Skocz do zawartości
L1Psun

Karta graficzna do i5-4670k

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wymienić swoją 1050tkę na coś lepszego, ale nie wiem na co. Grywam sobie w różne gry, typu BF4, Cities Skylines, GTA 5. Mam zasilacz SPC Vero L2 500w, płytę główną Gigabyte G1 Sniper B5 B85 i 12gb ramu w 4 kostkach.

Mam budżet do 1200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 199,00 zł i oddam swoja RTX 2060 z GWAR ;) Cena nowej 1660 S ale no ... wydajnosc nie

 

Jedynie co to Twoj CPU bedzie troche zmordowany czasami :)

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj promocji na rtx2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jak kupię kartę to nie chciałbym jej za szybko zmieniać. Może być karta używana, jak i nowa, ważne, żeby w tym budżecie + ewentualne kw.

 

Porównywałem sobie te karty na gpucheck (nie wiem czy jest to miarodajne) i rtx wychodzi w 1080p lepiej o 10fps.

Edytowane przez L1Psun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc.pngoplacalnosc.png

 

aco_1920.pngw3_1920.png

 

Nvidia GeForce GTX 1660 SUPER – test

 

Jak może być używana, to szukaj 2060 albo bierz tą, która już proponował Ci AdRjiaN (Karta z gwarą i z forum, zawsze o lepiej niż z OLXa czy alledrogo)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jak kupię kartę to nie chciałbym jej za szybko zmieniać. Może być karta używana, jak i nowa, ważne, żeby w tym budżecie + ewentualne kw.

 

Porównywałem sobie te karty na gpucheck (nie wiem czy jest to miarodajne) i rtx wychodzi w 1080p lepiej o 10fps.

Nie szukaj porównań typu gpucheck tylko realne testy w grach, najlepiej z twoim CPU, chociaż to praktycznie niemożliwe, więc najlepiej test tych kart z Ryzen 1600 ale on i tak chyba będzie bardziej wydajny od twojego CPU. Jak będziesz miał okazję to zmień CPU na i7-4770.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał okazję to zmień CPU na i7-4770.

IMHO wgle się to nie opłaca. Ja bym wolał powoli przechodzić na nową platformę, bo 4770 w tej chwili 450zł a R1600 można dostać za 400zł. Wydajność o epokę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO wgle się to nie opłaca. Ja bym wolał powoli przechodzić na nową platformę, bo 4770 w tej chwili 450zł a R1600 można dostać za 400zł. Wydajność o epokę dalej.

Wydajność w grach porównywalna, a Ryzena 1600 nie wstawi na obecną płytę i nie połączy z RAMem DDR3... i7-4770 kupi jak piszesz za 450zł, a obecny i5 sprzeda za 200-250zł. Koszt wymiany 200-250zł i dlatego się opłaca jeżeli ktoś nie planuje zmiany całej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debilne rady "wymień i5 4670K na i7 4770" (czyt. dopłać 200-300zł i nie poczuj żadnej różnicy względem i5) już wleciały :lol2:

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyt. dopłać 200-300zł i nie poczuj żadnej różnicy względem i5)

No niestety na dzień dzisiejszy tak jest.

 

Wydajność w grach porównywalna

Nie.

 

Ryzena 1600 nie wstawi na obecną płytę i nie połączy z RAMem DDR3... i7-4770 kupi jak piszesz za 450zł, a obecny i5 sprzeda za 200-250zł. Koszt wymiany 200-250zł i dlatego się opłaca jeżeli ktoś nie planuje zmiany całej platformy.

To lepiej zaplanować wymianę całej platformy. Kupi używane sprzeda swoje używane i wyjdzie go ta wymiana 200zł więcej a jednak epoka dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debilne rady "wymień i5 4670K na i7 4770" (czyt. dopłać 200-300zł i nie poczuj żadnej różnicy względem i5) już wleciały :lol2:

yy no ten tego ale w grach typu bf multi jednak roznica jest zauwazalna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy no ten tego ale w grach typu bf multi jednak roznica jest zauwazalna :E

takich gier tego typu są jedna, czyli bf multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich gier tego typu są jedna, czyli bf multi.

 

jedna> ? a takim apexie jest roznica/ w gta 5 tez / w nielubianym ROE tak samo :D

 

aczkolwiek no doplacac 200zl to jest juz nie mniej oplacalne :E co innego jak ktos kupuje od zera

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...