Skocz do zawartości
Harddrinkingman

Jaki monitor 4K?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam wymianę mojego wysłużonego Eizo na monitor 4k. Budżet jakim dysponuję to 1500 PLN max (wiadomo im mniej tym lepiej. Zastosowanie filmy/seriale/starsze gry w 4k, nowsze w FHD. Poczytałem pobieżnie o matrycach i zastanawiam się pomiędzy IPS a VA (chociaż skłaniam się bardziej do VA). Z komputera korzystam raczej wieczorem/w nocy, 60Hz odświeżania jest dla mnie wystarczające. Zainteresował mnie monitor LG 32UK550-B 4K. Wiadomo, że celuję w budżetowe rozwiązania i za 1500 PLN max cudów nie oczekuję. Jeśli da się kupić coś porównywalnego (do LG 32UK550-B 4K) taniej lub dołożenie 100-200 PLN zrobi dużą różnicę jeśli chodzi o jakość obrazu to będę wdzięczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w tej cenie to chyba jeden z ciekawszych ten LG dopiero ten model Acer ProDesigner PE270K jest jeszcze ciekawszy no ale tu trza dokładać więc raczej zostań z tym lg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z Eizo w tej cenie może być bolesna. Naczytasz się ochów i achów, że świetna równomierność bieli, a pomiar wykonany przez samego autora ocha czy acha wskazuje na odstępstwo w CCT względem środka ekranu na poziomie Delta E 4, co zresztą widać na zdjęciu, które niby ma reprezentować tę świetną równomierność. Prawda jest taka, że „świetna” oznacza w najlepszym razie „w tej klasie”, a w najgorszym „Przesiadłem się z szajsu, to nie widzę”. Ja przesiadłem się z dobrego biurowego NEC-a (EA245WMi, za którego 3 lata temu dałem w Mastiffie prawie 3 tysiące ze sprawdzeniem egzemplarza, wygrzewaniem i sprzętową linearyzacją/kalibracją) i na LG Ultra HD za 1500 widzę zmiany kolorystyki, których większość nie zauważy, przynajmniej dopóki się nie powie, na co patrzeć. Przebieg gammy (Rzeźnik) też się zmienia w zależności od miejsca.

 

Świetny przykład:

 

 

Gość wrzuca zdjęcie, na którym widać prawdziwy kalejdoskop barw (przy czym podobno w rzeczywistości jest jeszcze gorzej), a inny mu odpowiada, że nie ma się do czego przyczepić.

 

Niestety, pracuję z tekstem z użyciem komentarzy (głównie szeryfowy Times New Roman o małym rozmiarze, w tym różnokolorowy) i już nie mogłem czekać, aż się dorobię EA271U, więc zostawiłem sobie tego LG, bo i tak chyba jest nie najgorszy, i staram się nie zwracać uwagi na nierównomierności.

Edytowane przez wojtzuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że w moim budżecie cudów nie ma się co spodziewać - zakładam jednak, że gorzej nie będzie. Eizo mam już jakieś 9 lat i jeśli mnie pamięć nie myli kosztował podobnie czyli ok 1500 PLN. Generalnie odradzasz ten monitor czy bardziej stwierdzasz, że trudno o alternatywę (w tym budżecie)? Nie chcę wydawać na monitor 3000 PLN (lub więcej) zwłaszcza, że nie jestem w tej kwestii wymagającym użytkownikiem i zapewne większych różnic bym nie widział. Monitor ten będzie służył tylko do rozrywki a pracować muszę na sprzęcie, który dostarcza pracodawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że w moim budżecie cudów nie ma się co spodziewać - zakładam jednak, że gorzej nie będzie. Eizo mam już jakieś 9 lat i jeśli mnie pamięć nie myli kosztował podobnie czyli ok 1500 PLN. Generalnie odradzasz ten monitor czy bardziej stwierdzasz, że trudno o alternatywę (w tym budżecie)? Nie chcę wydawać na monitor 3000 PLN (lub więcej) zwłaszcza, że nie jestem w tej kwestii wymagającym użytkownikiem i zapewne większych różnic bym nie widział. Monitor ten będzie służył tylko do rozrywki a pracować muszę na sprzęcie, który dostarcza pracodawca.

 

Jeśli tylko do rozrywki, to w porządku. Założyłem, że kupujesz go raczej pod kątem rozrywki, a nie wyłącznie rozrywki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie jeśli nie pojawi się jakiś głos rozsądku/inne propozycje to zamówię tego LG po świętach (powrocie z domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem niedawno LG 27UK650 i jestem mega zadowolony. Zero badów, minimalne blb po dolnych rogach, choć może to raczej glow? Nie ważne. Ważne, że matryca jednorodna, idealna biel, wszystko mega cacy. Jestem uber-zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, że jesteś zadowolony. Nieznacznie przekracza mój budżet niemniej ja jednak postawię na matrycę VA i nieco "większe cale".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa monitora 4k umarła śmiercią naturalną. Najprawdopodobniej w jego miejsce wjedzie budżetowy (do 3k PLN) TV no ale to już temat, który sam ogarnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...