Skocz do zawartości
RuchPalikota

Asus ROG Strix G czy Lenovo Legion Y540 i7 9750H RTX2060

Rekomendowane odpowiedzi

witam, w przyszłym tygodniu kupuję laptopa ale nie wiem jeszcze na którego się zdecydować, na oku mam dwa modele

 

Asus ROG Strix G

Lenovo Legion Y540

 

Czy warto dopłacać do Asusa ? dodam, że lepsza matryca Asusa nie działa na korzyść, gdyż laptop będzie i tak działał będzie podłączony pod monitor (nie pytajcie dlaczego nie kupuje stacjonarki) za to na korzyść Lenovo jest większy, więc zgaduje że będzie chłodniejszy no i jest jeszcze Lenovo premium care.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ani jeden ani drugi z prostego powodu - płacisz za nazwę "RTX" a nie za wydajnośc bo ta jest może 5, max 10% wyższa czyli wręcz niezauważalna. A do RayTracingu i tak jest za słaba więc z tego co jest główną różnicą nie skorzystasz.

 

Identyczne modele z GTX 1660Ti kosztują nawet 450 zł mniej:

 

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti - 4899 zł

 

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 - 5199 zł

 

Tutaj masz porównanie wydajności w grach dla tych modeli kart w laptopach: Link

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale w dalszym ciągu zaproponowałeś dwa takie same modele co ja tylko w innej konfiguracji, ja pytałem który będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wykorzystasz matrycy 120Hz, to każdy będzie dobry. 350zł piechotą nie chodzi, więc jak jest Ci również obojętny rozmiar, to lepiej brać Legiona 15.

Jak wolisz mniejszy laptop 15-sto calowy, to przecież nie weźmiesz na siłę 17-stki z uwagi na to, że jest o kilka stopni chłodniejsza.

 

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/512 RTX2060 - 5149zł

 

ASUS ROG Strix G i7-9750H/16GB/512 - 5599zł

 

Alternatywnie większy Asus G731 z matrycą IPS 17,3" 144Hz i kartą 1660Ti, która ma zbliżoną wydajność do 2060-tki. Klawiatura w tym modelu jest bardziej przystosowana pod gry a sam laptop ma bardziej gamingowy desing. Świadczą o tym oznaczone kolorem klawisze WASD i wielokolorowe podświetlenie LED RGB.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wersja z RTX'em 2060 w cenie + 450zł to całkiem niezły wybór (w sumie GTX 1660Ti jest właśnie tańszy o tą różnicę w wydajności, czyli te 10%). Co do kwestii chłodzenia, to trzeba wziąć pod uwagę, że porównujesz różne wersje laptopów, bo Lenovo ma 17", a Asus 15,6"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale w dalszym ciągu zaproponowałeś dwa takie same modele co ja tylko w innej konfiguracji, ja pytałem który będzie lepszy.

 

Wybacz, nie zapisała mi się druga edycja w której pisałem że jeśli ekran i tak będzie zewnętrzny to zdecydowanie wybrałbym Legiona bo matryca 60Hz czyli główna różnica nie będzie tutaj miała znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w czwartek odbieram asusa jak chcecie to moge sie podzielic opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...