Skocz do zawartości
111013

System nie przechodzi w stan uśpienia automatycznie (DAC USB)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

problem zawarłem w temacie wątku. System nie przechodzi w stan uśpienia automatycznie z powodu podłączonego DACa na USB. Problemu nie potrafię rozwiązać i wydaje mi się że próbowałem już wszystkich oczywistych rzeczy.

Po wyłączeniu DACa przez przycisk power wszystko działa normalnie. Mogę też normalnie ręcznie wprowadzić stań uśpienia kiedy DAC jest włączony. Nie działa tylko z automatu. Próbowałem wszystkie możliwości w menedżerze urządzeń. Powercfg /requests wyświetla wszystkie pola puste. Powercfg /energy pokazuje trzy errory a są to myszka, klawiatura oraz DAC (jeżeli podłączony) które to zdaniem systemu nie przechodzą w stan wstrzymania selektywnego. Stan wstrzymania selektywnego jest włączony, a myszka i klawiatura nie powodują żadnego problemu. Sam komunikat błędu stwierdza zresztą że "Ten problem nie zapobiegnie przejściu systemu do stanu uśpienia". Sterowniki najnowsze, próbowałem też na podstawowych sterownikach systemowych i na innej ich wersji - nie ma to znaczenia. Próbowałem na różnych wersjach opcji zasilania typu oszczędzanie energii - normalnie używam Ryzen Balanced. Próbowałem też kompletnego odinstalowywania Chipset Drivers dla Ryzen. W akcie desperacji próbowałem też odinstalować sterowniki graficzne przez DDU. Grzebałem też w BIOSie - wyłączyłem całkowicie opcje wybudzania przez czasomierze itp.

 

DAC Aune X1S

Asrock AB350 Pro4

Windows 10

 

Jakieś sugestie? Może ktoś miał taki problem i udało się rozwiązać?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...