Skocz do zawartości
Chris_92

Obudowa Fractal Design Meshify S2 mocno się nagrzewa

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam obudowę Fractal Design Meshify S2 i mam problem z mocnym nagrzewaniem się szyby bocznej przy graniu. Sprawdzałem temperatury podczas grania to maksymalna temperatura karty graficznej(MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO) wynosiła 75 stopni, natomiast procesor(Intel Core i9-9900K) na poziomie 56 stopni. Do tego posiadam chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 PRO. Ogólnie obudowa jest zimna z prawej strony czy na górze. Jedyny problem jest po lewej stronie gdzie jest szkło. Podczas grania normalnie zalewa mnie potem tak gorąco się robi. Da się z tym coś zrobić żeby to szkło się tak nie nagrzewało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że bok Ci się nagrzewa, w końcu tam jest i cooler CPU i GPU. Temperatury są w normie, więc nie widzę problemu.

 

Jaką masz baterię wentylatorów w obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorące powietrze z grafiki dmucha prosto na szybę i to normalne. Montaż karty pionowo by pomógł, ale kosztem sporo wyższych temperatur na grafice. ew. zestaw do pionowego montażu w miejscu 7 śledzi, ale to już koszt dobrego risera + adaptera do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że bok Ci się nagrzewa, w końcu tam jest i cooler CPU i GPU. Temperatury są w normie, więc nie widzę problemu.

 

Jaką masz baterię wentylatorów w obudowie?

 

Nie jestem do końca pewien czy chodzi Ci o zasilacz czy o coś innego. Na PC przesiadłem się niedawno z laptopa. Jeśli chodzi Ci o zasilacz to jest to SeaSonic Focus Plus Gold 650W. Całość była zamawiana na morele i tam też składali komputer. Co do temperatur podzespołów to oczywiście nie ma problemu. Jedynie irytuje mnie ta szyba, która nagrzewa się tak mocno, że można jajka sadzone tam smażyć. Przesiadając się z laptopa na PC liczyłem na to, że kultura pracy będzie o wiele lepsza natomiast to się nagrzewa jeszcze gorzej niż mój laptop.

Edytowane przez Chris_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wcześniej dobrze napisali. masz karte która wieje prostopadle do płyty głównej i szyby więc siłą rzeczy tam ląduje całe gorące powietrze. Dodatkowo masz wysoki i masywny cooler na CPU, co dodatkowo ogranicza przepływ powietrza w górę. Zamontuj dwa wentylatory wyciągowe na górze i powinno to znacząco poprawić sytuację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien czy chodzi Ci o zasilacz czy o coś innego. Na PC przesiadłem się niedawno z laptopa. Jeśli chodzi Ci o zasilacz to jest to SeaSonic Focus Plus Gold 650W. Całość była zamawiana na morele i tam też składali komputer. Co do temperatur podzespołów to oczywiście nie ma problemu. Jedynie irytuje mnie ta szyba, która nagrzewa się tak mocno, że można jajka sadzone tam smażyć. Przesiadając się z laptopa na PC liczyłem na to, że kultura pracy będzie o wiele lepsza natomiast to się nagrzewa jeszcze gorzej niż mój laptop.

 

Chodziło mi o konfigurację wentylatorów w obudowie - ile masz wentylatorów w obudowie - ile na froncie, ile na topie, ile na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wcześniej dobrze napisali. masz karte która wieje prostopadle do płyty głównej i szyby więc siłą rzeczy tam ląduje całe gorące powietrze. Dodatkowo masz wysoki i masywny cooler na CPU, co dodatkowo ogranicza przepływ powietrza w górę. Zamontuj dwa wentylatory wyciągowe na górze i powinno to znacząco poprawić sytuację

 

Mógłbyś polecić, które będą dobre. Zależy mi na tym żeby ciche też były. Wiem, że aktualnie w obudowie są zamontowane trzy wentylatory Dynamic X2.

 

Chodziło mi o konfigurację wentylatorów w obudowie - ile masz wentylatorów w obudowie - ile na froncie, ile na topie, ile na tyle.

 

Fabryczny układ, który jest domyślnie w obudowie. Dwa z przodu i jeden z tyłu. Są to wentylatory Dynamic X2. Żadnych dodatkowych nie kupowałem.

Edytowane przez Chris_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć dwa wentylatory 140mm w konfiguracji wyciągowej na top i będzie ok - możesz wziąć przykładowo Pure Wings 2 140mm PWM, które są jak najbardziej ok w tej cenie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś polecić, które będą dobre. Zależy mi na tym żeby ciche też były. Wiem, że aktualnie w obudowie są zamontowane trzy wentylatory Dynamic X2.

 

 

 

Fabryczny układ, który jest domyślnie w obudowie. Dwa z przodu i jeden z tyłu. Są to wentylatory Dynamic X2. Żadnych dodatkowych nie kupowałem.

Podpisuję się pod tym co napisał Zawisztheblack. Dobre wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie (ta sama obudowa) mam:

- 3 na froncie (PWM) aio procka

- 1 na dole 140 pwm (od spodu)

- 1 na tyle 120 pwm

- 2 na górze (chłodnica) aio karty graficznej

Cisza aż miło (nie ważne czy stres czy nie...)

Wszystko sterowane z wtyków (gniazd) na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe wentylatory na topie trochę poprawią temperatury, ale szyba i tak będzie się mocno nagrzewać, tego nie zmienisz przy takiej karcie jak gorące powietrze dmucha prosto na szybę. Raz testowałem w Phanteksie P400 coś podobnego z nagrzewaniem szyby i dopiero industriale na topie na full (3000rpm) minimalizowały to zjawisko.. ALE tak "ciagnęły" że przez fabryczny wentyl z tyłu też zasysało powietrze mimo że był zamontowany na wylot, po przyłożeniu kartki z tyłu przysysało ją :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już dwa wentylatory na górę to porównam po zamontowaniu czy coś się poprawiło. Ogólnie jeśli to nic nie da to zmiana obudowy coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe wentylatory na topie trochę poprawią temperatury, ale szyba i tak będzie się mocno nagrzewać, tego nie zmienisz przy takiej karcie jak gorące powietrze dmucha prosto na szybę. Raz testowałem w Phanteksie P400 coś podobnego z nagrzewaniem szyby i dopiero industriale na topie na full (3000rpm) minimalizowały to zjawisko.. ALE tak "ciagnęły" że przez fabryczny wentyl z tyłu też zasysało powietrze mimo że był zamontowany na wylot, po przyłożeniu kartki z tyłu przysysało ją :E

Co się dziwisz jak P400 ma zatkany front? To skąd miały ciągnąć powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się może poprawić, ale żeby wyeliminować nagrzewanie się szyby to montaż karty wertykalnie lub LC :P

 

@Born myślisz że zdjęcie front panelu coś zmieniło ? Ponownie radze trochę praktyki nie domniemań ;)

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę się może poprawić, ale żeby wyeliminować nagrzewanie się szyby to montaż karty wertykalnie lub LC :P

 

@Born myślisz że zdjęcie front panelu coś zmieniło ? Ponownie radze trochę praktyki nie domniemań ;)

Jeśli zdjęcie frontu w P400 nic nie zmieniło to znaczy tylko tyle że testować nie umiesz

1_cpu-only-phanteks-p400-rgb-review.png

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce i nogi opadają.. widać, że nie miałeś w ręku ani phanteksa P400 ani Industriali..

 

@Chris_92 napisz jak dojdą wentyle i przetestujesz jaka będzie różnica :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce i nogi opadają.. widać, że nie miałeś w ręku ani phanteksa P400 ani Industriali..

 

@Chris_92 napisz jak dojdą wentyle i przetestujesz jaka będzie różnica :thumbup:

Nie, nie miałem. Szukaj, niuchaj tego zdjęcia w necie, no szukaj :D

post-286890-15764521772273_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Przesiadając się z laptopa na PC liczyłem na to, że kultura pracy będzie o wiele lepsza natomiast to się nagrzewa jeszcze gorzej niż mój laptop.

 

Na kulture pracy, sadzac po temperaturach cpu i gpu raczej nie narzekasz?

 

Co do nagrzewania sie to Ty myslales, ze laptop ma wydzielac wiecej ciepla niz i9 9900k+2080Super? :E No nie, fizyka w ten sposob nie dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kulture pracy, sadzac po temperaturach cpu i gpu raczej nie narzekasz?

 

Co do nagrzewania sie to Ty myslales, ze laptop ma wydzielac wiecej ciepla niz i9 9900k+2080Super? :E No nie, fizyka w ten sposob nie dziala ;)

 

Na laptopie miałem nonstop 90stopni na CPU i 86 na GPU podczas grania, a nigdy nie był tak gorący. Nie wiem co Cię tak dziwi, że laptop wydziela więcej ciepła niż PC skoro jest to raczej normalne, zwłaszcza przy gamingowych laptopach. W laptopie mam RTX 2070 i Intel i7 8750h. Co z tego, że PC pracuje cicho skoro pucha grzeje się tak, że w pokoju robi się sauna, to sobie pomyśl co będzie latem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja stacjonarka wydziela zdecydowanie więcej ciepła niż laptop i nic z tym nie zrobisz. Masz mocny procesor i mocną kartę, wiec siłą rzeczy ciągną więcej prądu, który prawie w 100% zamieniany jest na ciepło, które obudowa wyrzuca na zewnątrz czyli do pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie miałem nonstop 90stopni na CPU i 86 na GPU podczas grania, a nigdy nie był tak gorący. Nie wiem co Cię tak dziwi, że laptop wydziela więcej ciepła niż PC skoro jest to raczej normalne, zwłaszcza przy gamingowych laptopach. W laptopie mam RTX 2070 i Intel i7 8750h. Co z tego, że PC pracuje cicho skoro pucha grzeje się tak, że w pokoju robi się sauna, to sobie pomyśl co będzie latem.

 

Alez mnie nie dziwi, ze laptop z 8750H i RTX 2070 wydziela wiecej ciepla niz 9900k i 2080Super bo nie wydziela :E

Zdziwilo mnie to, ze Ty tak uwazasz. Wystarczy spojrzec w specyfikacje TPD poszczegolnych komponentow.

Tutaj termodynamika sie klania ;)

 

EDIT: Dokladnie jak napisal kolega zawisztheblack

Edytowane przez amsztel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ta cała modernizacja układu wentylatorów autora wątku. Czy w takiej konfiguracji jak ma zamiar złożyć autor: 2x front, 1x rear i 2x top, wentylatory będące obok siebie (ten skrajny z góry i z frontu) nie będą „przepychać” powietrza bez udziału w wymianie ciepłą w obudowie, tj to co ten na froncie „wepcha” zaraz ten na górze „wyrzuci”?

 

 

fCoaaRu.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ta cała modernizacja układu wentylatorów autora wątku. Czy w takiej konfiguracji jak ma zamiar złożyć autor: 2x front, 1x rear i 2x top, wentylatory będące obok siebie (ten skrajny z góry i z frontu) nie będą „przepychać” powietrza bez udziału w wymianie ciepłą w obudowie, tj to co ten na froncie „wepcha” zaraz ten na górze „wyrzuci”?

 

fCoaaRu.jpg

No ja się przez pół roku broniłem przed wrzuceniem drugiego wentylatora na top w przypadku Meshify C, bo ten drugi wg logiki powinien dać niewiele, a nawet zaburzyć chłodzenie procesora, ale ku mojemu zaskoczeniu z dodanym drugim wentylatorem na topie temp. karty graficznej o 3 stopnie spadła przy jednoczesnym spadku RPM o 150-170 (własna krzywa wentylatorów) i w czasie gry faktycznie lekko ciepłe powietrze jest wyrzucane z niego (oczywiście nie tak ciepłe jak z tego na topie bliżej tyłu obudowy).

JbPD4ce.jpg

Nie wiem czy dla procesora jest lepiej czy nie, bo temperatura jego jest i tak śmieszne niska, natomiast Strix mi się grzeje jak głupi i cieszę się, że chociaż te 3C się udało zbić, generalnie Meshify C uważam, że jednak mogłaby być nieco większa, bo naprawdę mi ciężko Strixa ujarzmić mimo batalionu wentylatorów. Autor jednakże ma S2, więc tutaj nie powinno być tego problemu.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meshify S2 dostępna jest też w wersji bez okna - ciekawe czy metalowy bok w takim wypadku nagrzewa się mniej niż szyba i czy wersja bez okna może być przez to nieco chłodniejsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No słabe wnioski wyciągnęli z tej analizy, bo właśnie ubrali to w rasizm i seksizm AI  Gdzie to może wynikać np. z różnic w danych, bo skąd pewność, że AI została "nakarmiona" taką samą ilością danych każdej z ras? Jeżeli dali np. 80% danych dotyczących osób białych z różnymi chorobami oraz 20% danych pochodzących od osób czarnoskórych i potem kazali AI najpierw rozpoznać rasę, potem chorobę, to oczywistym jest, że model może być stworzony tak, że błędnie "uzna" że niektóre choroby dotyczą tylko białych więc u innych ras symptomów tych chorób już może nie wychwycić.  No ale łatwiej wyciągać wnioski pasujące do poglądu autora, który te wnioski pisał  Bo szkoda że artykuł skupił się na tak małym wycinku. W pracy jest napisane np. że model nauczył się rozróżniać (z różnym rezultatem, ale jest możliwość pójścia w tym kierunku) rozpoznawania chorób serca na podstawie obrazu tęczówki.
    • Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 
    • Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.
    • USA to różne stany i różne prawa ale sam jakoś nie chciałbym żyć w tym kraju. Za dużo właśnie dzikiego kapitalizmu. Jest dobrze póki jesteś zdrowy i silny gorzej jak ci się coś stanie. Leki silnie uzależniające w jakichś stanach sprzedawali jak cukierki i w którymś stanie zrobiono eksperyment społeczny i zalegalizowano twarde narkotyki. Druga sprawa zobaczymy co będzie z tymi migrantami bo tam do nich miliony rocznie przybywają bez wiedzy, umiejętności i bogatych rodziców.
    • Nie ma prawie w ogóle, skończyłem wczoraj Emily i to niemalże to samo, w cut-scenkach są inne dialogi, czasem pojawiają się inne postacie w domu (w sensie, te same, tylko w innych miejscach xD), dowiesz się trochę więcej  z lore, jedyne co jest warte uwagi, to zupełnie inne wspomnienie, ale to tyle, nic co by zmieniło postrzeganie fabuły. IMHO można na spokojnie ominąć, albo walnąć speedruna na easy - mi zeszło około 3h przejście drugą postacią, czy było warto dla tego wspomnienia? No tak średnio bym powiedział xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...