Forum PCLab.pl: System nie przechodzi w stan uśpienia automatycznie (DAC USB) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

System nie przechodzi w stan uśpienia automatycznie (DAC USB) Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   111013 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Grudzień 2019 - 11:59

Dzień dobry,

problem zawarłem w temacie wątku. System nie przechodzi w stan uśpienia automatycznie z powodu podłączonego DACa na USB. Problemu nie potrafię rozwiązać i wydaje mi się że próbowałem już wszystkich oczywistych rzeczy.
Po wyłączeniu DACa przez przycisk power wszystko działa normalnie. Mogę też normalnie ręcznie wprowadzić stań uśpienia kiedy DAC jest włączony. Nie działa tylko z automatu. Próbowałem wszystkie możliwości w menedżerze urządzeń. Powercfg /requests wyświetla wszystkie pola puste. Powercfg /energy pokazuje trzy errory a są to myszka, klawiatura oraz DAC (jeżeli podłączony) które to zdaniem systemu nie przechodzą w stan wstrzymania selektywnego. Stan wstrzymania selektywnego jest włączony, a myszka i klawiatura nie powodują żadnego problemu. Sam komunikat błędu stwierdza zresztą że "Ten problem nie zapobiegnie przejściu systemu do stanu uśpienia". Sterowniki najnowsze, próbowałem też na podstawowych sterownikach systemowych i na innej ich wersji - nie ma to znaczenia. Próbowałem na różnych wersjach opcji zasilania typu oszczędzanie energii - normalnie używam Ryzen Balanced. Próbowałem też kompletnego odinstalowywania Chipset Drivers dla Ryzen. W akcie desperacji próbowałem też odinstalować sterowniki graficzne przez DDU. Grzebałem też w BIOSie - wyłączyłem całkowicie opcje wybudzania przez czasomierze itp.

DAC Aune X1S
Asrock AB350 Pro4
Windows 10

Jakieś sugestie? Może ktoś miał taki problem i udało się rozwiązać?

Pozdrawiam

Strona 1 z 1