Skocz do zawartości
TomaHawk12

Upgrade GTXa 970

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zastanawiam się nad wymianą swojej karty graficznej i jak sądzicie, co lepiej kupić?

Używaną 1080 Ti Turbo 11G od kolegi za 1300 (gwarancja 13 miesięcy) czy może coś z serii RTX, choć muszę przyznać że techonologia ray-tracingu za mocno do mnie nie przemawia.

Budżet do 1800 max. Byłoby dobrze, gdyby nie była nader głośna podczas obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno jest podać specyfikację kompa? Aby dobrać coś na miarę możliwości procka? Do tego producenta tej karty graficznej. Zaoszczędzić czas ludzią, to aż takie trudne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 1080 ti turbo to chodzi o model asus turbo? Karta turbinowa na wzór referentów? Ciche to to nie będzie. Za to Cenowo jeżeli pewna karta i na gwarancji to bym się pokusił. RTX nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ten gtx 1080Ti nie będzie miał sensu, jak to chce wsadzić do jakiejś starej i3 czy i5, do tego zasilacz może być badziewny, 8gb ramu wolnego w jednej kości itp itd. Jak nie poda specyfikacji to można, również zadzwonić do wróżbity Macieja... Ale jedno jest pewne jak to turbina to będzie głośno i gorąco na zimę jak znalazł.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno jest podać specyfikację kompa? Aby dobrać coś na miarę możliwości procka? Do tego producenta tej karty graficznej. Zaoszczędzić czas ludzią, to aż takie trudne?

Rzeczywiście, nie dopatrzyłem i nie napisałem. Procesor mam i7-4790 (3.6 GHz).

 

Ramu mam 2x8GB, lecz nie jestem pewien od jakiego producenta. Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta będzie spoko, tylko jak napisałem cicha nie będzie i ciepła do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czystą wydajność, to 1080 Ti wciąż jest wyraźnie wydajniejszą kartą niż RTX 2060 Super, a właśnie taką kartę maksymalnie możesz dostać w tym budżecie.

Natomiast na pytanie czy lepsza używana czy nowa musisz sobie sam odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...