Skocz do zawartości
DirtySouth

Problem z monitorem AOC 24G2U5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

mam śmieszny i dziwny problem zarazem. Monitor AOC 24G2U5 nie wyświetla obrazu na DisplayPorcie kiedy ekran się wygasi. Muszę wtedy podpinać HDMI, zmienić ustawienie w menu na DP, podłączyć znowu DP i dopiero wtedy zaczyna znowu wyświetlać. Ktoś wie czym to może być spowodowane? W menu jest opcja automatycznej konfiguracji, którą wyłączyłem, gdyż wtedy automatycznie adaptowała się tylko pod HDMI 1, a DP nie czytała w ogóle. To może być jakaś wada fabryczna? Przyznam, że nigdy nie miałem takich problemów z żadnym monitorem, poprzedni chodził na DP bez żadnych zarzutów. Sprawa jest też o tyle dziwna, że podczas pierwszego włączania monitora obraz na DP obraz się w ogóle nie wyświetlił, mimo że automatyczna konfiguracja powinna to wychwycić. Musiałem podpiąć HDMI, zmienić w menu wyjście na DP i już wtedy zadziałało. Zdaje sobie sprawę, że to co napisałem może się wydawać chaotyczne, za co z góry przepraszam. Sam się już w tym pogubiłem. Ktoś poratuje?

 

PS. Wyłączyłem opcje wygaszania ekranu w 'zasilanie i uśpienie', no i oczywiście problem nie występuje. Ale czy to jest rozwiązanie? Waszym zdaniem powinienem go oddać do sklepu czy olać to i normalnie go użytkować? Poza tym problemem opisanym przeze mnie wyżej wszystko jest w porządku. Nawet G-Sync Compatibile działa.

Edytowane przez DirtySouth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu OSD jest opcja żeby ustawić obraz tylko na Displayport 1.2, ustaw to, może coś pomoże. Ja takich problemów nie miałem. Sprawdź też czy DP jest maksymalnie wpięty w monitor i w GPU, bo ja na początku nie docisnąłem i obrazu nie było w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu OSD jest opcja żeby ustawić obraz tylko na Displayport 1.2, ustaw to, może coś pomoże. Ja takich problemów nie miałem. Sprawdź też czy DP jest maksymalnie wpięty w monitor i w GPU, bo ja na początku nie docisnąłem i obrazu nie było w ogóle

 

 

Tak, jest taka opcja, jak 'wybór wejścia' - ustawiłem oczywiście już dawno na DP. Więc problem musi tkwić jeszcze gdzie indziej. Docisnąć też docisnąłem.

 

4XuI9PA.jpg

 

Zresztą sam zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...