Skocz do zawartości
Bladzioch

Reakcja tłumu i wrażenia w CH mokotów w xiaomi

Rekomendowane odpowiedzi

Taki off topic. Pamiętacie ostatnio newsa na głównej, że dziś mają być promocje w pkt. xiaomi, gdzie np. redmi note 7 za 199zł ma być w promocji?

 

Tak to się skończyło. :E Polecam reakcje (tłumu?) zobaczyć w 0:33.

 

https://warszawawpigulce.pl/sklep-xiami-zostal-zamkniety-tlum-skanduje-zamknij-morde-wezwano-policje-wideo/?fbclid=IwAR2273hetpx4kjImlIwKkTgbi898qF-zkwwq8lwsExzT3H0isMH7ly4fmoI

Edytowane przez Bladzioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wina marketingu firmowego, odpowiedzialni za to powinni od razu być zwolnieni.

 

Najpierw w mediach społecznościowych zapraszają na otwarcie i super promocje a potem okazuję się że sprzęt został nagle "wyprzedany".

Skoro było tylko 10 sztuk to pewnie pracownicy albo ich rodziny miały to już "zaklepane"

 

Ludziom się nie dziwię. Zostali oszukani to i reakcja jest adekwatna.

Natomiast wszyscy pracownicy tego sklepu powinny być natychmiastowo zwolnieni za takie odzywki do klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, temat dla oikofobów, jak to ludzi na poziomie powyżej rynsztoka się dzisiaj określa :lol2:

 

A dla marketingowca będzie porządna premia świąteczna. Chodziło w końcu o to, żeby był raban i promocja na cały kraj, a nie o sprzedaż kilku telefonów. Osoby z tego tłumu też się będą jeszcze długo chwalić, że w tym uczestniczyły. Chleb z promocji może i wyprzedany, ale igrzyska przednie.

Co do samych pracowników, ja jestem po ich stronie. Typowo polskie numery: ja na ciebie pluję, a ty się masz mi kłaniać. Aż przypomniał mi się jeden misiek z tzw. marszu niepodległości sprzed kilku lat, który najpierw zdemolował przystanek, potem rzucał butelkami w policjantów, a potem skręcił w uliczkę i się policjantom w twarz śmiał, bo sobie spacerował spokojnie jak przykładny obywatel. Ci go zauważyli, wytłumaczyli kilka spraw glanem i zawinęli, ale jakie potem ujadanie było, że niewiniątko biją...

Otóż nie. Brawa dla pracowników. Trzeba się szanować. Zwłaszcza w konfrontacji z chamstwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś dramat co konsupjonizm robi z ludźmi. Jak mocno są zmanipulowani marketingiem wmawiającym im, że posiadanie jest ich celem życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wina marketingu firmowego, odpowiedzialni za to powinni od razu być zwolnieni.

 

Najpierw w mediach społecznościowych zapraszają na otwarcie i super promocje a potem okazuję się że sprzęt został nagle "wyprzedany".

Skoro było tylko 10 sztuk to pewnie pracownicy albo ich rodziny miały to już "zaklepane"

 

Ludziom się nie dziwię. Zostali oszukani to i reakcja jest adekwatna.

Natomiast wszyscy pracownicy tego sklepu powinny być natychmiastowo zwolnieni za takie odzywki do klientów.

 

 

Może chociaż przeczytaj co komentujesz. Było po 10 szt każdego z głównych artykułów z promocji (10xhulajnoga elektr, 10xNote 10 itd). Łącznie artykułów z obniżką ponad 50% było 1000szt. To Raz. Dwa - jak można być po stronie bydła nie potrafiącego normalnie stanąć w kolejce i czekać na swoją kolej? Jak miała się zachować obsługa jak banda bydła uznała, że pięściami wywalczy miejsce z przodu kolejki? Ale co się dziwić w kraju gdzie nawet ludzie biją się dla kilkunastu zł oszczędności na karpiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa - jak można być po stronie bydła nie potrafiącego normalnie stanąć w kolejce i czekać na swoją kolej?

Jak można być po stronie sklepu który ogłasza wielką akcję promocyjną po czym odnosi kompletną porażkę organizacyjną i nie chce wpuścić klientów do środka bo boi się konsekwencji swoich działań :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wina marketingu firmowego, odpowiedzialni za to powinni od razu być zwolnieni.

 

Najpierw w mediach społecznościowych zapraszają na otwarcie i super promocje a potem okazuję się że sprzęt został nagle "wyprzedany".

Skoro było tylko 10 sztuk to pewnie pracownicy albo ich rodziny miały to już "zaklepane"

 

Ludziom się nie dziwię. Zostali oszukani to i reakcja jest adekwatna.

Natomiast wszyscy pracownicy tego sklepu powinny być natychmiastowo zwolnieni za takie odzywki do klientów.

Współczuję mentalności. Ja rozumiem, że ten kraj niestety dalej dzierży spuściznę PRLu, co wciąż odbija się na mentalności ludzi, ale jakiekolwiek tłumaczenie takiego bydła (bo inaczej tego nazwać nie można) jest śmieszne. Fakt, że powinni to lepiej zorganizować, barierki, kolejka, numerki czy coś (tym bardziej, że już powinni być nauczeni po otwarciach innych Mi Storów, gdzie były promocje), ale no bez jaj. Nie ma usprawiedliwienia dla dzikiego tłumu, którego celem jest zwykła elektronika... Ludzie żądają wzajemnego szacunku a sami się nie szanują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed sklepem zaczęły się rozróby, zaatakowano także ochronę. Co więcej miała zrobić obsługa - zamówić wcześniej policję jak na ochronę meczu? Ty wpuściłbyś to bydło do sklepu?

 

Jak można być po stronie sklepu który ogłasza wielką akcję promocyjną po czym odnosi kompletną porażkę organizacyjną i nie chce wpuścić klientów do środka bo boi się konsekwencji swoich działań :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed sklepem zaczęły się rozróby, zaatakowano także ochronę. Co więcej miała zrobić obsługa - zamówić wcześniej policję jak na ochronę meczu? Ty wpuściłbyś to bydło do sklepu?

Otóż to. Obsługa jeżeli nie odpowiadała za sytuację to powinna się rozejść do domu. Ludzie odpowiedzialni za ten "event" powinni ponieść karę. Czyli sklep. Jak to mawiają nawarzyło się piwa to trzeba je wypić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialna za wszystko to jest grupa debili, kulturą której bliżej do kiboli a nie sklep organizujący promocję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialna za wszystko to jest grupa debili, kulturą której bliżej do kiboli a nie sklep organizujący promocję.

Konieć końców ten event był prowokacją skierowaną w ich stronę. Nikt nie będzie pamiętał tych ludzi, ale wszyscy zapamiętają kompromitację sklepu Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sieci jeszcze są filmiki jak kiedyś taką liczną kapelkę do media markt na jakąś mega promocję wpuścili. skończyło się na wychodzeniu witrynowymi szybami bez zbędnego jakiegoś tam kasowania produktów u kasjera :E

 

zresztą większość tam to pewnie janusze biznesu bo nikt normalny tak by się nie szarpał

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnej kompromitacji sklepu, jedynie kompromitacja człowieczeństwa niektórych jednostek, które się tam znalazły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zresztą większość tam to pewnie janusze biznesu bo nikt normalny tak by się nie szarpał

 

Nie byłem na tej akcji ale kiedys przypadkiem byłem an otwarciu lidla. Ci janusze biznesu to sa praweijak mafia. Mają obcykane na pare dni co i jak wcześniej, na jakiej promo wejdzie, regulamin sklepu i promocji znaja na pamiec. Wrecz ogołacja sklep w momencie otwarcia poto by sprzedac wszystko na bazarach na wschodzie (Ukarina i te sprawy) albo gdzies w jakiś targowiskach mydło i powidło. Kupią ci spawarke za 300zł z lidla a potem na bazarku za 600 opchną bo NIEMIECKA (Lidl to niemiecki sklep a nie polski) Tak, ludzie sa tak naiwni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo bylo z konsolami na allegro, od razu wysypalo konsol nawet w dziale sprzedazy na forum, zal i smutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500-600zł zarobku na sprzedanym telefonie/konsoli kupionej za bezcen to dla nich sporo.

 

Mnie dziwi, że dalej nie ma jako-takiego przygotowania z strony organizatorów. Przecież to nie jest pierwszy raz jak coś takiego się dzieje, a to kolejne otwarcie, czy promocja, która kończy się w ten sam sposób.

 

Samsung w UK I USA w łatwy sposób to rozwiązał kup za pełną cenę 50% zwrotu dostaniesz po rejestracji i podaniu potwierdzenia zakupu. Fakt trzeba czekać do 30 dni roboczych, no ale sporo osób z tego powodu się zniechęca i januszerstwa jest mniej.

 

tak samo jest z kodami promocyjnymi najlepsze są w aplikacji Samsung Members ostatnio było kod -30% na smartwatche i -50% na słuchawki, £30 off na galaxy buds.

 

 

Apple w ten sam sposób czarny piątek rozwiązało 5-10% zniżki w formie kodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając dzicz zaprezentowaną na filmie, jestem ciekaw czy sklepik wyciągnie wnioski.

Podnieść te ceny promocyjne; podejrzewam, że na Mi Note 10 będą chętni i po 1499zł - odsieją w ten sposób totalną januszerkę, a przyjdą tylko faktycznie zainteresowani = profit.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł był w miarę ok - czekającym już w nocy rozdano opaski (oprócz opasek w nocy podano ciepłe posiłki oraz czapki Xiaomi). Na podstawie opasek wpuszczono 50 osób, po zakupach miało wejść kolejne 50 osób ale innym wejściem przez ochronę przedarła się grupa ludzi bez kolejki, wtedy czekający na swoją kolej zaczęli "szturmować" wejście - było ryzyko "zadeptania" ludzi więc otwarto wszystkie drzwi. A resztę można obejrzeć w necie.

Zastanawia mnie tylko, czy osoby/osoba tak jadące po Xiaomi to ktoś kto faktycznie myśli, że to wina Xiaomi czy też ktoś pracujący dla Samsunga - na forach wypowiedzi potępiające są jakby skopiowane a na YT oprócz tego "ksero" jest też zachwalanie Samsunga. Jeśli to drugie to q.a strasznie słabo (żeby nie było, że to niemożliwe to jakieś 8-9 lat temu wyszło na jaw, że Samsung opłacał grupę studentów aby pisać oszczerstwa na temat tv LG i jednocześnie wychwalać ich produkty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wina Xiaomi. Poważna firma nie podejmuje tak ryzykownych działań. Można było to przewidzieć, wiele firm otwierało w Polsce swoje sieci sprzedaży i tylko w przypadku Xiaomi odbywa się to w atmosferze na przemian skandalu i rubasznej zabawy podczas uroczystości w remizie strażackiej. Nie buduje to wizerunku poważnej i godnej zaufania firmy.

 

Niezależnie od okoliczności przedstawiciele firmy nie powinni obrażać klientów, nie dlatego że usprawiedliwiam bydło ale takie zachowanie wobec tłumu małej grupy ludzi jest ryzykowne i prowadzi do eskalacji konfliktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wkurzają janusze chcące kupić wszystko z myślą handlu. Sam chętnie bym kupił kilka różnych produktów po promocyjnej cenie, ale dla siebie lub jako prezent dla osoby bliskiej, a nie z myślą o puszczeniu w dalszy obieg.

Dawno temu raz byłem na podobnej promocji i gdy zobaczyłem jak się ludzie upadlają by coś zdobyć to stwierdziłem, że wolę czegoś nie mieć lub kupić drożej niż zachowywać się jak oni. I nie jest to problem polskich nosaczy, w każdym miejscu na świecie gdzie odbywają się podobne promocje pojawia się i grupa dzikich ludzi walczących o ten towar.

 

Wolę zdecydowanie promocje internetowe choć przy tych najlepszych często bywa tak:

1. Promocja rozpoczyna się o godzinie X

2. O godzinie X strona nikomu nie działa

3. O godzinie X + 10 min. strona zaczyna działać, ale wszystko już wyprzedane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę zdecydowanie promocje internetowe choć przy tych najlepszych często bywa tak:

1. Promocja rozpoczyna się o godzinie X

2. O godzinie X strona nikomu nie działa

3. O godzinie X + 10 min. strona zaczyna działać, ale wszystko już wyprzedane :E

dzisiaj są promki na mi-home, promka zaczyna się o 14, a strona o godzinie X-1 już nie działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich rzeczy nawet portal typu allegro nie wytrzymuje :D co sie dziwic strona z mniejsza iloscia odwiedzin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...