Skocz do zawartości
Deiv188

Black Screeny i resety.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim zestawem komputerowym. Jakiś czas temu w grze Metro last Light wywaliło mi black screena, pomógł tylko hard reset... Kiedy włączałem Metro sytuacja cały czas się powtarzała. Po jakimś czasie zaczęło to występować również w cs;go, dodam ze sterownik karty graficznej jest zaktualizowany do najnowszego a temperatura grafiki podczas obciążenia nie przekracza 70 stopni, gorzej wypada procesor bo temperatury pod obciążeniem sięgają 82 stopni (stockowe chłodzenie od intela). Mam też problem z resetami komputera, choć one nie występują często, ale są więc wole o nich wspomnieć. Komputer resetuje się podczas obciążenia w przeciągu dwóch tygodni zdarzyło się to już jakieś 4-6 razy. Proszę o Pomoc!!!

 

Specyfikacja PC;

Intel core i5-4590

AsRock Fatal1ty b85 killer

Crucial Ballistix Tactical (2x4gb) 1600Mhz DDR3

Asus Rog Strix Gaming RX570 4gb

CoolerMaster G550M 550W

Dysk WD Blue 500gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka obudowa? Zasilacz montowany na górze? To może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to jakiś stary blaszak, tak zasilacz montowany od góry, ale od razu mówię boczek jest zdjęty dla lepszego przepływu powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz i jak stary? Kiedy ostatnio zmieniałeś pastę na procesorze i jakiej pasty użyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to coolermaster G550M, nie wiem jak jest stary bo kupiłem go jako uzywany, a pasty na procesorze nie zmienialem od baaardzo dawna. Myslisz ze moge wykluczyc Karte graficzną? Dodam ze podczas black screenow slychac gre oraz to jak sie poruszam i przykladowo strzelam, nie widac tylko obrazu, a karta graficzna wskakuje na maksymalny poziom chlodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie grzebałeś nic przy OC tej karty, temperatury są ok, a kabel zasilający wpięty prawidłowo to zacząłbym od wymiany pasty na procesorze i przedmuchaniu wentylatora. No a potem to bym sprawdził na innym zasilaczu. Kartę podejrzewałbym na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz którą ruszałem to tryby karty czyli

Silent

Gaming

OC mode

Ale nie bawilem się ustawieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tutaj zaczął od wymiany pasty na CPU, być może procesor się przegrzewa.

W następnej kolejności wypada sprawdzić zasilacz i płytę główną, bo te części relatywnie częściej padają od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dokładnie tak jak Krzysiak napisał to wyglądało i nikogo nie wyśmiewam  napisałem jaki był problem i to był jedyny jaki miałem z amd a lecę na takich platformach od lat, intela miałem raz w życiu u siebie w PC  
    • Na wstępie, nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu w właściwe miejsce Dziękuję. Witam szanownych użytkowników Zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc w takiej sprawie Niedawno złożyłem sobie starszego PC-ta do zabawy w retro, komputer był na Windowsie XP i posiada dysk 80GB Miałem na nim zapisane mnóstwo różnego rodzaju starych programów pod DOS i starych gier, które zbierałem przez dłuugi czas, większość pochodziła jeszcze z starych dyskietek które zostały już zagubione bądź sformatowane Tyle historii w dużym skrócie, a teraz co się stało, bawiąc się dzisiaj uruchomiłem komputer z dyskietki startowej z DOSem 6.22 i uruchomiłem program Fdisk i przez własną głupotę omyłkowo usunąłem partycję startową dysku C 😭na której było wszystko, od systemu Win XP poprzez wszystkie programy i gry, o ile postawić na nowo Windowsa to nie problem o tyle najbardziej zależy mi na całej reszcie, czy da się jakoś przywrócić tą partycję lub chociaż programy zapisane na dysku? Formatowania na szczęście w nieszczęściu nie robiłem. Jeśli da się to jakoś uratować, przywrócić partycję lub chociaż utracone oprogramowanie zbierane latami to jakim programem darmowym można to zrobić najłatwiej i najszybciej? Bardzo proszę Was o pomoc, wiem że można na Was liczyć Dodam że posiadam drugi nowszy komputer z Windowsem 10 do którego mogę podpiąć ten dysk HDD z tego starego komputera ale co dalej?
    • UV to obniżenie napięcia poniżej standardu karty dla zadanej częstotliwości taktowania rdzenia. Oczywistym jest, że jak taktowanie spada, to karta sama z siebie obniża te napięcia (wyjściowa tabela Hz/V jest w BIOSie karty) ale chodzi o to, żeby obniżyć je jeszcze bardziej.  Pomijam fakt, że są talenty, które obniżają krzywą (że niby niżej to lepiej) robiąc tym samym OV zamiast UV.  Jeśli się z tym nie zgadzasz, to wytłumacz mi na spokojnie, w którym miejscu i jakie bzdury Twoim zdaniem potarzam. 
    • sprawdź, czy karta - jak nie będzie internetu wpisz ping adres bramki jeśli nie będzie połączenia z ruterem\bramką raczej na pewno karta jeśli karta w menedżerze urządzeń kliknij prawym kartę - właściwości, zarządzanie energią, ewentualnie odhacz zezwól na wyłączanie urządzenia...  - może to
    • Od kilku dni mam problem z YouTube. Kiedy wchodzę do zakładki moje filmy to nie ma tam żadnego filmu, który zrobiłem. Wcześniej myślałem że usunęli ale jak wejdę na jakiś film z linka który udostępniłem na jakieś stronie to ten film jest. Drugi problem to że nie ma moich playlist. Trzeci to że jak piszę jakiś komentarz to zamiast mojego niku jest podawane moje imię i nazwisko. Co ciekawe jak piszę podczas transmisji to pojawia się mój nik. Do tego mogę mój własny kanał zasubksrybować. Ktoś może wie o co biega? Wygląda to trochę jakby bym zalogowany na swoim kanale ale jednocześnie nie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...