Forum PCLab.pl: Obudowa Fractal Design Meshify S2 mocno się nagrzewa - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Obudowa Fractal Design Meshify S2 mocno się nagrzewa Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Chris_92 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Grudzień 2019 - 01:15

Posiadam obudowę Fractal Design Meshify S2 i mam problem z mocnym nagrzewaniem się szyby bocznej przy graniu. Sprawdzałem temperatury podczas grania to maksymalna temperatura karty graficznej(MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO) wynosiła 75 stopni, natomiast procesor(Intel Core i9-9900K) na poziomie 56 stopni. Do tego posiadam chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO. Ogólnie obudowa jest zimna z prawej strony czy na górze. Jedyny problem jest po lewej stronie gdzie jest szkło. Podczas grania normalnie zalewa mnie potem tak gorąco się robi. Da się z tym coś zrobić żeby to szkło się tak nie nagrzewało?

#2 Użytkownik jest niedostępny   zawisztheblack 

• Keep It Simple, Stupid
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 10:38

To normalne, że bok Ci się nagrzewa, w końcu tam jest i cooler CPU i GPU. Temperatury są w normie, więc nie widzę problemu.

Jaką masz baterię wentylatorów w obudowie?

#3 Użytkownik jest niedostępny   Draco0 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 11:05

Gorące powietrze z grafiki dmucha prosto na szybę i to normalne. Montaż karty pionowo by pomógł, ale kosztem sporo wyższych temperatur na grafice. ew. zestaw do pionowego montażu w miejscu 7 śledzi, ale to już koszt dobrego risera + adaptera do tego.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Chris_92 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 12:17

Zobacz postzawisztheblack, o 15 Grudzień 2019 - 10:38, napisał(a):

To normalne, że bok Ci się nagrzewa, w końcu tam jest i cooler CPU i GPU. Temperatury są w normie, więc nie widzę problemu.

Jaką masz baterię wentylatorów w obudowie?

Nie jestem do końca pewien czy chodzi Ci o zasilacz czy o coś innego. Na PC przesiadłem się niedawno z laptopa. Jeśli chodzi Ci o zasilacz to jest to SeaSonic Focus Plus Gold 650W. Całość była zamawiana na morele i tam też składali komputer. Co do temperatur podzespołów to oczywiście nie ma problemu. Jedynie irytuje mnie ta szyba, która nagrzewa się tak mocno, że można jajka sadzone tam smażyć. Przesiadając się z laptopa na PC liczyłem na to, że kultura pracy będzie o wiele lepsza natomiast to się nagrzewa jeszcze gorzej niż mój laptop.

Ten post był edytowany przez Chris_92 dnia: 15 Grudzień 2019 - 12:19

#5 Użytkownik jest niedostępny   Born 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 12:26

Koledzy wcześniej dobrze napisali. masz karte która wieje prostopadle do płyty głównej i szyby więc siłą rzeczy tam ląduje całe gorące powietrze. Dodatkowo masz wysoki i masywny cooler na CPU, co dodatkowo ogranicza przepływ powietrza w górę. Zamontuj dwa wentylatory wyciągowe na górze i powinno to znacząco poprawić sytuację

#6 Użytkownik jest niedostępny   zawisztheblack 

• Keep It Simple, Stupid
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 12:40

Zobacz postChris_92, o 15 Grudzień 2019 - 12:17, napisał(a):

Nie jestem do końca pewien czy chodzi Ci o zasilacz czy o coś innego. Na PC przesiadłem się niedawno z laptopa. Jeśli chodzi Ci o zasilacz to jest to SeaSonic Focus Plus Gold 650W. Całość była zamawiana na morele i tam też składali komputer. Co do temperatur podzespołów to oczywiście nie ma problemu. Jedynie irytuje mnie ta szyba, która nagrzewa się tak mocno, że można jajka sadzone tam smażyć. Przesiadając się z laptopa na PC liczyłem na to, że kultura pracy będzie o wiele lepsza natomiast to się nagrzewa jeszcze gorzej niż mój laptop.

Chodziło mi o konfigurację wentylatorów w obudowie - ile masz wentylatorów w obudowie - ile na froncie, ile na topie, ile na tyle.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Chris_92 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 12:44

Zobacz postBorn, o 15 Grudzień 2019 - 12:26, napisał(a):

Koledzy wcześniej dobrze napisali. masz karte która wieje prostopadle do płyty głównej i szyby więc siłą rzeczy tam ląduje całe gorące powietrze. Dodatkowo masz wysoki i masywny cooler na CPU, co dodatkowo ogranicza przepływ powietrza w górę. Zamontuj dwa wentylatory wyciągowe na górze i powinno to znacząco poprawić sytuację

Mógłbyś polecić, które będą dobre. Zależy mi na tym żeby ciche też były. Wiem, że aktualnie w obudowie są zamontowane trzy wentylatory Dynamic X2.

Zobacz postzawisztheblack, o 15 Grudzień 2019 - 12:40, napisał(a):

Chodziło mi o konfigurację wentylatorów w obudowie - ile masz wentylatorów w obudowie - ile na froncie, ile na topie, ile na tyle.

Fabryczny układ, który jest domyślnie w obudowie. Dwa z przodu i jeden z tyłu. Są to wentylatory Dynamic X2. Żadnych dodatkowych nie kupowałem.

Ten post był edytowany przez Chris_92 dnia: 15 Grudzień 2019 - 12:47

#8 Użytkownik jest niedostępny   zawisztheblack 

• Keep It Simple, Stupid
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 12:47

Dorzuć dwa wentylatory 140mm w konfiguracji wyciągowej na top i będzie ok - możesz wziąć przykładowo Pure Wings 2 140mm PWM, które są jak najbardziej ok w tej cenie.

Ten post był edytowany przez zawisztheblack dnia: 15 Grudzień 2019 - 12:48

#9 Użytkownik jest niedostępny   Chris_92 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 12:51

Dzięki chłopaki za pomoc.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Born 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 13:35

Zobacz postChris_92, o 15 Grudzień 2019 - 12:44, napisał(a):

Mógłbyś polecić, które będą dobre. Zależy mi na tym żeby ciche też były. Wiem, że aktualnie w obudowie są zamontowane trzy wentylatory Dynamic X2.

Fabryczny układ, który jest domyślnie w obudowie. Dwa z przodu i jeden z tyłu. Są to wentylatory Dynamic X2. Żadnych dodatkowych nie kupowałem.

Podpisuję się pod tym co napisał Zawisztheblack. Dobre wentylatory

#11 Użytkownik jest niedostępny   Markus_Krak 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 18:22

Ja u siebie (ta sama obudowa) mam:
- 3 na froncie (PWM) aio procka
- 1 na dole 140 pwm (od spodu)
- 1 na tyle 120 pwm
- 2 na górze (chłodnica) aio karty graficznej
Cisza aż miło (nie ważne czy stres czy nie...)
Wszystko sterowane z wtyków (gniazd) na płycie głównej.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Draco0 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 23:20

Dodatkowe wentylatory na topie trochę poprawią temperatury, ale szyba i tak będzie się mocno nagrzewać, tego nie zmienisz przy takiej karcie jak gorące powietrze dmucha prosto na szybę. Raz testowałem w Phanteksie P400 coś podobnego z nagrzewaniem szyby i dopiero industriale na topie na full (3000rpm) minimalizowały to zjawisko.. ALE tak "ciagnęły" że przez fabryczny wentyl z tyłu też zasysało powietrze mimo że był zamontowany na wylot, po przyłożeniu kartki z tyłu przysysało ją :E

#13 Użytkownik jest niedostępny   Chris_92 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 23:53

Zamówiłem już dwa wentylatory na górę to porównam po zamontowaniu czy coś się poprawiło. Ogólnie jeśli to nic nie da to zmiana obudowy coś pomoże?

#14 Użytkownik jest niedostępny   Born 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 23:57

Zobacz postDraco0, o 15 Grudzień 2019 - 23:20, napisał(a):

Dodatkowe wentylatory na topie trochę poprawią temperatury, ale szyba i tak będzie się mocno nagrzewać, tego nie zmienisz przy takiej karcie jak gorące powietrze dmucha prosto na szybę. Raz testowałem w Phanteksie P400 coś podobnego z nagrzewaniem szyby i dopiero industriale na topie na full (3000rpm) minimalizowały to zjawisko.. ALE tak "ciagnęły" że przez fabryczny wentyl z tyłu też zasysało powietrze mimo że był zamontowany na wylot, po przyłożeniu kartki z tyłu przysysało ją :E

Co się dziwisz jak P400 ma zatkany front? To skąd miały ciągnąć powietrze?

#15 Użytkownik jest niedostępny   Draco0 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2019 - 23:57

trochę się może poprawić, ale żeby wyeliminować nagrzewanie się szyby to montaż karty wertykalnie lub LC :P

@Born myślisz że zdjęcie front panelu coś zmieniło ? Ponownie radze trochę praktyki nie domniemań ;)

Ten post był edytowany przez Draco0 dnia: 15 Grudzień 2019 - 23:58

#16 Użytkownik jest niedostępny   Born 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 16 Grudzień 2019 - 00:06

Zobacz postDraco0, o 15 Grudzień 2019 - 23:57, napisał(a):

trochę się może poprawić, ale żeby wyeliminować nagrzewanie się szyby to montaż karty wertykalnie lub LC :P

@Born myślisz że zdjęcie front panelu coś zmieniło ? Ponownie radze trochę praktyki nie domniemań ;)

Jeśli zdjęcie frontu w P400 nic nie zmieniło to znaczy tylko tyle że testować nie umiesz
Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Born dnia: 16 Grudzień 2019 - 00:16

#17 Użytkownik jest niedostępny   Draco0 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Grudzień 2019 - 00:19

Ręce i nogi opadają.. widać, że nie miałeś w ręku ani phanteksa P400 ani Industriali..

@Chris_92 napisz jak dojdą wentyle i przetestujesz jaka będzie różnica :thumbup:

#18 Użytkownik jest niedostępny   Born 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 16 Grudzień 2019 - 00:22

Zobacz postDraco0, o 16 Grudzień 2019 - 00:19, napisał(a):

Ręce i nogi opadają.. widać, że nie miałeś w ręku ani phanteksa P400 ani Industriali..

@Chris_92 napisz jak dojdą wentyle i przetestujesz jaka będzie różnica :thumbup:

Nie, nie miałem. Szukaj, niuchaj tego zdjęcia w necie, no szukaj :D

Załączone pliki

#19 Użytkownik jest niedostępny   amsztel 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 16 Grudzień 2019 - 09:26

Zobacz postChris_92, o 15 Grudzień 2019 - 12:17, napisał(a):

[...] Przesiadając się z laptopa na PC liczyłem na to, że kultura pracy będzie o wiele lepsza natomiast to się nagrzewa jeszcze gorzej niż mój laptop.

Na kulture pracy, sadzac po temperaturach cpu i gpu raczej nie narzekasz?

Co do nagrzewania sie to Ty myslales, ze laptop ma wydzielac wiecej ciepla niz i9 9900k+2080Super? :E No nie, fizyka w ten sposob nie dziala ;)

#20 Użytkownik jest niedostępny   Chris_92 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Grudzień 2019 - 12:43

Zobacz postamsztel, o 16 Grudzień 2019 - 09:26, napisał(a):

Na kulture pracy, sadzac po temperaturach cpu i gpu raczej nie narzekasz?

Co do nagrzewania sie to Ty myslales, ze laptop ma wydzielac wiecej ciepla niz i9 9900k+2080Super? :E No nie, fizyka w ten sposob nie dziala ;)

Na laptopie miałem nonstop 90stopni na CPU i 86 na GPU podczas grania, a nigdy nie był tak gorący. Nie wiem co Cię tak dziwi, że laptop wydziela więcej ciepła niż PC skoro jest to raczej normalne, zwłaszcza przy gamingowych laptopach. W laptopie mam RTX 2070 i Intel i7 8750h. Co z tego, że PC pracuje cicho skoro pucha grzeje się tak, że w pokoju robi się sauna, to sobie pomyśl co będzie latem.

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2