @kamilord i też miał problem z 1080 Ti.. odesłał na gwarancje a jako ze nie było zamiennika to dostał rtx'a 2080 Ti.. z tym ze nie pamietam czy to była evga czy msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Przeciez to problem z wentylatorem a nie karta, czemu więc miałaby być wymieniona a nie zwyczajnie naprawiona? To 5 minut roboty i koszt niższy niz wysylka.W dodatku przy naprawie wentyla gwarancja nie zostanie wydluzona na karte a jedynie na sam wentylator. Jak karta dziala tak jak należy, to zapytałbym evge o wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpytam o wentyla, ale chińska opcja miś się podoba. Fajnie ze można to dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to problem z wentylatorem a nie karta, czemu więc miałaby być wymieniona a nie zwyczajnie naprawiona? To 5 minut roboty i koszt niższy niz wysylka.W dodatku przy naprawie wentyla gwarancja nie zostanie wydluzona na karte a jedynie na sam wentylator. Jak karta dziala tak jak należy, to zapytałbym evge o wiatrak.

 

Polityka firmy, z tym nie wygrasz, jeżeli ktoś będzie miał kaprys i załóżmy na serwisie będzie leżeć inna zrefurbowana 1080Ti to mogą od razu całą wymienić.

Na takie przypadki naprawdę nie ma logiki, działają wedle jakiegoś ustalonego wzorca. Dlatego wysyłanie całej karty i ryzykowanie dla samego śmigła to nie najlepsza opcja, co innego gdyby cała karta była padnięta.

 

Ja bym oddał na dwa miesiace przed koncem gwarancji - wieksze prawdopodobieństwo ze możesz dostać rtx'a :E :E :E

 

 

Gadałem jakiś czas temu z @kamilord i też miał problem z 1080 Ti.. odesłał na gwarancje a jako ze nie było zamiennika to dostał rtx'a 2080 Ti.. z tym ze nie pamietam czy to była evga czy msi

 

Jak im magazyn wyschnie wtedy można kombinować, ale też mała szansa aby z powodu takiej pierdoły dostać tak spory upgrade, zwłaszcza że firma zmieniła podejście i nie jest już aż tak prokonsumencka.

Śmigła z RTX'a dość nieznacznie się różnią od tych z GTX'a nie zdziwił bym się gdyby w takiej sytuacji wymienili wszystkie na nowsze byle tylko karty nie dawać lepszej :E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...