Skocz do zawartości
pietrzuuu

Zestaw do gier 2000-2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj po raz pierwszy ( te forum polecił mi kolega ). Chciałbym żeby ktoś złożył mi gotowy zestaw komputerowy do gier, gdyż jestem w tym "zielony ".

wcześniej grałem tylko na konsolach. Wiem że budżet nie jest jakiś szalony ale myślę że w tej cenie mogłoby coś się znaleźć dobrego . jakie gry ? hmm na pewno WOT na full detalach byłby mile widziany , GTA , Wiedźmin .

 

jedyne co na razie nabyłem to monitor : Acer SA240YABI

 

mile widziane byłby koszyki ze strony x kom oraz 2 kości ramu po 8 GB o ile nie przekroczy budżetu :)

 

pozdrawiam Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łady zestaw. a zasilacz 550 nie może być ? zawsze to kilka groszy taniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten był najtańszy z odpinanymi kablami. Moc może być nawet 450w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bym brał rx570 8GB za 700zł. Fakt, że dostajesz grę za darmo. Od czerwonych w xkom jest jeszcze rx580 4GB od Asusa.

Zieloni wypuścili gtx 1650 super za ok 760zł. W większości gier jest lepszy od rx580 i pobiera dużo mniej prądu (od rx570 też mniej)... ponad 100W mniej pod obciążeniem niż rx580. Wadą jest 4GB vRAM ale uważam tą kartę za stosunkowo opłacalny model. W fhd to narazie starczy, choć w kilku grach będziesz musiał zmniejszyć jakość tekstur.

No i do płyty bym dorzucił 50zł (do MSI B450-APro). Ma lepszą sekcję, w przyszłości sobie procka podkręcisz jak będziesz chciał.

Zasilacz jak nie potrzebujesz modularnego może być vero l2 500W. Do tego zestawu (z gtx1650 super) to i 400W wystarczy.

 

Moja propozycja:

https://www.x-kom.pl/lista/ewp6r6bx5

Zmieniłem to co napisałem wyżej :)

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO na 2020r. 8GB pamięci na karcie musi być. Jest więc 570/580 albo używany 470/480/GTX1070. Osobiście wybrałbym ostatnią z podanych tu przezemnie opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny "znafca" 8bg na karcie procesor 6/12 bo na gorszym nic nie pójdzie w 2020 muszę kompa zmienić bo nie pogram sami fachowcy na tym forum.

chcę kupić kompa bo mam 2000k to prezentują komputery za 4000k od razu piszcie jak ktoś nie ma 8000k niech se konsole kupi.

Edytowane przez kiko81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO na 2020r. 8GB pamięci na karcie musi być. Jest więc 570/580 albo używany 470/480/GTX1070. Osobiście wybrałbym ostatnią z podanych tu przezemnie opcji.

O ile im nie zabraknie wydajności na najnowsze tytuły pod koniec 2020r kiedy wyjdą nowe konsole :P

Albo AMD nie porzuci Polarisa xD

Ale też przykładów gdzie 4GB vRAM w FHD nie starczają jest tylko kilka, z czego najbardziej spektakularny to Wolfenstein II. Z tym, że manipulując ustawieniami spokojnie można osiągnąć 60fps.

Nawet nowe RDR2, które jest bardzo wymagające jeśli chodzi o karty graficzne nie jest specjalnie pamięciożerne, 4GB vRAM starczają na styk.

 

Sam mam rx570, to są nadal dobre karty. Mam też wrażenie, że z biegiem czasu lepiej sobie radzą od zielonych. Szczególnie patrząc na RDR2, gdzie czerwoni królują i rx570 radzi sobie lepiej od 1060 6GB xD

Ale jednak 1650 super jest wydajniejszy i jest wręcz przepaść w poborze prądu. rx5500 mógłby czerwonym pomóc ale niestety AMD zawaliło z ich cenami. No i to też 4GB vRAM, w ogóle ta karta to imho porażka. Musi mocno stanieć.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny "znafca" 8bg na karcie procesor 6/12 bo na gorszym nic nie pójdzie w 2020 muszę kompa zmienić bo nie pogram sami fachowcy na tym forum.

chcę kupić kompa bo mam 2000k to prezentują komputery za 4000k od razu piszcie jak ktoś nie ma 8000k niech se konsole kupi.

Nikt tu w sumie poza budżetem niczego nie wrzucił ale z resztą się zgadzam.

 

Z tym, że co do procesora 6/12. Jak ktoś kupuje teraz nowy komputer to mamy taką sytuację, że r5 1600 kosztuje 430zł co IMHO się opłaca. No bo jednak co składać za 2-2,5k na r3 1200? A Intel to obecnie IMHO nie jest dobry pomysł chyba, że np. do cs:go.

Ale tak obecnie wystarczają nawet procki 4/8 (w niektórych grach z 4/4 są mimo wszystko problemy choć jest to jedynie kilka tytułów) a do starego już i7-3770 można spokojnie włożyć gtx1070 czy 1660 super co pewnie sam wiesz mając go z gtx1660. Problem jest tutaj rzeczywiście trochę przejaskrawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bym brał rx570 8GB za 700zł. Fakt, że dostajesz grę za darmo. Od czerwonych w xkom jest jeszcze rx580 4GB od Asusa.

Zieloni wypuścili gtx 1650 super za ok 760zł. W większości gier jest lepszy od rx580 i pobiera dużo mniej prądu (od rx570 też mniej)... ponad 100W mniej pod obciążeniem niż rx580. Wadą jest 4GB vRAM ale uważam tą kartę za stosunkowo opłacalny model. W fhd to narazie starczy, choć w kilku grach będziesz musiał zmniejszyć jakość tekstur.

No i do płyty bym dorzucił 50zł (do MSI B450-APro). Ma lepszą sekcję, w przyszłości sobie procka podkręcisz jak będziesz chciał.

Zasilacz jak nie potrzebujesz modularnego może być vero l2 500W. Do tego zestawu (z gtx1650 super) to i 400W wystarczy.

 

Moja propozycja:

https://www.x-kom.pl/lista/ewp6r6bx5

Zmieniłem to co napisałem wyżej :)

 

 

 

 

A przy rx570 8GB też będę musiał zmniejszać jakoś tekstur w niektórych grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak 1650 super jest wydajniejszy i jest wręcz przepaść w poborze prądu.

To nie jest do końca prawda, bazujesz na starych wykresach, bo niektóre wersje RX 580 pobierają tyle energii co 1660, zwłaszcza

po aktualizacjach mocno to poprawiono i ust. auto dobrze dobiera napięcie. Jak u Ciebie to wygląda?

Ale głownie zależy to od modelu, są znacznie gorsze, wtedy jest przepaść względem 1650S i bez UV nie podchodź.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że co do procesora 6/12. Jak ktoś kupuje teraz nowy komputer to mamy taką sytuację, że r5 1600 kosztuje 430zł co IMHO się opłaca. No bo jednak co składać za 2-2,5k na r3 1200?

Shhh. Nie karm trolla :E On ma cztery to wszyscy muszą mieć cztery bo wincyj rdziyniuff to ZUO! Sie pytaj lepiej gdzie on te komputery za 8 000 000 zł widział :E

 

A przy rx570 8GB też będę musiał zmniejszać jakoś tekstur w niektórych grach?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy rx570 8GB też będę musiał zmniejszać jakoś tekstur w niektórych grach?

Nie ale będziesz mieć mniej fps, bo jest mniej wydajna od 1650 super. Z paroma wyjątkami gdzie karty AMD sobie radzą lepiej np RDR2, tam będzie podobnie. Ale w tej grze w fhd 4GB vRAM wystarczają na tekstury ultra.

Jakość tekstur nie wpływa bardzo na fps i zależy głównie od ilości pamięci vRAM. Jeśli pamięci brakuje no to wtedy masz drastyczny spadek fps i możliwy stuttering.

Tak to jest stety czy niestety z graniem na PC, że warto poświęcić chwilę na dostosowanie ustawień graficznych by wszystko banglało. Wiele jest ustawień, których włączać albo maksować nie warto, bo różnica żadna a fps pożera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca prawda, bazujesz na starych wykresach, bo niektóre wersje RX 580 pobierają tyle energii co 1660, zwłaszcza

po aktualizacjach mocno to poprawiono i ust. auto dobrze dobiera napięcie. Jak u Ciebie to wygląda?

Ale głownie zależy to od modelu, są znacznie gorsze, wtedy jest przepaść względem 1650S i bez UV nie podchodź.

Czo to za super wersje?

 

Nie mam watomierza, mogę sprawdzić jedynie to co pokazuje wattman a on pokazuje jedynie moc używaną przez procesor bez reszty karty gdzie z tego co wiem trzeba doliczać nawet 30-40W.

 

Zrobiłem prosty test. Ustawienia auto i obciążenie karty furrmarkiem. Wattman pokazał 160-170W. Doliczając resztę karty wyjdzie ponad 200W. A rx580 pobierają przecież więcej od rx570. Jasne furrmark obciąża kartę jak nic innego ale jest prosty i daje powtarzalne rezultaty. W grach oczywiście będzie mniejsze zużycie.

 

Zrobiłem też test z UV. Zmniejszyłem napięcie do 1000mV dla wszystkich ostatnich stanów, które miały więcej. Zegary zostawiłem domyślne. Rezultat to 140W po obciążeniu furrmarkiem. Czyli mniej nawet o 30W, warto robić UV jak komuś na tym zależy. Na pewno można zejść poniżej 1000mV.

 

Standardowo mam delikatne UV + OC i zwiększony power limit. 1070mV i zegar 1400Mhz, używałem tego z

powodzeniemm w grach. Po obciążeniu furrmarkiem 168W.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znacznie wiecej niż 580 od GB Gaming: ust. auto z furmarka 110W, a po UV w grach schodzi poniżej 100W nie przekraczając przy tym 1350rmp.

Ale jeśli ktoś walczy o zegary + 1400mhz, co zbytnio sensu nie ma, to wtedy nie sa to oszczędne karty.

Mimo wszystko 1650S na dzień dzisiejszy to najbardziej opłacalne karty, nawet najtańsze wersje są chłodne i trochę wydajniejsze od 580, warto 100 zł dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja: https://www.x-kom.pl/lista/3kui6ufei

Po dodaniu do koszyka pojawiają się jeszcze jakieś bonusowe gry.

Dzięki za pomoc, kupiłem ten zestaw. ? A mam jeszcze pytanko, sterowniki będą już zainstalowane czy sam będę musiał to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mają zainstalować sterowniki, gdy komputer zamówiłeś bez systemu? ;)

 

Wszystko (system+ sterowniki) instalujesz sam. Gdybyś kupował razem z Windowsem to byłaby opcja (chyba płatna) jego instalacji i potrzebnych

 

sterowników. W tym wypadku nie.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...