Skocz do zawartości
shoija

AMD RADEON HD 7700 - białe ekran w pionowe paski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na samym wstępie chciałabym oznajmić, że przerzuciłam się z laptopa na komputer stacjonarny od znajomego jakiś czas temu, więc można wywnioskować, że jestem w tym temacie nieco zielona. Jeżeli czegoś brakuje w moich screenshotach to bardzo proszę o informację.  ;)

 

Specyfikacja moich podzespołów:

Płyta główna: GIGABYTE 970A-DS3P

Procesor: AMD FX-6300 (3500.0 MHz)

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2

Dyski: HDD 1tb, SSD 240gb

RAM: GoodRam 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

Grafika: AMD Radeon HD 7770/R7 250X

 

Przychodzę z problemem, z którym borykam się już od dobrych paru miesięcy, lecz ostatnio bardziej mnie zaniepokoił. Zacznę więc od początkowych problemów, które mi towarzyszyły od sierpnia tego roku. Podczas gry, a czasem nawet zwykłego korzystania z komputera, wywalało mi bluescreena (0x116, atikmpag.sys widoczny na zdjęciu z linku), lecz przed nim wyświetlał się "ostatni kolor", który najprawdopodobniej udało się wyłapać i brak reakcji monitora, przez co pojawiło się charakterystyczne miganie lampki od włącznika. Założyłam, że to problem ze sterownikami, więc zainstalowałam najnowsze i problem zniknął na dwa miesiące.. lecz do czasu. Potem zrobiłam to znów, problem nie zniknął, więc zdecydowałam się na format, do którego chciałam prędzej czy później i tak przystąpić. Przeniosłam się z Windows 7 na Windows 10, zainstalowałam wszystkie sterowniki i wszystko śmigało przez jakieś 3 dni. W tym przypadku nie dostałam jednak bluescreena, a biały ekran z ciemnymi piaskami w pionie i charakterystyczny dźwięk buczenia z głośników. Pojawiało się to w losowych momentach, czasem podczas gry, a czasem podczas zwykłego korzystania z Google Chrome. Pojawia się to 1-2 razy dziennie, rekord to chyba 3. Jedyną opcją w tym przypadku było wyłączenie komputera przytrzymując przycisk, gdyż w ogóle on nie reagował. Sprawdziłam kartę graficzną programami Ungine Heaven Benchmark 4.0 i FurMark, lecz nie wystąpił żaden crash podczas testu. Co mogę zrobić?

 

Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Pozdrawiam!

https://imgur.com/a/PecfjbD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś z kartą. Możliwe, że powoli kończy swój żywot. Bios płyty masz najnowszy możliwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś z kartą. Możliwe, że powoli kończy swój żywot. Bios płyty masz najnowszy możliwy?

 

Tak, BIOS jest najnowszy. Dodam, że przy GPU stresserze nie było żadnych problemów, chyba, że ustawiłam czas za krótko? Póki co, chciałabym wykluczyć kartę, bo wcześniej wszystko było z nią w porządku, nawet znajomy twierdzi, że wszystko śmigało bez zarzutu, a poza tym nie jest wcale taka stara.

Edytowane przez shoija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta pada i tyle. Ona jest stara. Szukaj nowej grafiki, lub spróbować obniżyć taktowania rdzenia jak i pamięci.

 

Tak na marginesie, za ile kupiłaś ten zestaw.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...