Skocz do zawartości
carozorQ

Ryzen 3600 Płyta główna z wyjściem optycznym?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z wyborem płyty głównej pod procesor R5 3600

 

W nowej płycie głównej potrzebuję wyjścia optycznego audio. Polecane MSI Maxy nie posiadają takich wyjść więc muszę poszukać wśród mniej popularnych płyt.. Nie potrzebuję żadnych RGB ale chyba tylko takie płyty mam do wyboru. Chyba nie ma sensu dopłacać do x570 jako, że żadnego OC ani innych bajerów nie planuję. Zdaję sobie sprawę, że aktualizacja biosu będzie konieczna, odfiltrowałem takie płyty

 

ASRock B450 STEEL LEGEND ATX, 440zł

 

Gigabyte B450 AORUS PRO, 490zł, mało wyjść usb z tyłu

 

Asus ROG STRIX B450-F GAMING, 540zł

 

Płytę planuję sparować kośćmi Ram

Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (BLS2K8G4D32AESBK)

 

ASrock i Asus wspierają kości o modelu trochę innym

BLS8G4D32AESBK.8FE, czyli Crucial 8GB 3200MHz Ballistix Sport LT Gray CL16

 

Jednak w tych listach kompatybilności jest 1x8gb a nie 2x8 gb o trochę innych oznaczeniach, czy to oznacza, że będzie problem? czy po prostu z AM4 nigdy nic nie wiadomo?:)

 

Przy okazji fajnie, jakby wszystko śmigało bez problemowo z ryzenem 5 3600 (nadzieja matką głupich:)

 

Którą płytę byście wybrali? Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał ASUSa bo jeszcze nie miałem w swoim :D Nigdy nic nie wiadomo. Kości raczej powinny iść wszystkie tylko różnica jak zostaną domyślnie ustawione. Natomiast czy Tobie pójdzie 3200MHz na tym sprzęcie to już inna sprawa. Generalnie to jest kwestia płyty i ramu, w jednym kompie b350 i 3600 kości nie idą wyżej niż 3Ghz, a w innym b450 i 1700 kości idą spoko na 3.2GHz XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem z wyborem płyty głównej pod procesor R5 3600

 

W nowej płycie głównej potrzebuję wyjścia optycznego audio. Polecane MSI Maxy nie posiadają takich wyjść

 

MSI B450M MORTAR MAX, posiada optyka i dwa sloty M.2, to jest jedna z najlepszych, tanich płyt B450 (oczywiście zależy jakie kryteria przyjmiemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyjście optyczne audio" ale że śmieciowy układ Realteka na płycie to już nie przeszkadza? :E

Jeśli chcesz się bawić w "audiofila" to polecam jakąś kartę audio z optycznym lub DAC'a a nie zabawy w kotka i myszkę na integrze.

W takim wypadku wybór płyty nie będzie sprawiał absolutnie żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyjście optyczne audio" ale że śmieciowy układ Realteka na płycie to już nie przeszkadza? :E

Jeśli chcesz się bawić w "audiofila" to polecam jakąś kartę audio z optycznym lub DAC'a a nie zabawy w kotka i myszkę na integrze.

W takim wypadku wybór płyty nie będzie sprawiał absolutnie żadnego problemu.

 

hehe, właśnie korzystam z DAC'a, Fiio d03k, do którego mam podłączonego wzmaka słuchawkowego i głośniki, dlatego właśnie potrzebuję wyjścia optycznego na płycie głównej

 

Co to za różnica czy na płycie jest śmieciowy realtek czy cokolwiek innego, jeśli to nie będzie miało żadnego wpływu na to, co wychodzi przez złącze optyczne? :) Chyba, że mnie ktoś oświeci i jest inaczej

 

MSI B450M MORTAR MAX, posiada optyka i dwa sloty M.2, to jest jedna z najlepszych, tanich płyt B450 (oczywiście zależy jakie kryteria przyjmiemy).

 

 

Fajna płyta, ale chyba jednak bym celował w ATX jak i tak pcham go do dużej budy:/ no ale opcja do rozważenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/b450_aorus_prorev_10#kf

 

Mam i nie narzekam :) Ram 1 Dual =Crucial 3000 CL15 2x8 3666 lata CL 16 , Teraz mam 4x8 i tu już u mnie 3466 jest optymalnie , ale na niskim voltażu.

 

AHA - bios najlepszy w/g mnie to F42a ! Na wyższych jest problem z OC moich pamięci ...

 

Tu są te same kości ram co w 3200 CL16:

https://www.x-kom.pl/p/509888-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-3000mhz-ballistix-sport-lt-red-cl15-2x8gb.html

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za różnica czy na płycie jest śmieciowy realtek czy cokolwiek innego, jeśli to nie będzie miało żadnego wpływu na to, co wychodzi przez złącze optyczne? :) Chyba, że mnie ktoś oświeci i jest inaczej

 

Jesli bedziesz korzystac z wyjscia optycznego to nie ma zadnej roznicy jaka jest integra na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc

 

Jakby kogoś interesowało, to zdecydowałem się na ASRock B450 STEEL LEGEND ATX

 

Wyczytałem w necie, że płyty przychodzą ze świeżym biosem i faktycznie, zamówiłem płytę z owocowego i płyta miała bios 2.9, a na opakowaniu naklejka "Ryzen 3000 ready"

 

Procek ruszył bez problemu, podobnie ram

 

Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (BLS2K8G4D32AESBK)

 

Profil XMP wczytany i działa na 3200mhz CL 16.

 

Jeszcze nie bawiłem się w OC, ale jak dotąd płyta sprawuje się ok

 

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...