Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem komputer z własnych czesci.

Komputer podłaczony jest hdmi do telewizora.

 

Probowałem instalować róznych sterowników realtek aby miec audio.

Jednak cały czas nie ma dzwieku w słuchawkach.

Jak ustawiłem aby dziek odtwarzany był przez telewizor to działa.

 

Płyta głowna:

MSI B450-a pro max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od tego gdzie te słuchawki podłączyłeś, a jeżeli do panelu przedniego to czy jest prawidłowo wpięty do płyty i uruchomiony w BIOSie? Sterowniki różne? A te tutaj V6.0.8844.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne słuchawki miałem podłaczone do tylniego panelu, a drugie do tylniego.

 

Z twojego linku rowniez pobierałem, wchodziłem w On-Board audio drivers i te 2 opcje próbowałem ktore tam są.

 

Może trzeba coś pobrac jeszcze oprócz tego z linku co podałeś, bo to jest nowy komputer.

Edytowane przez evonidas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podłączyć tylko jedne słuchawki do panelu tylniego i odinstalować jakiekolwiek sterowniki teraz masz. Po tym zabiegu zrestartować komputer wejść w panel sterowania dźwiękiem (prawym na głośniczek na pasku->otwórz ustawienia dźwięku->z prawej będzie panel sterowania dźwiękiem), i zobaczyć czy normalnie jest tam urządzenie realtek/hd audio gotowe do użycia. Jeżeli jest to wybrać je jako urządzenie domyślne po czym prawym klikiem wejść w właściwości i w zakładce zaawansowane ustawić 16bit 44100 i wyłączyć wszelkie efekty i dźwięk przestrzenny w sąsiednich zakładkach. Dopiero po tym próbować coś odtworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie potrafię powiedzieć co jest nie tak. Widać na pierwszym screenie że dźwięk jest normalnie podawany więc skoro go nie ma to tak jakby słuchawki wcale nie były wpięte. Tego typu problemy natrafiałem tylko z powodu złych ustawień we właściwościach urządzenia lub złych sterowników co nie ma tu miejsca. Rozumiem że próbowałeś odtworzyć np. z YouTube czy innego źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z yt i ts3

 

/ nadal potrzebna pomoc !

Edytowane przez evonidas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz w mikserze przyciszone?

Niestety nie ;/

Tam się podnosi ten zielony pasek w góre ( jak idzie dzwiek ale dalej nie słychac nic, a mam na maxa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to nie bedzie tak grac bo dzwiek idzie z grafy po hdmi. Jak chcesz zatrudnic sluchawki to bedziesz musial je podlaczyc bezposrednio do tv przez aux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to nie bedzie tak grac bo dzwiek idzie z grafy po hdmi. Jak chcesz zatrudnic sluchawki to bedziesz musial je podlaczyc bezposrednio do tv przez aux.

Nie. Całe lata przełączam płynnie między HDMI, płytą, a DACem bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to nie bedzie tak grac bo dzwiek idzie z grafy po hdmi. Jak chcesz zatrudnic sluchawki to bedziesz musial je podlaczyc bezposrednio do tv przez aux.

 

A co z mikrofonem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...