Skocz do zawartości
Sebastix

Nowy PC 6000/8000 Pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam odpowiednich części do mojego nowego komputera którego chce tylko i wyłącznie używać do gier przepatrzyłem oferty i podam wam co wydaje mi się dobre ale zawsze mogę się mylić

 

Procesor : i5 9600k 3.7ghz 6 core lub i7 9600k 3.6 ghz 8 core

 

Płyta : MSI B360M BAZOOKA Intel Socket 1151 Motherboard lub MSI B360M MORTAR Intel Socket 1151 Motherboard

 

Karta Graficzna :MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X 8GB

 

Ram: Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x 8GB) 3200MHz lub Adata XPG Spectrix D60G 16GB (2x 8GB) 3200MHz RAM

 

SSD : Samsung 860 EVO 500GB 2.5" SATA III SSD lub Tańszy

 

HDD : Seagate BarraCuda 3TB SATA III 3.5" Hard Drive

 

Skrzynka : Cooler Master MB520 RGB Mid Tower Gaming Case lub inna dobra żeby części chodziły dobrze

 

Zasilacz : Be Quiet! Pure Power 11 700W 80+ Gold PSU

 

Chłodzenie na procka wodne : Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB All-In-One Liquid CPU Cooler

 

I prosił bym o wyrozumiałość bo nie jestem znawcą PC trochę się orientuje ale nie na tyle żeby dobrać wszystko na 100% prosił bym osoby które siedzą w temacie żeby pomogły dobrać sprzęt wiadomo mogę coś dołożyć jeśli ma to chodzić lepiej dziękuje za pomoc pozdrawiam ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zestaw można zrobić dużo lepiej niż twoja propozycja.

 

Jak nie masz monitora 144Hz i walczysz o każdy FPS to Ryzen 3600 będzie wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw można zrobić dużo lepiej niż twoja propozycja.

 

Jak nie masz monitora 144Hz i walczysz o każdy FPS to Ryzen 3600 będzie wystarczający.

Raczej wolał bym intel chociaż sam zastanwiałem się nad Amd , dużo lepszy ? mógł byś wymienić co byś wymienił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

do domowego użytku nie brałbym AiO dlaczego? bo trzeba je co jakiś czas odpowietrzniać i płyn zmieniać i nie jest to dobra opcja. a w razie wycieku gwarancja obejmuje tylko chłodzenie nie kompa.

 

Pod proc K branie płyty B360 to obciach bo proc z K kupuje się po to by podkręcać i w budżecie 8K takie B360 to śmiech na sali. pod procki 9xxx z K polecam płyty Z390 ale nie bierzemy najtańszego szajsu

 

Grafika świetny model ale zależy w jakiej cenie znajdziesz to GPU.

 

SSD można wziąść lepszy np. SX 8200 PRO 512gb

 

Zasilacz ok ale można mieć sporo lepsze jednostki w tym budżecie.

 

Obudowy nie znam ale można mieć lepszą w tym budżecie.

 

Intel:

 

https://www.x-kom.pl/lista/994gyqim6 już z 2080 super

 

pastę termo przewodzącą masz z chłodzeniem a z zasilaczem dostaniesz kabel zasilający.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do domowego użytku nie brałbym AiO dlaczego? bo trzeba je co jakiś czas odpowietrzniać i płyn zmieniać i nie jest to dobra opcja. a w razie wycieku gwarancja obejmuje tylko chłodzenie nie kompa.

 

Pod proc K branie płyty B360 to obciach bo proc z K kupuje się po to by podkręcać i w budżecie 8K takie B360 to śmiech na sali. pod procki 9xxx z K polecam płyty Z390 ale nie bierzemy najtańszego szajsu

 

Grafika świetny model ale zależy w jakiej cenie znajdziesz to GPU.

 

SSD można wziąść lepszy np. SX 8200 PRO 512gb

 

Zasilacz ok ale można mieć sporo lepsze jednostki w tym budżecie.

 

Obudowy nie znam ale można mieć lepszą w tym budżecie.

 

Intel:

 

https://www.x-kom.pl/lista/994gyqim6 już z 2080 super

 

pastę termo przewodzącą masz z chłodzeniem a z zasilaczem dostaniesz kabel zasilający.

Dziękuje bardzo co do cen to musze szukać tak żeby nie złapać się na wygórowane, Jeśli nie chłodzenie wodne to jakie bo nawet nie mam punktu zaczepienia :) dziękuje za odp będę już widział co mam do koszyka brać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ten gościu to wcisnął budżetowy zasilacz w takim zestawie i su800 które na forum odradzamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gościu to wcisnął budżetowy zasilacz w takim zestawie i su800 które na forum odradzamy

Aha.. :D mam jeszcze jedną prośbę do kwoty 8500 tyś dałeś super propozycje a jeśli miał byś budżet tylko 6500/7000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super a nie masz takiej zasady że biorąc Amd procka to dajesz Amd karte graficzną ?

Nigdy nie było takiej zasady, karta + procek od czerwonych, że muszą iść w parze to bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady?...

Keine AMD! :Up_to_s:

:D ja już planuje ten pc chyba z 2 tyg i nic wybrać konkretnego nie mogę staram się czytać tu i tam ale każdy jakoś inaczej mnie naprowadza i boje się że nigdy tego nie zrobię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było takiej zasady, karta + procek od czerwonych, że muszą iść w parze to bzdura.

Zasada była dokładnie odwrotna, bo takie połączenie oznaczało jakieś 15% mniej wydajności ze względu na narzut sterownika graficznego. Czerwone z czerwonym się gryzło, a nie było tego widać, bo procesory amd testowało się z najlepszymi kartami grafiki, czyli kartami nvidii, a grafikę od amd testowało się z najlepszymi procesorami, czyli z intelami. Kiedy połączenia i5-8400+gtz1060 i r1600+rx580 były w miarę nowością, czerwony dublet tracił właśnie około 15% w porównaniu z sytuacją mieszaną. Lab chyba nigdy nie robił takiego testu, bo tutaj się bardzo mocno dba o uczucia religijne Kościoła Świętego Ryzena, ale na innych portalach jest to dokładnie opisane.

 

Dzisiaj, jeśli idziesz w nowy sprzęt, aż tak się tym przejmować nie musisz. Do tego nie widziałem jeszcze testów dla nowych ryzenów i najnowszych radeonów, więc trudno powiedzieć, czy dalej jest ten sam problem. Optymalnym wyborem i tak jest połączenie procesora od amd i grafiki od nvidii, więc dla ciebie to problem czysto teoretyczny.

 

Ten zestaw za 7500 jest optymalny z wyjątkiem pamięci. Goodramy są wyraźnie gorsze od innych pamięci pomimo teoretycznie takich samych podstawowych parametrów. Miałem, testowałem, sprawdzałem. Kości do nich produkuje jakiś tajwański januszex i opóźnienia dalszych rzędów są fatalne. O podkręcaniu zapomnij. Najlepsza opcja to cruciale 3200/16, które spokojnie pójdą na 3600/16. Powyżej tego poziomu zyski są iluzoryczne, co możesz zobaczyć w teście na stronie głównej Laba. Był kilka miesięcy temu.

 

Jeśli w tym zestawie chcesz oszczędzić, to po prostu weź słabszą grafikę i ewentualnie tańszy zasilacz. Ten jest super, ale drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada była dokładnie odwrotna, bo takie połączenie oznaczało jakieś 15% mniej wydajności ze względu na narzut sterownika graficznego. Czerwone z czerwonym się gryzło, a nie było tego widać, bo procesory amd testowało się z najlepszymi kartami grafiki, czyli kartami nvidii, a grafikę od amd testowało się z najlepszymi procesorami, czyli z intelami. Kiedy połączenia i5-8400+gtz1060 i r1600+rx580 były w miarę nowością, czerwony dublet tracił właśnie około 15% w porównaniu z sytuacją mieszaną. Lab chyba nigdy nie robił takiego testu, bo tutaj się bardzo mocno dba o uczucia religijne Kościoła Świętego Ryzena, ale na innych portalach jest to dokładnie opisane.

 

Dzisiaj, jeśli idziesz w nowy sprzęt, aż tak się tym przejmować nie musisz. Do tego nie widziałem jeszcze testów dla nowych ryzenów i najnowszych radeonów, więc trudno powiedzieć, czy dalej jest ten sam problem. Optymalnym wyborem i tak jest połączenie procesora od amd i grafiki od nvidii, więc dla ciebie to problem czysto teoretyczny.

 

Ten zestaw za 7500 jest optymalny z wyjątkiem pamięci. Goodramy są wyraźnie gorsze od innych pamięci pomimo teoretycznie takich samych podstawowych parametrów. Miałem, testowałem, sprawdzałem. Kości do nich produkuje jakiś tajwański januszex i opóźnienia dalszych rzędów są fatalne. O podkręcaniu zapomnij. Najlepsza opcja to cruciale 3200/16, które spokojnie pójdą na 3600/16. Powyżej tego poziomu zyski są iluzoryczne, co możesz zobaczyć w teście na stronie głównej Laba. Był kilka miesięcy temu.

 

Jeśli w tym zestawie chcesz oszczędzić, to po prostu weź słabszą grafikę i ewentualnie tańszy zasilacz. Ten jest super, ale drogi.

Dziękuje za odpowiedź teraz już wiem o co chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ułożyłem sam zestaw może teraz zostanie zaakceptowany :D

i7 9600k

MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON Intel Motherboard

Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x 8GB) 3200MHz

MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB

Kingston A400 480GB 2.5" SATA III SSD

Seagate BarraCuda 2TB SATA III 3.5" Hard Drive

Kolink Horizon Gaming Case - Black

Be Quiet! Pure Power 11 700W 80+ Gold PSU

Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB All-In-One Liquid CPU Cooler

Zastanawiam się czy w tej cenie można dorwać lepszą obudowę ( uczepiłem się chłodzenia wodnego :P) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten gościu to wcisnął budżetowy zasilacz w takim zestawie i su800 które na forum odradzamy

 

 

Dlatego proponuję zakup bez zasilacza i SSD, a nawet bez GPU. ;)

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ułożyłem sam zestaw może teraz zostanie zaakceptowany :D

i7 9600k

MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON Intel Motherboard

Corsair Vengeance RGB PRO 16GB (2x 8GB) 3200MHz

MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB

Kingston A400 480GB 2.5" SATA III SSD

Seagate BarraCuda 2TB SATA III 3.5" Hard Drive

Kolink Horizon Gaming Case - Black

Be Quiet! Pure Power 11 700W 80+ Gold PSU

Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB All-In-One Liquid CPU Cooler

Zastanawiam się czy w tej cenie można dorwać lepszą obudowę ( uczepiłem się chłodzenia wodnego :P) pozdrawiam

 

9600K jako 6 gołych rdzeni no niekoniecznie.

Martwa płyta główna za prawie 1000 zł. Na pewno nie.

A400 totalna budżetówka i wstyd dawać coś takiego przy takim zestawie.

Pure Power 11 też blado na tle konkurencji.

AiO no jak musi być niech będzie ale proponowałbym i namawiałbym na zwykłe wieżowe. Jeszcze tutaj kawestia tego czy te AiO włożysz na top i czy nie będzie kolidować z wysokimi radiatorami pamięci ram.

 

Za 7000 zł masz 9700K https://proline.pl/koszyk/d073f722 oczywiście bez LED RGB ale to można z czasem ogarnąć. Dokupić za jakiś czas zestaw LL120 od Corsiar + jakaś taśma i tyle. Dasz dwa wenntyle na top, jeden na tył i będzie ładnie świecić. Na front i dół jakieś paski LED i firomowe podświetlanai się chowają.

 

Jak byś jeszcze chciał na pamięciach to można dać Dark Rock bez PRO co by nie zasłaniał slotów i wtedy https://proline.pl/koszyk/d073f722

 

Jakbyś zszedł to AMD gdzie w sumie bym to polecał, to masz na zestaw RGB na start bo na zestaw wydasz znacznie mniej https://proline.pl/koszyk/01c7116a

 

Te wentyle od Corsair jednak dość drogie. Za te pieniądze można dać na gotowe budę z z podświetleniem. Taniej masz też MSI Rainbow Pack bo to gdzieś połowa ceny tych LL.

 

Jakby nie patrzeć co ważne. Uciekałbym od 9600K.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...