Skocz do zawartości
Filip112

Bottleneck i5-9400F

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 1080p.

To jest mocny procek mimo że 6/6 i w niektórych grach może chrupnąć np BF5 czy odysey ale tam gdzie 6 jaj gołych zupełnie wystarcza jest bardzo mocny ipc jest na poziomie ryzena 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1440p nie.

Aha, czyli w 1080p już według ciebie ograniczy? xD Ładne głupoty wymyślasz, ładne. Dopiero co namawiałeś kogoś na wymianę i5 4590 na i7 4770 (4/8), bo "i7 4770 nie będzie ograniczał GTX 1660 Super". Teraz twierdzisz, że RTX 2060 (karta o 10-15fps lepsza od GTX 1660 Super) będzie "ograniczana" przez i5-9400F, który jest o 5 generacji nowszy, ma 6 rdzeni/6wątków i wyższe taktowanie w trybie turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ty z kolei lubisz twierdzić że 4/4 to na dziś styknie - to są dopiero banialuki. Jednak nie chce mi się wykłócać, wiesz lepiej to wiedz i siedź na 4 gołych rdzeniach :) Namawiałem na 4770, bo zawsze skorzysta z tych 8 wątków, zawsze, tym bardziej w połączeniu z szybkim RAM, a o tym się zapomina często i siedzi na 1333mhz :)

 

JA mam RXa 5700 zamontowanego i widzę jak się 2700X z nim męczy w 1080p. 2060 Super jakoś zbytnio nie odbiega wydajnością, więc jasnym jest jak to działa.

 

Prosta matma.

 

Kalkulator, pewnie powiesz że nie ma co na nim polegać tylko na twoich testach z jutjuba (niczym nieweryfikowanych) jakichś randomów, no ale spójrz

 

https://pc-builds.com/calculator/Core_i5-9400F/GeForce_RTX_2060_SUPER/0SN14plu/8/

 

Everything over 10% is considered as bottleneck.

 

Nieduży, ale jednak.

 

Pytanie też co dla kogo oznacza bottleneck,napisz definicję :) jak dla mnie to jest blokowanie PEŁNEGO potencjału danej karty graf.

 

A i jeszcze jedno. Do karty za ponad 1700zł wrzucać totalnie średniego proca za 600zł...

 

Jak silnik ferrari do malucha : )

 

Ryża 3600 bym wsadził do takiej karty i byłaby para idealna.

 

Mam do testów 3500X = 6 rdzeni 6 wątków. W AC origins 100% użyty procek, zduszony ile się da.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę że ten 9400F jest w 80% tytułów wydajniejszy niż 2700 :Up_to_s: dlatego pheonix często pisze aby nie kupować starszych ryzenów tym bardziej do radeona poniżej 1440p dopiero ryzen 3 gen połączył wielowątkowość z silnym ipc na poziomie intela.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem, wiem, kwestia IPC. Jednak jak dla mnie idealnym wyborem byłby 3600, 12 wątków, ciut zabezpieczenia na przyszłość, bardziej skrojony pod tak dobre karty.

 

A co do filmiku to dla mnie zero porównania bo mój 2700X ma 4.3Ghz a nie 4,05, a mimo to i tak bottlneckuje 5700 strasznie w 1080p.

 

Zobacz sobie też 1% low dla 9400f. Np on potrafi mieć fps wyższy niż ten 2700x 4.05ghz, a jednocześnie spore spadki. I to już teraz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty z kolei lubisz twierdzić że 4/4 to na dziś styknie - to są dopiero banialuki.

Co ty teraz wymyślasz? Pokaż mi chociaż jeden temat/jeden post, w którym napisałem, że "4/4 starczy do nowych gier". Oczywiście, że nie starczy i oczywiście, że warto taki procesor zmnienić. Ale na pewno nie na starocia i7, który od i5 różni się tylko czterema dodatkowymi wątkami.

 

Namawiałem na 4770, bo zawsze skorzysta z tych 8 wątków, zawsze, tym bardziej w połączeniu z szybkim RAM, a o tym się zapomina często i siedzi na 1333mhz :)

Wymiana i5 4690K na i7 4770 da dosłównie g*wno ;)

 

tym bardziej w połączeniu z szybkim RAM, a o tym się zapomina często i siedzi na 1333mhz :)

Akurat ta osoba, której polecałeś wymienić i5 4690K na i7 4770 miała ram DDR3 1600MHz. I dokładnie taki sam ram ma 99% użytkowników, którzy nadal siedzą na Haswellach. Co jeszcze bardziej świadczy o tym, jakim idiotycznym pomysłem jest wymianianie i5 4690K na i7 4770. Zobaczą dokładnie taki sam wzrost fpsów, jaki ja zobaczyłem wymieniając i5 4590 na i7 4790. Czyli żaden.

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tu nie o wzrost fps-ów chodzi, a o to by się cztery gołe rdzenie nie krztusily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co ty teraz wymyślasz? Pokaż mi chociaż jeden temat/jeden post, w którym napisałem, że "4/4 starczy do nowych gier". Oczywiście, że nie starczy i oczywiście, że warto taki procesor zmnienić. Ale na pewno nie na starocia i7, który od i5 różni się tylko czterema dodatkowymi wątkami.

 

 

Wymiana i5 4690K na i7 4770 da dosłównie g*wno ;)

 

Sam sobie tu zaprzeczasz, z jednej strony niby 4/4 nie starczy, ale zmiana na 4/8 da g***o, czyli logicznie rzec biorąc 4/8 też nie starczy?

 

Może mam słabą pamięć, ale sam pisałeś nie raz, że właśnie takiej wymiany dokonałeś i niby nic to nie dało.

 

I teraz każdemu próbujesz wcisnąć tą teorię, by nie zmieniali. Nie wiem czemu nie widzisz różnicy, nie wiem czy też masz słaby ram. Ja tam zmieniłem kiedyś 4460 na 4770 i odczułem dużą różnicę, choć fakt faktem RAM też zmieniłem, a miałem 1600mhz cl9.

 

Ale to oczywiście w wybranych tytułach, nie we wszystkich i nie w każdym miejscu. Pamiętam wybitnie scenkę z ME Andromeda gdzie w kokpicie statku było 40 fps, użycie GPU - 1060 GTX spadało do 70%. Na 4770 - 60 fps w tym miejscu trzymał.

 

Co innego na otwartym polu, ta gra nie ma wbudowanego benchmarka, więc tam te różnice pewnie wielkie nie były.

 

Tyle w temacie:

 

1920x1080Wysokie.png

 

Bezpośrednie porównanie 4/4 6600K do 4/8 6700K.

 

Takich gier jest sporo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana i5 4690K na i7 4770 da dosłównie g*wno ;)

:lol2: normalnie leżę, większej głupoty na tym forum dawno nie czytałem :lol2:

bym się zastrzelił, jakbym miał tak grać w bf5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana CPU 4/4 na 4/8 daje bardzo dużo, ale... chyba nie na ten temat jest wątek Panowie. 9400F wg mnie do 2060s do 1080p jeszcze może być, ale zdarzą się sytuacje, że CPU zabraknie - generalizując im nowsza/bardziej CPU-lubna gra, tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: normalnie leżę, większej głupoty na tym forum dawno nie czytałem :lol2:

bym się zastrzelił, ja :lol2: kbym miał tak grać w bf5

 

Nom, a widziałeś opis pod filmikiem? Z jakim ramem działa ten i5 4690K i RTX 2060? I że jest to 1333MHz? To teraz znajdź sobie filmik, gdzie ktoś testuje i7 4790K + RTX 2060 z takim samym ramem i zobacz jak cudownie będzie chodziła gra mimo zbawiennych 8 wątków :lol2: Pomijając już oczywisty fakt, że wymieniasz jedną z trzech gier (Battlefield, Watch Dogs i Assasins Creed), które są tutaj ciągle podawane jako dowód, że zmiana 4/4 na 4/8 jest bardzo potrzebna. Faktycznie, poważny powód wymiany starocia na starocie - kilka gier działa lepiej mająć 8 wątków zamiast 4 xD

 

Obejrzałem ten filmik do końca. NOSZ, NIESAMOWITE. Przy i5 4690K gra działa na ULTRA w 55-80fspach z pojedynczym spadkiem do 40fps! No po prostu GRAĆ SIĘ NIE DA :lol2: Rozumiem, że zmiana detali z ULTRA na WYSOKIE zyskując znaczący wzrost fpsów jest karana obcięciem ręki?

Edytowane przez fifci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Obejrzałem ten filmik do końca. NOSZ, NIESAMOWITE. Przy i5 4690K gra działa na ULTRA w 55-80fspach z pojedynczym spadkiem do 40fps! No po prostu GRAĆ SIĘ NIE DA :lol2: Rozumiem, że zmiana detali z ULTRA na WYSOKIE zyskując znaczący wzrost fpsów jest karana obcięciem ręki?

:lol2: drugi tekst dnia - chopie ja i moi znajomi 90% czasu z wszystkich gier to bf :E - ja zmieniłem i5 2500k na nie kręćliwego i7 2600 i w tej grze to niebo a ziemia (i też testowałem 1333 vs 2000 ddr3) - ale co ty możesz wiedzieć jak dla ciebie z takimi freezami fps jak na filmie wyżej to normalne granie w sieciówkę :lol2:

A detale tam nic nie dadzą, jak nie wiesz co to znaczy , ze karta sie nudzi przy procku to odsyłam do wujka googla

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem swego czasu i5 4590 na i7 4790 przy 16gb ram 1600 mhz i w origins w aleksandrii nie mialem przyrostu fps spadki zamiast do 40 byly do 45. Gowno mi dala ta zmiana a poszlo sie je...wtedy 900 zl na i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty i twoje @Eltik problemy ze sprzętem to temat na książkę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO miał tak przez wolne memki.

 

kochan5, na tamtym filmiku od Ciebie, 3:13 przeskok przez płot - miałby pecha byłby martwy. Choć myślę że wiara tak gra, na sprzęcie który ma i tyle. Kiedyś się też jeszcze mówiło, że 4c4t z GPU AMD działa dobrze w BF5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma stary sprzęt i modernizacja się opłaca to czemu nie.

Ja wymieniłem i5 4570 (160zł) sprzedałem, kupiłem za 300zł i7 4770. Wzrost był w FPS 20 % na (GTX1060) dopłaciłem 150 zł, tylko.

Resztę przeznaczyłem na RTX 2060 po taniości i mam stałe 60 FPS. Za rok dopiero zmienię platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO miał tak przez wolne memki.

 

kochan5, na tamtym filmiku od Ciebie, 3:13 przeskok przez płot - miałby pecha byłby martwy. Choć myślę że wiara tak gra, na sprzęcie który ma i tyle. Kiedyś się też jeszcze mówiło, że 4c4t z GPU AMD działa dobrze w BF5?

4c4t już w 2017 w bf1 wymiękł po patchu od DICE, wtedy wymieniłem na i7 2600, na amiens , salonowym i jeszcze jednej mapie z podstawki na i5 2500k spadało poniżej 45, dla mnie nie grywalne w zwarciu na małe odległości takie szarpnięcia. Pewnie , ze ludzie tak grają, znam takich co ciupią w bf5 nawet na 2c/4t, to już jest imo sado-maso, ale jak ktoś lubi ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9400f kosztuje 600 zl. Nawet jakby go trzeba bylo wymienic za np 2 lata to co z tego? Jest na tyle tani ze bolu dupy nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale rajzeny serii 1000/2000 kosztują tyle samo a są 6c12t, a jak będzie trzeba wymieniać to płyta się nada ta sama pod nowy CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ryzen to 3600 i plytka na B450 MAX. Odradzam zabawe w ryzeny 1000/2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...