Skocz do zawartości
pan_A

Rtx 2070 super vs rx 5700xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem w promocji za 1900zł PNY GeForce RTX 2070 Super Mini 8GB(posiada wgl ktoś tą kartę? Jakie temperatury i kultura pracy, bo nigdzie nie ma żadnuch recenzji) do 1440p. Jednak 1900 to dla mnie troche za dużo, więc nie wiem czy nie lepszym wyborem będzie rx 5700xt tańszy o jakieś 200-300zł a radzi sobie niewiele gorzej https://m.youtube.com/watch?v=ZmlRzGhdWdM.

W dodatku ray tracing i tak nie bardzo mnie intersuje bo w 1440p fpsy sa niskie i trzeba używać dlss, które powoduje nieostry obraz. Ponadto radeon z czasem będzie zyskiwał, podczas gdy wejdzie nowa generacja nvidia stare modele szybko zwolnią (tak jak gtx 1080ti w rdr2). Karta używana będzie z ryzen 3600.

Proszę doradzcie co będzie lepszym wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w promocji za 1900zł PNY GeForce RTX 2070 Super Mini 8GB

 

tak wiec ten

karta zla nie jest a z AMD sa jak ktos ostatnio pisal problemy natury technicznej - sterowniki itd

ale

 

jak juz musisz miec te kase na plus to coz zrobisz :E

z tym ze co > wezmiesz najtanszy 5700XT a pozniej bedzie narzekanie na temp ? :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1750 jest rx 5700 xt od gigabyte, wcześniej był za 1700. Pytanie czy te 6% wydajności więcej jest warte tych 200zł

Edytowane przez pan_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci przyjdzie karta to potestuj. Jeżeli temp i kultura pracy beda ok to zostaw i tyle. Jak beda jakies problemy odeślij na 14 dniowy zwrot i kup Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070S w cenie 2060S.

 

robimy undervolting i nawet najgorsza paździerz będzie i tak lepsza a będzie cicho i chłodno ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersji xt nowej nie dostaniesz poniżej 1800zl sensownej wersji. Jedynie outlet. Jak już masz tego rtx2070s to bym nie kombinowal i go zostawił. Od wczoraj mam rxa w blaszaku i sterowniki to prawda , są problematyczne, przynajmniej na 1080p . Mam tzw Black screen w niektórych grach i migotanie ekranu , przełączanie gry w okno usuwa problem . Zrobiłem formata, ale gry się dopiero ściągają, wiec później będę wiedział czy format pomógł. Jeśli chodzi o kulturę pracy czerwonego diabła, to jest na bardzo wysokim poziomie , karta z outletu z proshopu za 1600zl. Cewki popiskuja jak się jej da z 500-600 fps w grze, ale bardzo cicho , poniżej tych fpsow cisza . Jak masz nowego rx5700xt brać, za 1700zl to raczej będą to najsłabsze wersję, które będą głośne i gorące. Chyba najsensowniej wypada gigabyte, bo gdzieś za 1850zl z grami może już dostanie (był po 1880zl niedawno).

 

Wiec nie widzę sensu zmiany dla 50zl :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1440p bierz RX 5700 XT Red Dragon - miałem ją pare dni i w tej rozdzielczości naprawdę świetnie się sprawowała, w 4k nie było tragicznie ale RTX 2070 Super którego mam teraz to po prostu odlatuje w kosmos RXowi w tej rozdziałce (testowałem w 4k sporo gier na RX a teraz na RTX).

Zresztą za te cene co dałeś to lepiej zostaw już tego RTXa tak jak chłopaki piszą, jak głośno to zrób UV bo za sensownego RX 5700 XT a nie suszarke też będziesz musiał dać te 1800+.

A te bajki o przyszłowości AMD to już słyszę od wielu lat :P

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzie o MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC bo znalazłem w outlecie za 1500zł.

Temperatury są ok, ale głośność 56db, więc suszarka. Ma ktoś tą kartę i robił na niej underovlting? Warto? Jakie temp pod obciążeniem i wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej gigabyte bym nie schodził, wybrałbym coś z : Powercolor red dragon, red devil, sapphire pulse, nitro+ , gigabyte oc , msi gaming x , i jeszcze ten poprawiony xfx nie jest złu. jak już tak uparcie chcesz zmienić na rx5700xt, innego bym nie brał pod uwagę. Patrz proshop outlet, poczekasz tydzień a za 1500-1600zł jesteś w stanie trafić jedną z wersji którą wymieniłem. Dodatkowo dokładają grę.

Ale moim zdaniem, przy takiej cenie zakupu 2070s gra nie warta świeczki i bym zostawił co masz.

 

Mech ma gotujące się pamięci , więc nie jest ciekawie. 56db to odrzutowiec musi być :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co powiedzie o MSI Radeon RX 5700 XT MECH OC bo znalazłem w outlecie za 1500zł.

Temperatury są ok, ale głośność 56db, więc suszarka. Ma ktoś tą kartę i robił na niej underovlting? Warto? Jakie temp pod obciążeniem i wydajność?

 

To jedna z najgorszych 5700. Uciekaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z najgorszych 5700. Uciekaj!

 

Nie ma to jak karta za 1 859,00 zl :E a ten pisze ze jedna z najgorszych 5700 uciekaj :E :E :E

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym zinterpretować jego post to brzmiało by to tak:

Kup u mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli miałbym zinterpretować jego post to brzmiało by to tak:

Kup u mnie!

 

Jesteś paranoikiem, widzisz rzeczy, których nie ma, to się leczy :) Tym bardziej, że kolega pytał o XT, a nie nonXT.

 

Nie ma to jak karta za 1 859,00 zl :E a ten pisze ze jedna z najgorszych 5700 uciekaj :E :E :E

 

Ot czytałem opinie na temat tej karty, razem z Evoke są na dole list 5700 do kupienia. Jeszcze jakaś trzecia słaba była, ale nie pamiętam, chyba któryś ASUS?. Cena to cena, nie musi wiele mówić.

 

https://www.techpowerup.com/258431/msi-unveils-radeon-rx-5700-mech-series-graphics-cards

 

Tu mówią, że MECH to nawet gorsze niż EVOKE, a evoke naprawdę nie wyszedł.

 

The MECH series is positioned slightly lower than the company's Evoke series

 

https://www.bestbuy.com/site/reviews/msi-xt-mech-oc-amd-radeon-rx-5700-xt-8gb-gddr6-pci-express-4-0-graphics-card-black/6374966

 

Hot, loud, problemy z termopadami ram, brak chyba 0db fan w idle (choć różnie piszą).

 

Pod np tym filmem

 

"Ciekaw jestem czy jest tak samo spaprane chłodzenie jak w EVOKE OC."

 

"Tak, tak jak najbardziej"

 

Wątek na reddit + test

 

Mech ma praktycznie takie same temperatury jak referent i jest głośny, powyżej 50db, o czym wspomniał pytający - a wspomniał o 56dB i nazwał suszarką - prawidłowa ocena.

 

Do tego nie znalazłem testu w którym wykonałby ktoś pomiar temp pamięci, bo te wyglądają najgorzej w tym modelu.

 

"Walt Kowalski

2 miesiące temu: panie drogi a gdzie temperatury pamięci i sekcji zasilania ?

co mi tam po temperaturze rdzenia

msi zaliczyło wtopę z chłodzeniem pamięci"

 

Lepsze 5700 są:

 

Sapphire Pulse

Sapphire Nitro

PowerColor Red Dragon

PowerColor RedDevil

PowerColor standard, choć tego jest mało opinii

Gigabyte Gaming

MSI Gaming X

 

To jest dość dobry materiał o RXach z Hardware Unboxed

 

 

ASUS STRIX czy TUF wyglądają słabo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...