Skocz do zawartości
#-ZAQ

Asrock z370 pro4 restartuje 2 razy przy bootowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie płyty głównej przy odpalaniu kompa.

Po pojawieniu się loga Asrock system po chwili się restartuje a system zaczyna się ładować dopiero za 2 razem.

Myślałem że to wina biosu lub podkręcania ale nie, bo próbowałem 3 różnych wersji bios a także domyślnych ustawień dla procesora i pamięci.

Cpu mam Intela i5-8600k na płycie Asrock Z370 Pro4. Pamięć to Kingston Hyperx Predator 2400Mhz - które ustawiam zazwyczaj na 3000Mhz na jednym z profili XMP.

Tak jak już pisałem, próbowałem stockowych ustawień dla CPU, Mobo i pamięci.

Nie wiem czego to wina. Problem nie jest jakiś bardzo uciążliwy bo wszystko chodzi stabilnie - testowane OCCT.

Mimo wszystko chciałbym znać przyczynę takiego zachowania Mobo, bo problem pojawił się nagle i bez przyczyny.

System chodzi stabilnie na 4,5Ghz przy napięciu 1,325v, pamięci bez zmian i cała reszta też.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem dziwne zachowanie płyty głównej przy odpalaniu kompa.

Po pojawieniu się loga Asrock system po chwili się restartuje a system zaczyna się ładować dopiero za 2 razem.

Myślałem że to wina biosu lub podkręcania ale nie, bo próbowałem 3 różnych wersji bios a także domyślnych ustawień dla procesora i pamięci.

Cpu mam Intela i5-8600k na płycie Asrock Z370 Pro4. Pamięć to Kingston Hyperx Predator 2400Mhz - które ustawiam zazwyczaj na 3000Mhz na jednym z profili XMP.

Tak jak już pisałem, próbowałem stockowych ustawień dla CPU, Mobo i pamięci.

Nie wiem czego to wina. Problem nie jest jakiś bardzo uciążliwy bo wszystko chodzi stabilnie - testowane OCCT.

Mimo wszystko chciałbym znać przyczynę takiego zachowania Mobo, bo problem pojawił się nagle i bez przyczyny.

System chodzi stabilnie na 4,5Ghz przy napięciu 1,325v, pamięci bez zmian i cała reszta też.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Stawiał bym na pamięci , być może za duże masz OC RAMów lub jakiś problem z nimi.

Ewentualnie trzeba podnieść napięcie na ramach .1.40v

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...