Skocz do zawartości
#-ZAQ

Asrock z370 pro4 restartuje 2 razy przy bootowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie płyty głównej przy odpalaniu kompa.

Po pojawieniu się loga Asrock system po chwili się restartuje a system zaczyna się ładować dopiero za 2 razem.

Myślałem że to wina biosu lub podkręcania ale nie, bo próbowałem 3 różnych wersji bios a także domyślnych ustawień dla procesora i pamięci.

Cpu mam Intela i5-8600k na płycie Asrock Z370 Pro4. Pamięć to Kingston Hyperx Predator 2400Mhz - które ustawiam zazwyczaj na 3000Mhz na jednym z profili XMP.

Tak jak już pisałem, próbowałem stockowych ustawień dla CPU, Mobo i pamięci.

Nie wiem czego to wina. Problem nie jest jakiś bardzo uciążliwy bo wszystko chodzi stabilnie - testowane OCCT.

Mimo wszystko chciałbym znać przyczynę takiego zachowania Mobo, bo problem pojawił się nagle i bez przyczyny.

System chodzi stabilnie na 4,5Ghz przy napięciu 1,325v, pamięci bez zmian i cała reszta też.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie płyty głównej przy odpalaniu kompa.

Po pojawieniu się loga Asrock system po chwili się restartuje a system zaczyna się ładować dopiero za 2 razem.

Myślałem że to wina biosu lub podkręcania ale nie, bo próbowałem 3 różnych wersji bios a także domyślnych ustawień dla procesora i pamięci.

Cpu mam Intela i5-8600k na płycie Asrock Z370 Pro4. Pamięć to Kingston Hyperx Predator 2400Mhz - które ustawiam zazwyczaj na 3000Mhz na jednym z profili XMP.

Tak jak już pisałem, próbowałem stockowych ustawień dla CPU, Mobo i pamięci.

Nie wiem czego to wina. Problem nie jest jakiś bardzo uciążliwy bo wszystko chodzi stabilnie - testowane OCCT.

Mimo wszystko chciałbym znać przyczynę takiego zachowania Mobo, bo problem pojawił się nagle i bez przyczyny.

System chodzi stabilnie na 4,5Ghz przy napięciu 1,325v, pamięci bez zmian i cała reszta też.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Stawiał bym na pamięci , być może za duże masz OC RAMów lub jakiś problem z nimi.

Ewentualnie trzeba podnieść napięcie na ramach .1.40v

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...