Skocz do zawartości
Spl97

Simulink - problem z projektem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety mam pewien problem z projektem robionego w Simulink spod Matlaba,który ma przy wykorzystaniu Raspberry Pi,kamerki USB oraz serwomechanizmu podążać za obiektem(niezależnie czy zielony,niebieski,czerwony - Paleta barw RGB) i ma się pojawić obraz z kamerki w monitorze komputera.

Przy uruchomieniu programu wyświetlają dwa błędy

c4ffa6a801131ac0.jpg

Co widzę za błędy odpowiedzialny jest selektor pokazany na screenie poniżej

86a40c96f02fe35e.jpg

 

Tyle że nie wiem już jak rozgryźć te błędy,z uwagi na stosunkowo niewielkie doświadczenie z Matlabem/Simulinkiem :hmm:

 

W sumie to realizuję podobny projekt,jak na tej stronie

Mój link

 

Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję!

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś? Coś?

W sumie znacie kogoś ogarniętego w Matlab/Simulink? Czas mnie powoli goni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bloczek S, który zaznaczyłeś na screnie, to jakiś gotowy bloczek czy sam robiłeś? Co on ma robić? W błędzie masz info o niepoprawnym formacie danych na wejściu i wyjściu, więc warto zacząć od znalezienia oczekiwanego formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bloczek S, który zaznaczyłeś na screnie, to jakiś gotowy bloczek czy sam robiłeś? Co on ma robić? W błędzie masz info o niepoprawnym formacie danych na wejściu i wyjściu, więc warto zacząć od znalezienia oczekiwanego formatu.

To gotowy bloczek z biblioteki Simulinka,ale on miał przekazać rozdzielczość obrazu kamerki internetowej do sterowania kierunkiem serwomechanizmu oraz potem wyświetlić obraz na komputerze.

Mogłem wybrać rozdzielczość obrazu kamerki internetowej 160x120,320x240 etc.

 

Ostatecznie projekt upadł,bo prowadzący jednak stwierdził,o ile kamerka jest kompatybilna z Matlabem,to z Simulnkiem już niekoniecznie.

Zrobiłem inny projekt wykorzystujący kamerkę internetową i Raspberry Pi i jest OK.

 

Więc można się rozejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...