Skocz do zawartości
SadOX

1x8gb + 2.8gb =problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój kolega ma problem na płycie B150 MSI miał wcześniej 8gb cl14 ddr4 2133mhz i dokupił cl16 2x8gb xpg spectrix d41 rgb 3000mhz które ustawił na 2133mhz , po dołożeniu ramu komputer PO ZALOGOWANIU się do windowsa dostaje laga chwilowego i cyk blue screen , potem reset i to w kółko.

Różne ułożenie ramów nic nie zmienia , jedyna zmiana która pozwala działać normalnie pc to zostawienie samego starego ramu

 

 

 

 

PS:

Ramy są używane , kupił w bardzo fajnej cenie i może zwrócić ale fajnie by było jak by działały :) ,

post-498556-15763658137503_thumb.jpg

Edytowane przez SadOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niech zacznie kolega od tego, że włoży same "nowe-używki" do PC i odpali i powie czy hula.

Jak RAMy osobno działają - to ok, pozostaje kwestia dopasować parametry w mobo.

Poza tym takie okazje są zdradliwe. Już nawet nie chodzi o to, że masz różne pamiątki, a po prostu ram może być uwalony.

Memtest lub coś pokrewnego np. hirensBoot i niech kolega sprawdzi. Instalację na PENa można zrobić, jak się nie ma cd/dvd/br.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W memtest64 wywala baardzo a dużo errorów, ale jak teraz z nim pisałem to mówił że komputer nie resetuje się i jest wszystko ok [errory ciągle występują w memtescie] trochę dziwna sytuacja jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W memtest64 wywala baardzo a dużo errorów, ale jak teraz z nim pisałem to mówił że komputer nie resetuje się i jest wszystko ok [errory ciągle występują w memtescie] trochę dziwna sytuacja jak dla mnie

to akurat nie świadczy o sprawności w sensie nieuszkodzeniu pamięci - gość wali ściemę. 

 

jak na mój gust, jeśli mobo na starych pamięciach hula, a na nowych (nawet osobno podłączonych jest klopot) nie za bardzo - mamy albo niekompatybilność, albo uszkodzenie pamięci. Ja obstawiam uszkodzenie, bo jednak błędów jest jak zauważyłeś za dużo.

 

Ja bym poszedł do sprzedawcy i poprosił by na swoim pc odpalił dla tych RAMów memtesta, przy Tobie ;) i oddał RAM, odzyskał $$.

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...