Forum PCLab.pl: Upgrade - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Upgrade Wymiana kilku podzespołów. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   metalmaniac 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Grudzień 2019 - 13:49

Cześć!
Chciałbym (wreszcie) strzelić upgrade swojemu piecykowi. Stan aktualny w sygnaturce. Chciałbym wymienić: procka + cooler, płytę główną, RAM, kartę graficzną oraz dodać/wymienić dyski twarde. Jeśli idzie o moje wymagania to: 32 GB RAM-u, dyski: 1 x M2 ok 250GB, 1 x SSD sata 1TB oraz pojemny HDD min. 3 TB. Budżet to ok 5k z lekkim haczykiem. Oczywiście mam kilka swoich wersji tej modernizacji, ale potrzebuje opinii lepszych od siebie w te klocki.
Pozdrawiam :E

Ten post był edytowany przez metalmaniac dnia: 14 Grudzień 2019 - 13:50

#2 Użytkownik jest niedostępny   prosobol 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2019 - 14:07

obecnie to każdy (przy zdrowych zmysłach) poleci Ryzena ;) za tą cenę spokojnie możesz R7 3700/X do tego tak jak pisałeś 32GB DDR4 itd ;) z GPU to wersja GTX 20X0S :E

Podaj jeszcze zastosowanie bo to dość istotne :)

Ten post był edytowany przez prosobol dnia: 14 Grudzień 2019 - 14:08

#3 Użytkownik jest niedostępny   xtn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2019 - 14:13

Głowne pytanie, AMD, czy Intel? Jeżeli AMD to buduj zestaw na Ryzen 3600, jeżeli Intel to poczekaj do początku roku na 10gen, gdzie i5 ma mieć 6/12 i wtedy na nim składaj kompa.

#4 Użytkownik jest niedostępny   111013 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2019 - 14:16

Osobiście wolę zmieniać sobie częściej karty niż kupować drogie. Dlatego i tak poleciłbym Ryzena 3600 + GTX1660S. Przy czym w moim przypadku chodzi o standardowe granie 1080p. Jak chcesz wydać aż 5k to najlepiej trochę więcej napisać. Skoro masz swoją wersję to ją przedstaw. Za taką kasę to można powymyślać. Np. Schemat kolorystyczny chłodzenia/płyty? Lubisz LEDy? Na początek proponuję żebyś sam coś wybrał skoro masz jakieś pojęcie. Domyślnie to można wkleić wszystko najtaniej jak się da i za resztę najlepszą możliwą kartę :E

Ten post był edytowany przez 111013 dnia: 14 Grudzień 2019 - 14:35

#5 Użytkownik jest niedostępny   metalmaniac 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Grudzień 2019 - 15:19

Komp przede wszystkim do gier (full HD, takie mam monitory). Sporadycznie AutoCAD oraz REVIT z "bardziej wymagających". Mam jeszcze lapka do pracy (projektowanie instalacji), ale ni chuchu nie trawie grania na laptopie. Jeśli chodzi o wybór AMD czy Intel to nie ma dla mnie znaczenia, miałem jednostki oparte o procki obu producentów. Ale grafika - tylko zieloni.

Strona 1 z 1