Skocz do zawartości
Carlosss

Gamingowy laptopo do 5000 +/- 500 + podstawka na nogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakup laptopa do gier typu POE(80% czasu), Wiedzmin, Red Redemption 2, GTAV, Cities Skyline. Pracuje za granica wiec nie mam biurka wiec szukam laptopa który będę mógł pograć bez przycinek.

W oko mi wpadł Asus : https://www.komputronik.pl/product/653681/asus-rog-strix-g-g531gu-al065t.html Ciekawy jestem czy idzie wyłączyć ledy pod laptopem.

W zasadzie ma wszystko co chce myślałem na Lenovo y540 ale ludzie maja problemy z cewkami choć laptop ładny i podobnie wyposażony.

Myślicie ze jakaś podstawka chłodząca wystarczy aby grac na kolanach? Czy lepiej jakaś podstawka? Laptopa będę kupować w tym tygodniu a podstawkę jak go dostane i zobaczę jak śmiga i się grzeje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór. i7 + 1660Ti to najbardziej opłacalne połączenie.

Zerknij jeszcze na ten model: MSI GL65 i7-9750H/16GB/256+1TB/Win10X GTX1660Ti 120Hz za 5 299,00 zł

Podobne podzespoły, trochę większa przestrzeń dyskowa. Proponuję również model z Windowsem, bo z tego co widzę Twoja propozycja jest również z systemem w zestawie.

Aha i nie wiem jak komputronik rozwiązuje sprawę 16GB ram w tym Asusie - czy to jest 2x8GB czy 1x16GB. To dość istotna sprawa, bo musi być 2x8 dla lepszej wydajności - Xkom taki układ ma w swojej ofercie.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti IPS 4999 złotych

Ma dość dobre chłodzenie i niezłe wykonanie. Design jest bardziej gamingowy niż w Legionie, ale laptop nie wygląda odpustowo. Matryca jest dość przeciętna, chociaż do POE 60Hz wystarczy. W przyszłym roku wyjdzie 2, ale raczej nie poprawią optymalizacji.

W Asusie da się wyłączyć ledy, ale tylko razem z klawiaturą.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczące cewki mogą zdarzyć się w każdym laptopie, a Y540 to całkiem ciekawa opcja.

Zwróciłbym uwagę na nieco większą - 17-sto calową wersję:

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/480/Win10X GTX1660Ti za 5199zł

Większa przekątna, to wyższy komfort grania oraz więcej miejsca na chłodzenie podzespołów. Sama specyfikacja nie różni się oczywiście jakoś specjalnie od tego co oferują wymienione już laptopy 15-sto calowe.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj laptopów z 60hz matrycą w tej kwocie, jeżeli chcesz grać. Ktoś kto to poleca to musiał nigdy w życiu nie używać matrycy 100hz+...

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj laptopów z 60hz matrycą w tej kwocie, jeżeli chcesz grać. Ktoś kto to poleca to musiał nigdy w życiu nie używać matrycy 100hz+...

Przecież w większości tych gier co wymienił i tak nie osiągnie nawet 100kl/s (Wiedźmin, RDR 2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w większości tych gier co wymienił i tak nie osiągnie nawet 100kl/s (Wiedźmin, RDR 2)

Właśnie ten komentarz pokazuje, że chyba nigdy nie używałeś takiej matrycy. Nawet jeżeli klatki sobie skaczą załóżmy 40-80fps, to na matrycy 100hz+ wygląda i odczuwa się to w zupełnie inny sposób niż na matrycy 60hz (gdzie masz wrażenie, że wszystko się tnie, rozjeżdża i laguje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W POE masz dropy grubo poniżej 60. Do tej gry nie opłaca się brać laptopa z matrycą powyżej 60 Hz. Ta gra tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W POE masz dropy grubo poniżej 60. Do tej gry nie opłaca się brać laptopa z matrycą powyżej 60 Hz. Ta gra tak ma.

No comment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetnej cenie masz aktualnie HP Omen z i7 6 rdzeniowym, GTX 1660 Ti i 144Hz matrycą IPS:

HP OMEN 15 i7-9750H/16GB/256/Win10 GTX1660Ti 144Hz - 5699 zł

Dodatkowo masz wolny slot żeby dołożyć sobie drugi dysk w przyszłości. Są też wersje z większym SSD ale ta jest po prostu najbardziej opłacalna na tą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem asusa z prostych względów jest promocja ASUS'ów dorzucają dwie gry w gratisie i szanse ze dostane jeszcze red redemption.

Jeśli się uda to zgarnąć to będę ok 400zl do przodu. Dziękuję za propozycje. Napisze może w weekend jak się sprawuje.

Co do dropów w POE widziałem filmik gościa który grał na identycznym zestawie i śmiga az milo.

Obecnie mam Della inspiron 15 z i5 2600, jestem ciekawy jak będzie śmigać. Planuje mu pastę wymienić dorzucić lepszy ram zęby dziewczynie do filmów służył bo do tego się nadaje.

Edytowane przez Carlosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...