Skocz do zawartości
Pecet256

Jezyk C problem z porównywaniem zmiennych

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

 

Mam dziwny problem z operatorem < w języku C.

W kodzie programu mam if ((-i-10)<=qa){....} czyli instrukcje w nawiasach powinny być wykonywane gdy -i-10 jest mniejsze od qa.

Tymczasem kod tan nie jest wykonywany gdy qa=-4 a -i=8 (czyli -i-10=-2) a qa=-4..

 

Próbowałem naprawić to już na różne sposoby, ale wciąż nie chcę działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kodu nie powiem ci gdzie leży błąd. Jeśli i = -8, a qa = -4 to nie ma prawa tak działać. Sprawdź czy przed if na pewno masz takie wartości jak myślisz. Być może też wchodzisz do ifa, a to z kodem w środku jest coś nie tak? Taka tam zabawa w jasnowidza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej jest uzyskać pomoc gdy się stworzy minimalny kompletny kod źródłowy demonstrujący dokładnie to, z czym masz problem.

Bez tego... hm. Użyj debugera? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro po lewej stronie porównania jest -2, po prawej -4, to nie ma bata żeby warunek mniejsze lub równe został spełniony. -2 jest po prostu większe od -4.

 

Na marginesie, if nie jest funkcją, to jest instrukcja warunkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak masz ustawione opcje w AB ? Zrobiłem od nowa UV 1785mhz/875mV, ale na gorącym GPU (maxymalna temperatura GPU, która już się nie podnosi pod obciążeniem)  Chodzi o to, że jak pisał Sideband, sterownik podnosi taktowanie GPU, gdy karta wchodzi na wyższe temperatury. Po wychłodzeniu GPU uruchomiłem Fury Cube (futerko) obciążając GPU do 90% TDP i do osiągnięcia magicznej wartości 53-54stC taktowanie wynosi 1785mhz, a powyżej 53-54stC taktowanie wskakuje na 1800mhz i trzyma się aż do 70stC - wymuszone poprzez zatrzymanie wentylatora w FC Taka metoda u mnie wydaje się najlepsza - jak na razie, bo to dopiero świeże ustawienia. Przetestowane w godzinnej rozgrywce w HFW. Po restarcie gry profil trzyma ustawienia. Może warto właśnie na gorącej karcie robić UV i taką krzywą wprowadzić jako profil  Spróbuj  
    • Też tak myślałem, a nowa burmistrz okazała się lekko 15 razy gorsza od starego układu XDD  Zresztą podobnie było z wymianą PO na PiS. Zmiana dla zmiany nie ma sensu.
    • Ty patrzysz na fora i Discordy, ja patrzę na faktyczne dane dla wcześniejszej odsłony. https://www.statista.com/statistics/1311559/final-fantasy-15-lifetime-unit-sales/ Zobacz sobie kiedy wyszła wersja PC i ile się sprzedało kopii w ciągu kilku miesięcy w porównaniu do konsol.
    • Jeśli terapia nie pomaga, to najlepiej zmienić pracę. Jestem w podobnej sytuacji - 7 lat pracy w firmie, która dała mi ogromnego kopa jeśli chodzi o rozwój, doświadczenie itd., ale presja z roku na rok jest coraz większa, stres powoli mnie zabija. Nerwica, bóle stawów, mięśni, bezsenne noce, bo komuś się w excelu kolorki i cyfry nie zgadzają Cytując Wheelera Walkera Jr. - F*** This Job (polecam utwór swoją drogą) Mam dość branży home appliance i automotive, nigdy więcej.
    • To tym bardziej rx6600 wystarczy z promocji na nowego  Ewentualnie ten rtx4060.  Procesor ryzen 7500f jest niby najtańszym na AM5 w tej chwili, ale to poziom w okolicach ryzena 5800x3d na AM4, więc wystarczy na długo i jest przerostem formy na treścią do starszych tytułów w 60fps (lepszy od starych i9 10900k) Jeśli planujesz kiedyś ulepszać komputer o nowy procesor, zamiast kupować nowego, to jak najbardziej AM5 jest na miejscu. Tak to wystarczy Ci ryzen 5600 z b550m lub ryzen 5500 z A520m / b450m i 16 gb ramu ddr4, który jest tani jak barszcz w promocji ~150 zł lub nawet i3 12100f, ale już nie będę mieszał w głowie mocnym 4 rdzeniowcem   Sam czekam ze zmianą komputera na Half Life 3 lub grę Kojimy, ale jeśli będą pierwsze na konsoli to ją kupię. Tak to jest jeszcze wiele mniej wymagających gier wartych uwagi. Hollow Knight:Silksong pójdzie nawet na switchu, a jest bardziej wyczekiwana przeze mnie, niż porty z PS5...  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...