Skocz do zawartości
dodkom

[3000-4000] Ultrabook na uczelnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez ostatni miesiąc przymierzam się do zakupu ultrabooka, już nawet spodobał mi się jeden a mianowicie Hauwei Matebook 13,

tylko problem polega na tym, że strasznie ciężko z dostępnością tego konkretnego modelu,

nie wiem czym to jest spowodowane, ale wszędzie gdzie patrze to jedynie dostępny z ekspozycji, a takiego to bym nie chciał.

Teraz pytanie do was, czy orientujecie się może jak to z tymi modelami Matebook'a 13 jest?

Warto na niego czekać, aż się gdzieś pojawi czy dać sobie spokój i wybrać może innego ultrabooka.

 

Z tego co patrzyłem po forach to ludzie polecają HP Envy, Asus Zenbook czy Acer Swift 3. Jednak chyba żaden z tych ultrabooków nie podoba mi się tak jak wspomniany wcześniej Matebook.

 

Podajcie, jeszcze jakieś propozycje, może coś przeoczyłem.

 

Najbardziej istotne jest dla mnie:

- Stosunek ekranu do obudowy(screen-to-body ratio), to było głównym czynnikiem dlaczego matebook 13 mi się spodobał.

- 13-15 cali

- cienki

- Przyjemna klawiatura. Dużo programuje, zwykle na komputerze, ale gdy jestem poza domem, to również warto mieć komfortowe narzędzie.

- Bateria. Nie jest to główny czynnik, nie musi być jakaś najlepsza, ale tak żeby trochę wytrzymała.

 

Oczywiście wszystkie rzeczy typu jakieś gry itd. odpadają, bo nawet jakbym chciał w coś grać to mam do tego komputer.

 

Miło jakby, opinie były poparte rzeczywistą wiedzą na temat konkretnych modeli, bo laptop ma mi służyć dobre kilka lat.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że idealnie będzie Ci pasował:

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 - 3999 zł

 

Ma zdecydowanie najlepszą baterię spośród ultrabooków i świetne wykonanie.

 

Możesz też wybrać starszy wariant ale najbardziej opłacalna jest wersja z małym dyskiem SSD i wymienić sobie samemu na coś większego - tyle że trzeba troszkę więcej rozkręcić laptopa niż zwykle:

MSI PS42 i5-8265U/8GB/128 - 2949 zł

 

Ja osobiście w tej cenie na pewno bym się na niego zdecydował jako świetną "bazę" :) MSI MS42 też ma najlepszą baterię.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...