Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym (wreszcie) strzelić upgrade swojemu piecykowi. Stan aktualny w sygnaturce. Chciałbym wymienić: procka + cooler, płytę główną, RAM, kartę graficzną oraz dodać/wymienić dyski twarde. Jeśli idzie o moje wymagania to: 32 GB RAM-u, dyski: 1 x M2 ok 250GB, 1 x SSD sata 1TB oraz pojemny HDD min. 3 TB. Budżet to ok 5k z lekkim haczykiem. Oczywiście mam kilka swoich wersji tej modernizacji, ale potrzebuje opinii lepszych od siebie w te klocki.

Pozdrawiam :E

Edytowane przez metalmaniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie to każdy (przy zdrowych zmysłach) poleci Ryzena ;) za tą cenę spokojnie możesz R7 3700/X do tego tak jak pisałeś 32GB DDR4 itd ;) z GPU to wersja GTX 20X0S :E

 

Podaj jeszcze zastosowanie bo to dość istotne :)

Edytowane przez prosobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowne pytanie, AMD, czy Intel? Jeżeli AMD to buduj zestaw na Ryzen 3600, jeżeli Intel to poczekaj do początku roku na 10gen, gdzie i5 ma mieć 6/12 i wtedy na nim składaj kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę zmieniać sobie częściej karty niż kupować drogie. Dlatego i tak poleciłbym Ryzena 3600 + GTX1660S. Przy czym w moim przypadku chodzi o standardowe granie 1080p. Jak chcesz wydać aż 5k to najlepiej trochę więcej napisać. Skoro masz swoją wersję to ją przedstaw. Za taką kasę to można powymyślać. Np. Schemat kolorystyczny chłodzenia/płyty? Lubisz LEDy? Na początek proponuję żebyś sam coś wybrał skoro masz jakieś pojęcie. Domyślnie to można wkleić wszystko najtaniej jak się da i za resztę najlepszą możliwą kartę :E

Edytowane przez 111013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp przede wszystkim do gier (full HD, takie mam monitory). Sporadycznie AutoCAD oraz REVIT z "bardziej wymagających". Mam jeszcze lapka do pracy (projektowanie instalacji), ale ni chuchu nie trawie grania na laptopie. Jeśli chodzi o wybór AMD czy Intel to nie ma dla mnie znaczenia, miałem jednostki oparte o procki obu producentów. Ale grafika - tylko zieloni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...